Скандинавски филми, поредици, сериали - дайте шанс на грубо говорящите!

  • 108 061
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 219
Драсти, Фиама! Не съм те виждала отдавна!

# 31
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Едно непринудено интервю на мистър Микелсен за немския Космополитън.
За новия му филм и разни други откровености Simple Smile
Скрит текст:
Стара сграда в Копенхаген. Хубав, светъл апартамент. Тук се помещава агенцията на Мадс Микелсен. Срещаме се в родния му град, за да обсъдим новия му филм "Michael Kohlhaas" (по кината от 12 септември ). Във филма, адаптация по романа на Клайст, 47-год. актьор играе търговец на коне, който, след като претърпява несправедливост, взема нещата в свои ръце. Седнали сме около стара дървена маса. Върху нея има купичка с ядки. “Вече изядох най-хубавите”, казва Микелсен, дъвчейки. Говори  бързо, с дрезгав, дълбок глас. За 50 минути изпушва 6 цигари без филтър. В един момент поставя краката си върху масата.
Г-н Микелсен, във филма, препускате през дивото върху кон. Удобно ли се чувствате?
Мислех, че ще бъде лесно, защото яздех и в "Крал Артур". Но не беше. В "Kohlhaas" имах жребец. Силен и красив, но малко луд. Опита се да ме ухапе. Понякога имах пълен контрол върху него, друг път - не. Точно като със скейтборд.
Карате скейтборд?
Карах като малък. Надолу по улицата и право в розовите храсти. Така спирахме.
Винаги ли сте бил така безстрашен?
Да. Израснал съм на 5 минути от тук. Имаше много фабрики и гробища. Катерехме се навсякъде. Дори нощем. Бях малък и бърз. Наранявал съм се често. Винаги бях мръсен.
Още ли катерите стени?
Ако ми е възможно...
Кой беше вашият идол тогава?
През 60-те и 70-те, всеки, който не беше "ляв", беше Сатана. Така че имах плакат на Карл Маркс в стаята си. И един на Брус Лий. От "Игра на смърт”.
Пробвал ли сте карате?
Само един урок. Бях гимнастик, така че само скачах и се търкалях. Не разбирах защо трябва да се поклоня. Казаха ми да се върна, когато съм готов. Не го направих.
А сядал ли сте някога да прочетете нещо?
Обичах да чета! Първата ми книга беше “Братятя с лъвски сърца” на Астрид Линдгрен. Най-красивата книга, която съм чел, без съмнение. Една от мрачните й приказки, в сравнение с Пипи и Емил.
И ролите ви са малко мрачни…
Всички сме очаровани от драмите, защото говорят много за човешките отношения.
Кое в  Michael Kohlhaas ви очарова?
Упражняването на правосъдие от негова страна. Нося го и у себе си. Във всеки един аспект. Понякога отивам твърде далеч в търсенето си на справедливост. За щастие, не колкото него.
Никога не сте убивали...
Не. Но разбирам хората, които го правят в името на справедливостта. Проблемът е, че всички я разбираме по свой начин.
Някога вземали ли сте закона в свои ръце?
Да. Знам, че може да не е правилното нещо, но понякога гражданското неподчинение е необходимо.
Какво направихте?
Мога да ви кажа (смее се). Всъщност нищо драматично. Благодаря на бога.
Днес биха ли ви арестували за това?
Вероятно. Или ще отнеса огромна глоба.
Значи страшният герой не е толкова нереален…
Не мисля… Да, имам страховит образ. По света повечето хора не познават като злодея от “Бонд” или Ханибал Лектър. Но съм играл и хомосексуалист, и свещеник. Има филми, в които се смея. Наистина!
Опасен ли сте, или безобиден?
И аз това се питам. Досега никога не е имало причина да бъда опасен. Но смятам, че дълбоко вътре в мен, има нещо, което не би било добре да излезе на яве.
За щастие, можете да го изиграете.
Да. Страхотно е, че мога да го “излея” от себе си. Не само демонската си страна, а всяка емоция.
Практикувате ли злия си поглед пред огледалото?
Никога не съм бил фен на тези практики. Ако наистина не го усещате, всичко е поза.
Учил сте модерни танци. Там има много пози. Още ли танцувате?
Не. Дори на партита. Би било истинска драма. Може би един ден ще се науча да танцувам танго с жена си. Но още сме прекалено млади за това.
Остаряването проблем ли е за вас?
Със скоростта, с която се случва, всичко е наред. Имам чувството, че дори получавам нещо от процеса. Бръчките са ОК. Понякога съм много уморен и изглеждам като мъртвец. Това ме дразни. Сега съм с тен и всичко е ОК  Simple Smile
Какво, освен тена, харесвате в себе си?
(усмихва дяволски, без да отваря устни ) Че се раздавам напълно. Във всеки аспект. Ангажиментите и страстта са много важни за мен. Хората, които не са съгласни с това, ме дразнят.
В ролята на Kohlhaas, има сцена, където сте напълно гол – фенките ви ще полудеят. Получавате ли много комплименти за външния си вид?
Не. Ако получавам комплименти, те са за играта ми, не за външния ми вид.
Суетен ли сте?
Разбира се. Най-обикновена суета, не и в стила Бекъм. Спортувам много. Изпотявам се здравата в салона. Нямам време за суета.
Лесно ли е да излезете навън сам? Все пак сте най-популярният датски актьор.
Дълго време ми бе буквално невъзможно в Копенхаген. Участвах в една телевизионна кримка и така “обиколих” всяка всекидневна в Дания  Simple Smile
Какво правите? Живеете тук...
Живея извън града. Посещавам едни и същи магазини. Първоначалният шок е в миналото 
Да се върнем към ролите ви: Не сме ви виждали в Sci-fi. Защо?
Никога не съм бил фен на жанра. “Междузвездни войни” и “Стартрек” ме отегчават. “Блейд рънър” беше фантастичен. В зависимост от сценария, не изключвам и такава възможност.
Бихте ли изиграли Супермен?
Не. Ще ме карат да нося бельото си върху дрехите. А и той е най-скучният от всички супергерои. Всички други се борят с болест или нещо вътре в тях. Неговият единствен проблем е, че е от друга планета. Което всъщност дори не е проблем, нали?
Значи без супергерои?
Би било дяволски готино ако можех да летя.
 Май се усмихвате, г-н Микелсен?
Без да показвам зъбите си. Това го правят жените.

