Къната, билките и всичко останало - Тема 6

  • 64 947
  • 715
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 357
По ред на номерата Sunglasses:

Rissse, тази ‘къна’ е подробно обсъждана в предишните теми – трайното оцветяване идва от неупоменат на българския етикет PPD  – пусни го в търсачката и виж дали би искала да продължиш да си го мажеш на скалпа. При всички положения, продуктът е далеч от търсените в тази тема безвреденни и максимално щадящи методи за оцветяване и поддържане на косата.

Съвсем ме отказа  ooooh!
Казваш,че използваш от готовите смеси на Хенафокс.Как точно я приготвяш?Колко време стоиш с нея?Аз действах точно както е указано на етикета,но не се хвана.Дори и минимално оцветяване нямаше Sad
Използвах половината от съдържанието в пакета(смес за черна коса).
Май ще опитам с другата половина,дано се получи   Praynig
Смятам от черно да преминавам към кафявата гама и може да си взема кафявата смес.

# 31
  • Мнения: 155
Благодаря за отговора, точно и направо - не мога да съм "природно" блондинка. Даже вече си получих касията, амлата, сапунените ядки и шикакая и от първото измиване съм доволна. ще си ги ползвам с удоволствие, но и ще се боядисвам на месец само в корените - няма пълно щастие все пак.
Ако има още нещо подхранващо, подсилващо за придаване на обем и плътност на косата, моля ви пишете, чета ви с интерес.
Последните 3-4 години използвам професионална козметика за коса, но ефекта не е кой знае какъв, та затова предпочитам да си слагам билки на главата, отколкото химии.
Благодаря Ви, че ви има, бъдете здрави!!!

# 32
  • Мнения: 151
Здравейте момичета Simple Smile Вече съм с естественият си цвят на косата , и реших да пробвам в най-скоро време безцветна къна от Хенна фокс , касия мисля , че се водеше.
Ако някоя от вас я е изпробвала , ще се радвам да ми каже мнението си за нея.  Hug

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 6 356
Къносах се с индийската натурална къна.Преди това се боядисвах в медно русо т.е оранжево-червено.Според мен с къната придоби чудесен цвят и най-важното хвана на белите коси.Сега ще видя как ще се държи, защото боята за 10 дена падаше и си съсипах косата от боядисване.дори и да се налага пак да се къносвам ще е под формата на маска.

По-късно мога да кача и снимка, че ми са на другия компютър.

# 34
  • Мнения: 418
Rissse, моят опит няма да ти е много от полза -  аз имам /както все пак се оказа Mr. Green/ по 3-4 бели косъма на слепоочията, които не се виждат и които периодично изскубвам, така че съм се спряла на възможно най-лесния вариант с готовата смес, защото и цветът е близък до естествения ми и ми харесва.
В една от предните теми /май 4/ съфорумка Люба имаше твоя проблем – покриване на бели коси точно с тази ‘къна’. Когато разбра какво съдържа, я замени с оцветяване в две стъпки къна и индиго и от снимката, която видях, много добре й се е получило.
Ето как се прави:
Скрит текст:
За кестенява коса – къна + индиго в една стъпка:
Пригответе паста от къна и оставете да престои 2-24 часа. Когато е готова, в отделен съд смесете индиго с хладка вода, без да оставяте да престои повече от 15-20 минути. Добавете готовото индиго към сместа къна и разбъркайте добре; може да добавите малко вода до постигане на консистенцията на кисело мляко. Нанесете на суха или влажна коса, като напълно покривате косата от корена до върха. Увийте в найлон и кърпа и оставете на косата 2-6 часа (колкото повече, толкова по-наситен резултат). Измийте с шампоан или само с балсам.
За черна или много тъмно кестенява коса – две стъпки:
Нанесете върху косата си най-напред къна, приготвена по обичайния начин, описан по-горе – за наситена червена основа. Изчакайте няколко часа, отмийте и подсушете леко косата. Смесете индиго с топла вода, а по желание добавете 1 ч.л. готварска сол на 100 гр. индиго на прах – за още по-тъмен цвят. Нанесете веднага сместа на суха или влажна, прясно къносана коса, като я покриете равномерно по цялата дължина. Най-лесно е да започнете от задната част, като постепенно разделяте косата на секции (използвайте стари кърпи и ръкавици!). Увийте косата добре и оставете за 1-2 часа; отмийте само с вода или с шампоан.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 6 356
Това се получи, с боя ставаше по-тъмно.Снимката е от следващия ден след къносването.Сякаш изсветля цвета за няколко дена.

