Кои книги от български автори четете?

  • 3 224
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Какво прочетено от съвременен български автор ви направи впечатление и ви трогна?
Препоръчайте интересно четиво от български автор!

Последна редакция: сб, 24 авг 2013, 19:30 от Lizet33

# 1
  • Мнения: 5 577
Последната книга от български автор, която прочетох беше ''Джентълмена'' на Димитър Пеев.
Намерих я случайно в кашон в мазето, захвърлена, стара е. Автора не го знаех.
Книгата е уникално интересна, криминална, с разследвания.
Препоръчвам я с две ръце, а аз ще прочета още нещо от този автор.

Другата за която се сещам, е ''18% сиво'' на Захари Карабашлиев.
Тя е нова и също много интригуваща.

Хубава тема, ще я следя.

# 2
  • Мнения: 45
Вергилия, разкажи с две приказки за тази съвременната. Интересуват ме само съвременни автори.
И да не е сополиво женско романче.

# 3
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 321
Людмила Филипова-''Аномалия"чета в момента и съм доволна.

# 4
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Не мога да не се включа, щом се говори за книги.  Simple Smile Болна съм на тема "книги". Чета много, и от български автори доста прочетох напоследък.

Лизет, в литературните теми ти препоръчвам да се поровиш, интересно ще ти е, ще намериш доста полезна информация.

 Но аз и тук ще препоръчам две книги, авторката е наша съвременничка, пише изключително увлекателно.

 

 Аз поставям и оценки на прочетените книги, по десетобална система.

 На "Нестинарка" поставих 10/10, а на "Тангра..." - 9/10.

ПП: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=466408.0

Последна редакция: сб, 24 авг 2013, 17:09 от neli mar4

# 5
  • София
  • Мнения: 1 481
Много харесвам Калин Терзийски.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 509
Харесвам Алек Попов. За "Черната кутия" направо съм се чудила как му хрумват тези абсурдни истории, разказани толкова сериозно. Определено го харесвам.

# 7
  • Мнения: 57
Харесвам Алек Попов. За "Черната кутия" направо съм се чудила как му хрумват тези абсурдни истории, разказани толкова сериозно. Определено го харесвам.
И аз!!!! Grinning

# 8
  • Мнения: 2 052

Ако ти е по вкуса биографичният елемент:

http://www.helikon.bg/books/290/%D0%97%D0%B0%D1%89%D0%BE-%D1%81% … D0%B5_171344.html

# 9
  • Мнения: 38
Всичко на Людмила Филипова съм прочела, допада ми много.
Красимира Кубарелова - "Кръстина и райските ябълки" - също много приятно четиво.

"Лора от сутрин до вечер" - Димитър Коцев-Шошо, също ми хареса  Peace

# 10
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Има подобна тема в съответния тематичен подфорум: Българска литература

# 11
  • Мнения: 2 401
Нищо българско не чета, не слушам и не гледам, въпреки иначе силното ми родолюбие. Всичко в областта на литературата и изкуството е шит на квадрат.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 176
Много харесвам "18% сиво" на Захари Карабашлиев.

# 13
  • Мнения: 45
Кое от всичко това е подходящо за чужденка, учеща български? Трябва да е нещо "пробългарско", достатъчно женско и написано на лек и достъпен език.

# 14
  • Мнения: 8 849
Какво прочетено от съвременен български автор ви направи впечатление и ви трогна?
Препоръчайте интересно четиво от български автор!


- Трогнаха ме разказите на сина ми, отпечатани в два сборника с разкази на съвременни автори.
- Препоръчвам сборниците с разкази под заглавие: Нова българска литература. Проза. 2010 и 2011г. Heart Eyes Heart Eyes

Наскоро прочетох силно препоръчаната ми книга на Захари Карабашлиев" 18% сиво". Очаквах повече....

Общи условия

Активация на акаунт