И малко картинки:
Скрит текст:










Очаквам го с нетърпение  Heart Eyes

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 260
Снощи гледах  Det enda rationella (2009)  www.imdb.com/title/tt1242778/https:// не е лош филма , драма е ,  но някакси  очаквах повече...... развръзката не ми хареса особено.

# 33
  • Learn to fly. Fly away.
  • Мнения: 284
Едно непринудено интервю на мистър Микелсен за немския Космополитън.
За новия му филм и разни други откровености Simple Smile
Скрит текст:
Стара сграда в Копенхаген. Хубав, светъл апартамент. Тук се помещава агенцията на Мадс Микелсен. Срещаме се в родния му град, за да обсъдим новия му филм "Michael Kohlhaas" (по кината от 12 септември ). Във филма, адаптация по романа на Клайст, 47-год. актьор играе търговец на коне, който, след като претърпява несправедливост, взема нещата в свои ръце. Седнали сме около стара дървена маса. Върху нея има купичка с ядки. “Вече изядох най-хубавите”, казва Микелсен, дъвчейки. Говори  бързо, с дрезгав, дълбок глас. За 50 минути изпушва 6 цигари без филтър. В един момент поставя краката си върху масата.
Г-н Микелсен, във филма, препускате през дивото върху кон. Удобно ли се чувствате?
Мислех, че ще бъде лесно, защото яздех и в "Крал Артур". Но не беше. В "Kohlhaas" имах жребец. Силен и красив, но малко луд. Опита се да ме ухапе. Понякога имах пълен контрол върху него, друг път - не. Точно като със скейтборд.
Карате скейтборд?
Карах като малък. Надолу по улицата и право в розовите храсти. Така спирахме.
Винаги ли сте бил така безстрашен?
Да. Израснал съм на 5 минути от тук. Имаше много фабрики и гробища. Катерехме се навсякъде. Дори нощем. Бях малък и бърз. Наранявал съм се често. Винаги бях мръсен.
Още ли катерите стени?
Ако ми е възможно...
Кой беше вашият идол тогава?
През 60-те и 70-те, всеки, който не беше "ляв", беше Сатана. Така че имах плакат на Карл Маркс в стаята си. И един на Брус Лий. От "Игра на смърт”.
Пробвал ли сте карате?
Само един урок. Бях гимнастик, така че само скачах и се търкалях. Не разбирах защо трябва да се поклоня. Казаха ми да се върна, когато съм готов. Не го направих.
А сядал ли сте някога да прочетете нещо?
Обичах да чета! Първата ми книга беше “Братятя с лъвски сърца” на Астрид Линдгрен. Най-красивата книга, която съм чел, без съмнение. Една от мрачните й приказки, в сравнение с Пипи и Емил.
И ролите ви са малко мрачни…
Всички сме очаровани от драмите, защото говорят много за човешките отношения.
Кое в  Michael Kohlhaas ви очарова?
Упражняването на правосъдие от негова страна. Нося го и у себе си. Във всеки един аспект. Понякога отивам твърде далеч в търсенето си на справедливост. За щастие, не колкото него.
Никога не сте убивали...
Не. Но разбирам хората, които го правят в името на справедливостта. Проблемът е, че всички я разбираме по свой начин.
Някога вземали ли сте закона в свои ръце?
Да. Знам, че може да не е правилното нещо, но понякога гражданското неподчинение е необходимо.
Какво направихте?
Мога да ви кажа (смее се). Всъщност нищо драматично. Благодаря на бога.
Днес биха ли ви арестували за това?
Вероятно. Или ще отнеса огромна глоба.
Значи страшният герой не е толкова нереален…
