Колко време продължи вашето(нормално) раждане?

  • 17 111
  • 107
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 660
1. Колко време продължи общо вашето раждане?
5 часа
2. Колко време преди да започне раждането ви падна тапата? Усетихте ли въобще падането на тапата?
Не помня да съм усетила падането на тапата.
3. Кога изтекоха водите - преди контракциите, след като бяха започнали вече контракциите? Сами ли изтекоха или предизвикано? Изведнъж ли изтекоха или постепенно?
На 5тия см ги спукаха предизвикано.
4. С колко сантиметра разкритие ви приеха в болницата?
3 см
5. Колко време от общата продължителност на раждането бяха болезнените контракции?
Два часа.
6. Слагаха ли ви някакви медикаменти - оскитоцин и подобни, анестезия и т.н.?
Окситоцин
7. Колко време продължи самото напъване?
Не знам. Като субективно усещане - минути.
8. Стигна ли се до допълнителни интервенции като епизиотомия, форцепс, вакуум, секцио по спешност и т.н.?
Епизиотомия.
9. Имахте ли разкъсвания - вътрешни, външни? Колко шева имахте вътрешни или външни?
Имах доста, не знам колко шева.
10. Ако раждането ви е било предизвикано с медикаменти, каква беше причината(преносване, проблем с бебето и т.н.) и в коя г.с. го предизвикаха?
Да, поради разкритие, което не се развиваше 2 седмици, и опасност от инфекция според лекаря. 38ма седмица.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 14 769


1. Колко време продължи общо вашето раждане?
2. Колко време преди да започне раждането ви падна тапата? Усетихте ли въобще падането на тапата?
3. Кога изтекоха водите - преди контракциите, след като бяха започнали вече контракциите? Сами ли изтекоха или предизвикано? Изведнъж ли изтекоха или постепенно?
4. С колко сантиметра разкритие ви приеха в болницата?
5. Колко време от общата продължителност на раждането бяха болезнените контракции?
6. Слагаха ли ви някакви медикаменти - оскитоцин и подобни, анестезия и т.н.?
7. Колко време продължи самото напъване?
8. Стигна ли се до допълнителни интервенции като епизиотомия, форцепс, вакуум, секцио по спешност и т.н.?
9. Имахте ли разкъсвания - вътрешни, външни? Колко шева имахте вътрешни или външни?
10. Ако раждането ви е било предизвикано с медикаменти, каква беше причината(преносване, проблем с бебето и т.н.) и в коя г.с. го предизвикаха?
11. Нещо друго, което искате да добавите и за което съм забравила да питам? Simple Smile



1. Три поредни нощи, от които първите две с контракции на 20 минути, които затихваха през деня, и разкритие 2 см. Приеха ме в болницата на третата вечер, повече от седмица след термина.
2. Май втората вечер беше.
3. Предизвикано, в болницата.
4. 6-7 см. Толкова си останаха до края.
5. През цялото време бяха болезнени, но с пауза между тях се понасят. Непоносими станаха след системата окситоцин, когато продължителността им се увеличи и паузите практически изчезнаха.
6. Окситоцин.
7. -
8. Секцио по спешност. Жекова, в Окръжна в София, каза, че не стига, че съм стара (37), ами и матката и коремната мускулатура са ми отпуснати като на бабичка, с биологична възраст много над действителната. И не ми вярвала, че преди бременността карах колело и изкачвах планини. Тъй като Жекова е известна с държането си (иначе казват, че е много кадърен лекар), нямаше да се впечатля, ако другата лекарка, асистирала при секциото, не беше потвърдила за отпуснатостта. Тогава вече се притесних за причината, дано да си е просто индивидуална особеност.
9. -
10. -
11. Доста време ме чакаха да родя естествено, през което време видях звезди посред... нощ, не бял ден, от болки, но пък ако бяха направили секциото по-рано, Бебо щеше да е роден на втори февруари и татко му щеше да се срамува. Wink

Последна редакция: ср, 16 окт 2013, 11:13 от Оранжева мандаринка

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 194

1. Колко време продължи общо вашето раждане?
12 часа
2.Колко време преди да започне раждането ви падна тапата? Усетихте ли въобще падането на тапата?
Усетих го, т.е видях я-около 18 часа преди началото на контракциите.
3. Кога изтекоха водите - преди контракциите, след като бяха започнали вече контракциите?
 Сами ли изтекоха или предизвикано? Изведнъж ли изтекоха или постепенно?
Започнаха да изтичат сами около час след първите контракции и продължиха да изтичат до края.
4. С колко сантиметра разкритие ви приеха в болницата?
1,5 см.
5. Колко време от общата продължителност на раждането бяха болезнените контракции?
8 часа
6. Слагаха ли ви някакви медикаменти - оскитоцин и подобни, анестезия и т.н.?
Епидурална упойка
7. Колко време продължи самото напъване?
10-15 минути
8. Стигна ли се до допълнителни интервенции като епизиотомия, форцепс, вакуум, секцио по спешност и т.н.?
Епизиотомия.
9. Имахте ли разкъсвания - вътрешни, външни? Колко шева имахте вътрешни или външни?
Да, няколко вътрешни и 1 външен.
10. Ако раждането ви е било предизвикано с медикаменти, каква беше причината(преносване, проблем с бебето и т.н.) и в коя г.с. го предизвикаха?
11. Нещо друго, което искате да добавите и за което съм забравила да питам?