Скрит текст:

# 36
  • Мнения: 30
Галчудо, много хубаво ти се е получило Grinning
Не ти се струва, че е изсветлява, при къносването цвета оксидира и се променя още 2-3 дни след къносването. Но пък къната се напластява върху косъма при всяко следващо къносване, така че ако искаш да стане по-тъмна се мажи цялата, а ако не искаш - мажи само корените, а дължините само от време на време.

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 6 356
Благодаря, и аз много го харесах.Само дано да покрива бялата коса.

# 38
  • Мнения: 23
Галчудо много ми харесва как се е получило!  Peace

Да попитам колко издържа каносването?   newsm78

# 39
  • Мнения: 10 638
 mynichkaTanq - много издържа къносването  Grinning.  Няма нищо общо с боядисването.

Аз да се похваля - днес получих мароканската къна от еко мама и вероятно утре ще се наклепам. Надявам се и моите бели коси да се покрият с нея и да не се налага да използвам индиго.

# 40
  • Мнения: 1 398
А защо избягвате индигото?

Аз използвах само къна години наред, отскоро и смесите на Хенафокс, а последния път реших най-после да пробвам с индиго какво ще стане - смесих 2/3 къна с 1/3 индиго и за пръв път имам равномерен, наситен цвят - тъмно кестеняв с червеникави оттенъци, не черен както се опасявах, покриха се и белите коси - моите не са много по принцип - от 20-годишна косата ми започна да побелява на кичури, но се вижда и много ме дразни - за това започнах да използвам къна...
Много съм доволна от резултата с индиго  Peace

# 41
  • Мнения: 418
Надявам се и моите бели коси да се покрият с нея и да не се налага да използвам индиго.

белите коси ще станат морковени Mr. Green
ако останалата част е в по-светлата гама, може да се получи интересен ефект на различни медни нюанси, но ако е по-тъмна няма да стои добре и тук идва на помощ индигото

# 42
  • Мнения: 10 638
Аз бих искала да избегна индигото, защото готовите смеси на хенафокс или едновременното използване на къна и индиго не ми покрива белите коси. Покриват се само при къносване в две стъпки, което за мен е голяма хамалогия  Grinning.
Ще съм много доволна ако мароканската къна покрие белите коси, макар да знам, че ще са много по-светли и червенеещи от останала коса.

# 43
  • Мнения: 418
Ако има още нещо подхранващо, подсилващо за придаване на обем и плътност на косата, моля ви пишете, чета ви с интерес.

Всичко що е подхранващо, подсилващо за придаване на обем и плътност на косата, е описано в предишните теми Sunglasses.
Ако нямаш време да ги изчетеш, препоръчвам ти да филтрираш мненията на dragon8 – по-всеобхватна и едновременно с това систематизирана информация няма да намериш Peace

# 44
  • на терасата
  • Мнения: 668
А защо избягвате индигото?

Аз използвах само къна години наред, отскоро и смесите на Хенафокс, а последния път реших най-после да пробвам с индиго какво ще стане - смесих 2/3 къна с 1/3 индиго и за пръв път имам равномерен, наситен цвят - тъмно кестеняв с червеникави оттенъци, не черен както се опасявах, покриха се и белите коси - моите не са много по принцип - от 20-годишна косата ми започна да побелява на кичури, но се вижда и много ме дразни - за това започнах да използвам къна...
Много съм доволна от резултата с индиго  Peace

Аз ползвам тази пропорция, но къна и светло-кестенявата смес. Само с готовата смес стваше тъмна, само с къна-червена. Може да пробвам с къна и индиго в тази пропорция. Благодаря за мнението. Аз слагам първо само къната да престои 12 часа, после слагам готовата смес, добавям топла вода, оставям да престои още 20 мин. до 1/2 час и мажа. А ти как приготвяш сместа?

Общи условия

Активация на акаунт