Не мисля… Да, имам страховит образ. По света повечето хора не познават като злодея от “Бонд” или Ханибал Лектър. Но съм играл и хомосексуалист, и свещеник. Има филми, в които се смея. Наистина!
Опасен ли сте, или безобиден?
И аз това се питам. Досега никога не е имало причина да бъда опасен. Но смятам, че дълбоко вътре в мен, има нещо, което не би било добре да излезе на яве.
За щастие, можете да го изиграете.
Да. Страхотно е, че мога да го “излея” от себе си. Не само демонската си страна, а всяка емоция.
Практикувате ли злия си поглед пред огледалото?
Никога не съм бил фен на тези практики. Ако наистина не го усещате, всичко е поза.
Учил сте модерни танци. Там има много пози. Още ли танцувате?
Не. Дори на партита. Би било истинска драма. Може би един ден ще се науча да танцувам танго с жена си. Но още сме прекалено млади за това.
Остаряването проблем ли е за вас?
Със скоростта, с която се случва, всичко е наред. Имам чувството, че дори получавам нещо от процеса. Бръчките са ОК. Понякога съм много уморен и изглеждам като мъртвец. Това ме дразни. Сега съм с тен и всичко е ОК  Simple Smile
Какво, освен тена, харесвате в себе си?
(усмихва дяволски, без да отваря устни ) Че се раздавам напълно. Във всеки аспект. Ангажиментите и страстта са много важни за мен. Хората, които не са съгласни с това, ме дразнят.
В ролята на Kohlhaas, има сцена, където сте напълно гол – фенките ви ще полудеят. Получавате ли много комплименти за външния си вид?
Не. Ако получавам комплименти, те са за играта ми, не за външния ми вид.
Суетен ли сте?
Разбира се. Най-обикновена суета, не и в стила Бекъм. Спортувам много. Изпотявам се здравата в салона. Нямам време за суета.
Лесно ли е да излезете навън сам? Все пак сте най-популярният датски актьор.
Дълго време ми бе буквално невъзможно в Копенхаген. Участвах в една телевизионна кримка и така “обиколих” всяка всекидневна в Дания  Simple Smile
Какво правите? Живеете тук...
Живея извън града. Посещавам едни и същи магазини. Първоначалният шок е в миналото 
Да се върнем към ролите ви: Не сме ви виждали в Sci-fi. Защо?
Никога не съм бил фен на жанра. “Междузвездни войни” и “Стартрек” ме отегчават. “Блейд рънър” беше фантастичен. В зависимост от сценария, не изключвам и такава възможност.
Бихте ли изиграли Супермен?
Не. Ще ме карат да нося бельото си върху дрехите. А и той е най-скучният от всички супергерои. Всички други се борят с болест или нещо вътре в тях. Неговият единствен проблем е, че е от друга планета. Което всъщност дори не е проблем, нали?
Значи без супергерои?
Би било дяволски готино ако можех да летя.
 Май се усмихвате, г-н Микелсен?
Без да показвам зъбите си. Това го правят жените.

И малко картинки:
Скрит текст:










Очаквам го с нетърпение  Heart Eyes
Мерси за интервюто.  Hug
Прекрасен подпис имаш Heart Eyes

# 34
  • Варна
  • Мнения: 633
Arn: Tempelriddaren (2007) и Arn: Riket vid vägens slut (2008) са ми любими. По принцип обичам филми на такава тематика, освен това природата е невероятна и историята ми е много интересна. Иначе съм гледала други скандинавски филми, които са ми харесали много, по канал 1, но за жалост не им помня имената.

# 35
  • Мнения: 1
http://www.imdb.com/title/tt0418455/

Много откачена история. На мен филма много ми хареса . Интересно ми е да разбера и други какво мислят за този филм.