Трудно  разкритие-от тези 1,5 см, с които ме приеха докато го докарам до необходимите 4,5 см, за да ми сложат епидуралната упойка, минаха 8 часа.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
1. Колко време продължи общо вашето раждане? -
Пукането на мехура и 1см разкритие не го броя, след това болки 1-2 дена, но нерегулярно и повече през нощта - и тях ако не броя; значи една цяла нощ болки и на сутринта в 8:30ч родих

2. Колко време преди да започне раждането ви падна тапата? Усетихте ли въобще падането на тапата? -
Не съм сигурна, защото бях със спукан мехур,а  водите си течаха 2 дена от време на време, и в болницата като ходих до тоалетна, видях че има слуз и кръв, вероятно тапата, значи 1 ден преди да родя.

3. Кога изтекоха водите - преди контракциите, след като бяха започнали вече контракциите? Сами ли изтекоха или предизвикано? Изведнъж ли изтекоха или постепенно?
- Преди контракциите, общо - 2 дни преди да родя; примокри ми като бях в леглото, станах и се "изсипаха", и после ми текоха по малко и в болницата

4. С колко сантиметра разкритие ви приеха в болницата? -
 1см, и то едва

5. Колко време от общата продължителност на раждането бяха болезнените контракции? -

Те предхождаха и самия родилен процес, имах болки, а ми казваха, че апаратът не засича контракции.

6. Слагаха ли ви някакви медикаменти - оскитоцин и подобни, анестезия и т.н.? -
 Окситоцин - да; анестезия специална дето се заплаща - не; само болкоуспокояващи, обаче ефектът на окситоцина беше по-силен;

7. Колко време продължи самото напъване? -
 10 минути вероятно
8. Стигна ли се до допълнителни интервенции като епизиотомия, форцепс, вакуум, секцио по спешност и т.н.? -
 Само епизиотомия, но изобщо не съм я усетила.
9. Имахте ли разкъсвания - вътрешни, външни? Колко шева имахте вътрешни или външни? -

Да, 2-3 външни, и "много" (така се изрази докторът) вътрешни.

# 64
  • Мнения: 3
Аз гласувах 16- 20 часа, макар че втория път продължи малко повечко.
И двата пъти родих нормално, и двата пъти много трудно. С голямата ми дъщеря се мъчих около 24- 25 часа, беше някакъв ад, а самото раждане всъщност трая точно 10- 15 минути... и беше най- малко болезнено.
Втория път раждах около 17 часа, като болките бяха по- търпими, постоянно ми вливаха бусколизин... и пак самото раждане беше най- малко болезнено Laughing
Сега като се замисля, имам чувството, че тогава времето е минало бързо, но всъщност тогава направо бях откачила, имах чувството, че времето беше спряло...
Първия път имах много шевове, и вътрешни, и външни, трудно се възстанових и имах чувството, че мече е излязло от мен, а не бебе... Crazy
Втория път се отървах с по- малко шевове, веднага след това бях на крака, не ме боля толкова много и определено се възстанових много по- бързо. Peace

# 65
  • Мнения: X
1. Колко време продължи общо вашето раждане?

В 22:30 ми изтекоха водите, родих в 06:22 сутринта

2. Колко време преди да започне раждането ви падна тапата? Усетихте ли въобще падането на тапата?

Не ми е падала тапата.

3. Кога изтекоха водите - преди контракциите, след като бяха започнали вече контракциите? Сами ли изтекоха или предизвикано? Изведнъж ли изтекоха или постепенно?

Водите ми изтекоха сами. Нямах контракции.


4. С колко сантиметра разкритие ви приеха в болницата?

С 0 Mr. Green

5. Колко време от общата продължителност на раждането бяха болезнените контракции?

От общо 8 часа /от изтичането на водите до раждането/, 5 часа и 22 мин. бяха болезнените контракции  Party

6. Слагаха ли ви някакви медикаменти - оскитоцин и подобни, анестезия и т.н.?

Окситоцин

7. Колко време продължи самото напъване?

10-тина минути.


8. Стигна ли се до допълнителни интервенции като епизиотомия, форцепс, вакуум, секцио по спешност и т.н.?

