Епилепсия - ТЕМА 18

  • 67 557
  • 751
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 272






ИНФОРМАЦИЯ ЗА ТЕЛК СВЪРЗАНА С ЕПИЛЕПСИЯ!
4. Епилепсия (според вида, тежестта и честотата на пристъпите с обективизация на пристъпите):
4.1. много редки – генерализирани пристъпи (конвулсивни или неконвулсивни, парциални пристъпи с вторична генерализация) с интервали повече от една година и парциални пристъпи (прости, комплексни) – 20 %
4.2. с интервали от месеци – 40 %
4.3. редки – генерализирани пристъпи (конвулсивни или неконвулсивни, парциални пристъпи с вторична генерализация) с интервали от месеци и парциални пристъпи (прости, комплексни) с интервали от седмици – 60 – 70 %
4.4. средно чести – генерализирани пристъпи (конвулсивни или неконвулсивни, парциални пристъпи с вторична генерализация) с интервали от седмици и парциални пристъпи (прости, комплексни) с интервали от дни – 70 – 90 %
4.5. чести припадъци – ежеседмични –   90 %
4.6. епилептични синдроми, резистентна епилепсия с ежедневни и/или еженощни пристъпи – 100 % с чужда помощ (СЧП).
Забележка 3. Припадъчното заболяване се счита в ремисия, ако в продължение на 3 години без медикация няма припадък.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Пожелавам в новата тема да има по малко нови майчета с тревоги, повече здрави деца и много силни майки!


Рядко пиша, но ви чета!  Hug

# 2
  • Мнения: 3 540
Привет, Сиянка!   bouquet
Поздрави за новата тема  Hug Heart Eyes
Щом темата е 18та, значи сме си полезни.
Желая ви, много сили, надежда, обич и повече поводи за усмивка! Hug Hug Hug

# 3
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
siqna.muk благодаря за темичката   bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 1 283
Аз се включвам с благодарност за отзивчивостта, която срещам тук! Hug

Сияна, Ванче!  bouquet

# 5
  • Варна/Белгия
  • Мнения: 310
Оп и аз тука!

# 6
  • Мнения: 2 860
Ейде, запис и от мен

# 7
  • Мнения: 91
ПРИВЕТ И ОТ МЕН ....МАКАР ЧЕ ВЕЧЕ ПИША ПО - РЯДКО.....

# 8
  • Мнения: 239
И аз основно чета. Нека повече хубави новини за децата има в тази тема. Да започна аз - последното ни ЕЕГ беше много хубаво, продължаваме с Депакина, казаха след година ново ЕЕГ да направим, но се чудя дали не е много времето. Иначе и ние доста лесно се изнервяме и се е научил да писка ужасно, не знам дали е заради валпората или характера, но е доста изнервящо.

# 9
  • Мнения: 506
Запис и от мен. И моят крещи мноооого здраво! По улиците хората редовно ги сряскаме, а мен в къщи ме побърква с тези бойни викове!

# 10
  • Мнения: 159
Какво значи "пароксизмални прояви"?

# 11
  • Мнения: 506
Какво значи "пароксизмални прояви"?

Доколкото знам, това са състояния които засягат съзнанието или двигателните дейности. Могат да бъдат епилептични и неепилептични (синкоп например).

# 12
  • Мнения: 159
Фонова активност на средноамплитуден,добре организиран,реактивен на 00 алфа ритъм 12HZ.Единични остри вълни дифузно,синхронно появяващи се над централните зони двустранно.
Хипервентилация-увеличаване на острите вълни.Поява на синхронни залпове от остри и тета вълни фронтотемпорално двустранно.
ЕЕГ запис с леки дифузни иритативни прояви.Пароксизмални прояви фронтотемпорално двустранно.

Това ми е ЕЕГ-то.Аз май и в предната тема го бях постнала,извинете ме... Embarassed Линии,които се събират като стълб няма,но има такива,които са много,много близо една до друга.Това ЕЕГ какво показва,има ли съмнения за епилепсия?Сигурно вече ставам досадна,но ме извинете,много съм притеснена!В четвъртък имам час за доцент Мария Рашева,която ми препоръчаха като много добра.Но много ме е страх!
Синкопът не е ли свързан с проблеми със сърцето?Аз имам желязно кръвно-120/80.
След припадъкът нещо ми стана.Най-редовно забравям какво съм смятала да правя или направила
 преди 5 минути,ама помня какво съм направила предния ден.Понякога ми се схваща десният крак,но това го имаше и преди припадъка.П
Фонова активност на средноамплитуден,добре организиран,реактивен на 00 алфа ритъм 12HZ.Единични остри вълни дифузно,синхронно появяващи се над централните зони двустранно.
Хипервентилация-увеличаване на острите вълни.Поява на синхронни залпове от остри и тета вълни фронтотемпорално двустранно.
ЕЕГ запис с леки дифузни иритативни прояви.Пароксизмални прояви фронтотемпорално двустранно.
Фонова активност на средноамплитуден,добре организиран,реактивен на 00 алфа ритъм 12HZ.Единични остри вълни дифузно,синхронно появяващи се над централните зони двустранно.
Хипервентилация-увеличаване на острите вълни.Поява на синхронни залпове от остри и тета вълни фронтотемпорално двустранно.
ЕЕГ запис с леки дифузни иритативни прояви.Пароксизмални прояви фронтотемпорално двустранно.

Това ми е ЕЕГ-то.Аз май и в предната тема го бях постнала,извинете ме... Embarassed Линии,които се събират като стълб няма,но има такива,които са много,много близо една до друга.Това ЕЕГ какво показва,има ли съмнения за епилепсия?Сигурно вече ставам досадна,но ме извинете,много съм притеснена!В четвъртък имам час за доцент Мария Рашева,която ми препоръчаха като много добра.Но много ме е страх!
Синкопът не е ли свързан с проблеми със сърцето?Аз имам желязно кръвно-120/80.
След припадъкът нещо ми стана.Най-редовно забравям какво съм смятала да правя или направила
 преди 5 минути,ама помня какво съм направила предния ден.Понякога ми се схваща десният крак,но това го имаше и преди припадъка.Почвам да говоря и се случва да объркам думите или да се сетя трудно за дадена дума.Световъртежът си продължава.Но се усили главоболието че и по-често го получавам вече.Усещам и как отвреме-навреме ми претрепва дясната половина на лицето-устата или окото
Като си проверих в нета всички оплаквания-леле майко! Cry Тумор,множествена склероза...лошо ми стана Cry
Някой ходил ли е при доцент Рашева?

# 13
  • София
  • Мнения: 1 283
Аз нали писах по-горе, че сме ходили. Добра е, много съвестно се отнася.

# 14
  • Мнения: 656
Запис и от мен в новата тема, дано има само хубави неща и много по малко проблеми с децата
Ние след обяд сме на преглед и еег стискайте ни палци всичко да е наред

Общи условия

Активация на акаунт