Къната, билките и всичко останало - Тема 6

  • 64 949
  • 715
  •   1
Отговори
# 15
  • The point of no return
  • Мнения: 822
Здравейте, момичета   bouquet До скоро си боядисвах косата с къна, но спрях, понеже нещо не ми хващаше корените.. Ще ви следя занапред, понеже виждам, че давате хубави идеи Blush

Здравей   bouquet  Съжалявам, че така се е получило при теб, за първи път чета за такъв проблем  newsm78 Да не би къната да е била фалшива ?

# 16
  • Мнения: 19
Ами първият път сложих Афродита, но след като си измих косата нямаше абсолютно никаква промяна, все едно си бях правила маска на косата.. Следващият път пробвах къна на Арома, тя хвана много добре и продължих да се къносвам с нея, но след около 2-3 месеца ползване спря да ми боядисва корените.. няколко пъти пробвах, но не ги хващаше. Косата ми е светло кестенява, аз си купувах тъмно кестенява къна, не знам защо не ме хващаха, стоях си и по 2 часа ли пишеше и по малко повече, но пак нямаше резултат и накрая реших да не се занимавам повече и тя постепенно се поотми и вече нямам разлика   bouquet

# 17
  • Мнения: 418
'къната' на Арома е минала покрай къната Sunglasses
ползвала съм я за 2-3 месеца преди десетина години - споменът ми е, че боядисваше наред 2 седмици след мазане, в момента, в който косата ми се намокри /при дъжд, миене на лице.../

# 18
  • Мнения: 705
Девойки,много ми е бавен интернета,затова моля наготово за информация-кои от индийските билки се използваха за засилване растежа на косата ( по-скоро за сгъстяване на косата).Знам,че имаше на Хенафокс,бихте ли ги цитирали ! Благодаря предварително  Hug
Към списъка на devi4ca бих допълнила само и амла Peace.

# 19
  • Мнения: 13
pergola, интересувам се от опита ти с глинените маски. На сухо или мокро лице нанасяш и колко време стоиш, за да не изсъхне глината?
Благодаря!   bouquet

# 20
  • Мнения: 705
Значи ми трябва зелената,моята не е точно акнетична,но си има пъпки,упорити..а има ли наистина ефект от тази глина? Наистина ли почиства в дълбочина и премахва пъпки? Защото много маски съм ползвала досега,за които се твърди,че са ДЪЛБОКОПОЧИСТВАЩИ,но аз такъв ефект не съм видяла.
barabanche, ако ти допада идеята за по-комплексен подход, може да пробваш следните продукти:
1. Крем на Фитокод за склонна към омазняване кожа, подбран според възрастта ти, предполагам, че 20+ ще е ок?
http://phytocode.net/shop/rosa-damascena/seriya-20/matirasht-i-h … de-20-detail.html

2. Локален гел на Арома от серията им Здраве Акне Стоп
http://www.aroma.bg/catalog/lokalen-gel-protiv-akne-zdrave-akne-stop-49/

Кремът на Фитокод и гелът на Арома споделят една отлична активна съставка - Evermat. От съдържанието тя е комбинацията от тези 3 съставки -  BUTYLENE GLYCOL, ENANTIA CHLORANTA EXTRACT*, OLEANOLIC ACID. Като я гледам толкова напред в състава на крема на Фитокод, със сигурност е вложена в препоръчителната работеща концентрация за такъв тип кожа. Олеаноловата киселина е отличен себумрегулатор, защото потиска действието на ензима 5 алфа-редуктаза. Повече за този ензим тук (като елиминираш рекламната плява):
http://sixfinger.eu/--spam--/2011/06/%D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0 … 0%BB%D1%84%D0%B0/
Особено този абзац:
"Поради това основателен интерес предизвикват редица по-съвременни средства, характеризиращи се с нисък рисков потенциал за пациентите при дълготрайна употреба. Тук трябва да поясним, че създаването на част от тях стана възможно едва след конкретни научни открития, които доказаха, че мощен стимулатор на мастната секреция е дихидротестостеронът, получаващ се от тестостерона под въздействието на един ензим, наречен 5-алфа-редуктаза. Ако се блокира действието на този ензим, тестостеронът няма да се трансформира в дихидротестостерон, мастните жлези няма да увеличават размерите си и няма да се наблюдава повишаване на нивото на тяхната секреция. "
Олеаноловата киселина има и противовъзпалително действие.
3. Много меки почистващи продукти. Дори може да се ползват индийски билки като сапунени ядки, в комбинация с прах от портокалова кора, нийм и розов цвят на прах.