Епизиотомия. За малко не се наложи вакуум, но слава богу всичко мина  Praynig

9. Имахте ли разкъсвания - вътрешни, външни? Колко шева имахте вътрешни или външни?

И вътрешни, и външни. Чух доктора само да казва "***найсе", ама колко точно  Joy

10. Ако раждането ви е било предизвикано с медикаменти, каква беше причината(преносване, проблем с бебето и т.н.) и в коя г.с. го предизвикаха?

Не е предизвиквано.

11. Нещо друго, което искате да добавите и за което съм забравила да питам?

Няма.    bouquet

# 66
  • Мнения: X
Да отговоря и за втория си опит да родя нормално:

1. Колко време продължи общо вашето раждане? - Около 12 часа.
2. Колко време преди да започне раждането ви падна тапата? Усетихте ли въобще падането на тапата? - Не ми е падна тапата.
3. Кога изтекоха водите - преди контракциите, след като бяха започнали вече контракциите? Сами ли изтекоха или предизвикано? Изведнъж ли изтекоха или постепенно? - Започнаха да изтичат по малко на десетия час.
4. С колко сантиметра разкритие ви приеха в болницата? - Един см.
5. Колко време от общата продължителност на раждането бяха болезнените контракции? - Около десет часа.
6. Слагаха ли ви някакви медикаменти - оскитоцин и подобни, анестезия и т.н.? - Не.
7. Колко време продължи самото напъване? - Не стигнах дотам.
8. Стигна ли се до допълнителни интервенции като епизиотомия, форцепс, вакуум, секцио по спешност и т.н.? - Секцио по спешност.
9. Имахте ли разкъсвания - вътрешни, външни? Колко шева имахте вътрешни или външни?
10. Ако раждането ви е било предизвикано с медикаменти, каква беше причината(преносване, проблем с бебето и т.н.) и в коя г.с. го предизвикаха? - Преносих 13 дни, но не са ми предизвиквали раждането.
11. Нещо друго, което искате да добавите и за което съм забравила да питам? Simple Smile - Мъчно ми е, че не ми се получи и този път. Simple Smile


# 67
  • Мнения: 284
Да отговоря и за двете си раждания с разлика от 9 години, които протекоха почти еднакво:
1. Колко време продължи общо вашето раждане?- 4 часа
2. Колко време преди да започне раждането ви падна тапата? Усетихте ли въобще падането на тапата?Да,усетих падането около 4 часа преди раждането
3. Кога изтекоха водите - преди контракциите, след като бяха започнали вече контракциите? Сами ли изтекоха или предизвикано? Изведнъж ли изтекоха или постепенно?-Сами изтекоха след започване на контракциите
4. С колко сантиметра разкритие ви приеха в болницата?- 3 см
5. Колко време от общата продължителност на раждането бяха болезнените контракции?- може би 30 минути
6. Слагаха ли ви някакви медикаменти - оскитоцин и подобни, анестезия и т.н.? - не
7. Колко време продължи самото напъване?- може би около 10 минути
8. Стигна ли се до допълнителни интервенции като епизиотомия, форцепс, вакуум, секцио по спешност и т.н.?- не
9. Имахте ли разкъсвания - вътрешни, външни? Колко шева имахте вътрешни или външни? - имах 3 външни шева
10. Ако раждането ви е било предизвикано с медикаменти, каква беше причината(преносване, проблем с бебето и т.н.) и в коя г.с. го предизвикаха? - не

# 68
  • Мнения: 4 709
Да отговоря и за двете си раждания :
1. Колко време продължи общо вашето раждане?- 9 часа първото, 11ч второто
2. Колко време преди да започне раждането ви падна тапата? Усетихте ли въобще падането на тапата? Първият път нищо не съм усетила, вторият път 2 седмици преди раждането.
3. Кога изтекоха водите - преди контракциите, след като бяха започнали вече контракциите? Сами ли изтекоха или предизвикано? Изведнъж ли изтекоха или постепенно?-Сами изтекоха след започване на контракциите първият път, вторият път бях на системи и си пак сами си изтекоха 6ч след като бях на системи.
4. С колко сантиметра разкритие ви приеха в болницата?- 1 см и двата пъти
5. Колко време от общата продължителност на раждането бяха болезнените контракции?- първият път 7ч, вторият път така и не станаха толкова пък чак болезнени.
6. Слагаха ли ви някакви медикаменти - оскитоцин и подобни, анестезия и т.н.? - първият път не, вторият път окситоцин системи.
7. Колко време продължи самото напъване?- може би около 10 минути първият път, вторият път не стигнах до там
8. Стигна ли се до допълнителни интервенции като епизиотомия, форцепс, вакуум, секцио по спешност и т.н.?- вторият път до секцио по спешност
9. Имахте ли разкъсвания - вътрешни, външни? Колко шева имахте вътрешни или външни? -имах някакви но не помня колко шева са били първият път.
10. Ако раждането ви е било предизвикано с медикаменти, каква беше причината(преносване, проблем с бебето и т.н.) и в коя г.с. го предизвикаха? - вторият път беше преносване и предизвикаха, или поне опитаха на 5 и 6 ден да го предизвикат, след 2 дни системи, изтекоха водите - зелени, но бебето беше с усукана пъпна връв, и тоновете не бяха добри, та 4ч и 40 мин след изтичането на водите се роди малката дъщеря секцио