# 36
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
http://www.imdb.com/title/tt0418455/

Много откачена история. На мен филма много ми хареса . Интересно ми е да разбера и други какво мислят за този филм.

Един от любимите ми за всички времена  Simple Smile

Всяка сцена, всеки диалог, музиката, всичко е “попадение”.
Малко герои, превъзходно изпълнение.
Свободна съм да мисля каквото искам за религията, стереотипите, оптимизма или престъпното поведение.
Сценарият не осъжда героите, дори не ги взема прекалено на сериозно.
А резултатът е невероятно забавно произведение на изкуството, което влиза под кожата и остава да гъделичка в продължение на дни  Simple Smile

# 37
  • Мнения: 1 243

Абсолютно съм съгласна със  звяр, но с чар за филма! Wink

Изключителен филм, в който, освен всичко изброено, много ме впечатли и колко е завършен във всяко едно отношение. Много рядко ми се случва да гледам филм, в който нямам излишни, хаотични сцени, а всичко си стои на мястото като парченце от пъзел.

Освен това ми харесват много повтарящите се мотиви в трите авторски филма на Андрес Томас Йенсен.

# 38
  • Ямбол
  • Мнения: 2 155
Гледах "След сватбата",разтърсващ филм! Невероятна актьорска игра и прекрасно пресъздадени междуличностни взаимотношения(особено връзката баща-дъщеря).Според мен,можеха да задълбочат и повече историята,но и така си беше поднесена добре.  Peace Поплаках си доста,та ми олекна на душата.

Продължавам с другите ви предложения.  Hug

Последна редакция: пн, 02 сеп 2013, 02:12 от contessa24

# 39
  • Мнения: 1 243

Нищо, че темата е за скандинавски филми, искам да препоръчам тук един немски филм, който сигурно ще ви допадне: Die Tür (2009). Гледах го снощи и страхотно ми хареса!

Много добро изпълнение на всеобщия любимец Мадс Микелсен. Wink

# 40
  • Мнения: 309
Много се радвам,че има такава тема.Изгледала съм доста скандинавски филми и смятам,че са много добре направени.Сега изгледах "След сватбата" хареса ми, препоръчвам го. Дано да имате повече предложения.

# 41
  • Ямбол
  • Мнения: 2 155
Много се радвам,че има такава тема.Изгледала съм доста скандинавски филми и смятам,че са много добре направени.Сега изгледах "След сватбата" хареса ми, препоръчвам го. Дано да имате повече предложения.

bat62,дай и ти предложения.  Hug

Забелязала съм,че с теб харесваме еднакви филми и сериали.  Simple Smile
Последно гледах Кандидатът и Безсъние. Много ми харесаха и двата,но аз си падам по трилъри и кримки предимно.  Simple Smile

Имам да довършвам и поредицата Варг Веум,останаха ми 4-ри епизода.Гледам го на етапи,понеже не ми е особено приятен главния актьор.  Mr. Green


# 42
  • Мнения: 309
Много се радвам,че има такава тема.Изгледала съм доста скандинавски филми и смятам,че са много добре направени.Сега изгледах "След сватбата" хареса ми, препоръчвам го. Дано да имате повече предложения.

bat62,дай и ти предложения.  Hug

Забелязала съм,че с теб харесваме еднакви филми и сериали.  Simple Smile
Последно гледах Кандидатът и Безсъние. Много ми харесаха и двата,но аз си падам по трилъри и кримки предимно.  Simple Smile

Имам да довършвам и поредицата Варг Веум,останаха ми 4-ри епизода.Гледам го на етапи,понеже не ми е особено приятен главния актьор.  Mr. Green





За съжаление нямам какво да предложа.Сигурна съм,че си гледала всичко,което и аз.Аз тегля от каталога на замунда,но той не се обновява често.Сега чакам втори сезон на Мостът/ Broen.И имам свалени но не съм ги гледала:Der Chinese и Morden i Sandhamn.

Последна редакция: нд, 15 сеп 2013, 17:02 от bat62

# 43
  • София
  • Мнения: 6 477
Днес се натъкнах на още една добра крими поредица, не я видях по-горе -
това е един от филмите - http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=348597&hit=1. Общото е главният герой - Johan Falk, така е озаглавена и поредицата.
Дано ви хареса! Peace

# 44
  • London
  • Мнения: 612
Наваксвам, наваксвам...
Вчера гледах A Riyal Affair и The Hunt с Мадс, много ми харесаха.
Днес се каня на Адамовите ябълки. Simple Smile
Нещо сериалите не мога да ги подкарам.

Общи условия

Активация на акаунт