# 21
  • Мнения: 418

pergola, интересувам се от опита ти с глинените маски. На сухо или мокро лице нанасяш и колко време стоиш, за да не изсъхне глината?
Благодаря!   bouquet

Маските ги правя след  баня, когато кожата е чиста и порите са отворени /преди съм си правила и парна баня на котлона с етерични масла, ама сега времето ми е лимитирано/. Забърквам я преди да влеза под душа и после на леко подсушено лице мажа. Понеже я забърквам с кисело мляко и евентуално мед, не ми засъхва като кора. Стоя около десетина минути,  но в повечето случаи е  както дойде.
Пробвала съм се и само с розова вода, като периодично я пръсках със спрей или й мятах отгоре намокрена основа от ония китайските еднократни маски, ама врътнята е повече, а визията докарва на масайски войн в атака, което предполага пълно усамотение по време на разкрасителната процедура.
Глината почиства черните точки и значително допринася за ‚завяхването‘ на пъпките, но само с маски пъпките няма да изчезнат, там трабва комплексен подход.

# 22
  • Мнения: 23
Здравейте! Бих искала да попитам-какъв ще е ефекта, ако се направя с оранжева къна. Мисълта ми е, че се чудя дали ще се получи някакъв резултат, защото косата ми е много тъмна.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 357
И аз,за съжаление,имах неуспешен опит с къносването.Първо с къна и индиго от Хенафокс и след време с готовата билкова смес за черна коса пак на Хенафокс  Sad .Сега се къносвам с една къна,на чиято опаковка има момиче с индийска точка на челото (не знам името)
Иначе съм използвала прах от сапунени ядки+шикакай+брингараж за измиване вместо шампоан и ефекта върху косата е уау  newsm10
Използвам нийм+водичка+2 капки масло от лавандула като маска за лице и действа много добре за проблемна,склонна към омазняване кожа  Peace

# 24
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
И аз,за съжаление,имах неуспешен опит с къносването.Първо с къна и индиго от Хенафокс и след време с готовата билкова смес за черна коса пак на Хенафокс  Sad .Сега се къносвам с една къна,на чиято опаковка има момиче с индийска точка на челото (не знам името)
Иначе съм използвала прах от сапунени ядки+шикакай+брингараж за измиване вместо шампоан и ефекта върху косата е уау  newsm10
Използвам нийм+водичка+2 капки масло от лавандула като маска за лице и действа много добре за проблемна,склонна към омазняване кожа  Peace
Такава ли е ?
Скрит текст:

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 357
Точно тази е къната Peace
А иначе Арома-черна също ми е хващала,а Афродита-никога Naughty

# 26
  • Мнения: 86
Аз съм с червена боядисана коса...искам нещо кафяво или черно,но с боя няма да стане,защото цвета ще избие след максимум 2измивания. Ако сложа индиго какъв цвят ще се получи и трайно ли ще е?

# 27
  • Мнения: 1 424
Здравейте, аз имам въпросче, което може би е обсъждано преди, но все пак реших да попитам...
Досега не съм ползвала къна никога, само боя, но след дългогодишно блондинство съм червенокоса от февруари, но цветът ми пада много бързо и се замислих дали да не пробвам с къна Thinking Бихте ли ми казали дали след боя мога да използвам къна и да ми препоръчате някаква марка  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 155
Здравейте и от мен. Аз се боядисвам вече 10години - руса.... Косата ми е изтощена и бих искала да мина на естествените продукти, но не искам да си сменям русото. Естествената ми коса е кестенява, как бих могла да се правя, има ли безцветна къна? За амлата, шикакая и касията разбрах, ще ги ползвам за измиване и подхранване, но цвят - рус дали ще мога да докарвам само природно незнам..
Приемам съвети всякакви Laughing

# 29
  • Мнения: 418
По ред на номерата Sunglasses:

Myni4kaTanq, моята коса е много тъмна и обикновено след първо къносване някаква промяна в цвета само аз си виждам, но веднага отбелязвам плътност и блясък на косата. Какво точно искаш да постигнеш?

Rissse, тази ‘къна’ е подробно обсъждана в предишните теми – трайното оцветяване идва от неупоменат на българския етикет химикал PPD – пусни го в търсачката и виж дали би искала да продължиш да си го мажеш на скалпа. При всички положения, продуктът е далеч от търсените в тази тема безвреденни и максимално щадящи методи за оцветяване и поддържане на косата.

Юлия Стоянова, индигото само по себе си се отмива много бързо, затова се прилага с къна, която да го ‘захване’ за косъма. В зависимост от пропорциите между тях можеш да получиш различни нюанси от шоколадово до черно. За повече инф. прегледай първите страници на предишните теми.

Икка, можеш смело да ползваш къна върху боята, но какъв точно ще е цветът,  не се наемам да гадая /нямам много опит в нюансирането/. Аз от три години ползвам къната на хенафокс /последните 2г само готовите смеси за кестенява коса/, но има и други марки – прегледай предишните теми и ще се ориентираш.

Кристалина04, с къна няма как да станеш по- руса от това, което ти е дала природата. За подхранване и блясък можеш да почнеш касия, която по някое време ще даде златисти нюанси.

Общи условия

Активация на акаунт