# 69
  • Мнения: 58
1. Колко време продължи общо вашето раждане?- 10 часа
2. Колко време преди да започне раждането ви падна тапата? Усетихте ли въобще падането на тапата?- Падна 3 дни преди да ми предизвикат раждането. Падна докато ми проверяваха разкритието.
3. Кога изтекоха водите - преди контракциите, след като бяха започнали вече контракциите? Сами ли изтекоха или предизвикано? Изведнъж ли изтекоха или постепенно?- Спукаха ми водите, когато минах 5 см. разкритие. Контракциите бяха започнали интензивно. Текоха може би половин час.
4. С колко сантиметра разкритие ви приеха в болницата?- с 3 см. ме приеха в болницата, но когато ми предизвикаха раждането, вече бяха 4 см.
5. Колко време от общата продължителност на раждането бяха болезнените контракции?- От самото начало, защото ми го предизвикаха и окситоцинът ми докара болезнените контракции точно за половин час.
6. Слагаха ли ви някакви медикаменти - оскитоцин и подобни, анестезия и т.н.?- Слагаха ми сума неща, дори не съм наясно точно какво. Но бях като дрогирана.
7. Колко време продължи самото напъване?- Не се стигна до напъване. На десетия час решиха, че няма смисъл да се чака повече, защото получавах много бавно разкритие. Ставаше вече опасно за бебето и ми направиха спешно секцио.
8. Стигна ли се до допълнителни интервенции като епизиотомия, форцепс, вакуум, секцио по спешност и т.н.? Секцио по спешност. Раждането започна с 4 см. разкритие и след 10 часа мъки едва стигнах 7 см.
9. Имахте ли разкъсвания - вътрешни, външни? Колко шева имахте вътрешни или външни?------
10. Ако раждането ви е било предизвикано с медикаменти, каква беше причината(преносване, проблем с бебето и т.н.) и в коя г.с. го предизвикаха?- Предизвикаха ми го, защото малко преди термина започна да тече нещо като вода. Направиха ми изследвания и се установи, че има инфекция. Бях в 39 г.с. В деня на термина ми предизвикаха раждането.
11. Нещо друго, което искате да добавите и за което съм забравила да питам?- На 5 см. разкритие ми сложиха упойка. Първата доза ме хвана, около 40 мин. не ме болеше. После ми сложиха втора доза, която изобщо не ме хвана. Преживях си големите болки, само дето упойката ми скова краката и не можех да ставам.

# 70
  • Sliven
  • Мнения: 52
1. Колко време продължи общо вашето раждане?
Малко повече от 12 часа.

2. Колко време преди да започне раждането ви падна тапата? Усетихте ли въобще падането на тапата? -
Да,видях я предния ден.


3. Кога изтекоха водите - преди контракциите, след като бяха започнали вече контракциите? Сами ли изтекоха или предизвикано? Изведнъж ли изтекоха или постепенно?

С 300 зора ми ги пукнаха в болницата.Докторката каза,че за първи път вижда толкова дебел мехур.

4. С колко сантиметра разкритие ви приеха в болницата? -
С 2.


5. Колко време от общата продължителност на раждането бяха болезнените контракции?
8 часа,от които 4 непоносими,а последния час имах чувството,че беше ч цяла контракция.


6. Слагаха ли ви някакви медикаменти - оскитоцин и подобни, анестезия и т.н.?
Да,час и половина преди да родя ми сложиха окситоцин.
 

7. Колко време продължи самото напъване?
Около 45 мин.Оказа се,че главата на бебчо е много голяма,но моята докторка реши,че не трябва да правим секцио след като бебето е тръгнало.

8. Стигна ли се до допълнителни интервенции като епизиотомия, форцепс, вакуум, секцио по спешност и т.н.?
Епизотомия.
 
9. Имахте ли разкъсвания - вътрешни, външни? Колко шева имахте вътрешни или външни? -



5 външни и не знам колко вътрешни шевове.

# 71
  • София
  • Мнения: 3 760
1).Първото 12часа / второто 6часа.
2).Нищо не съм усетила и двата пъти.
3).Първия път 2часа преди раждането,втория път 5 часа преди раждането.
4).Първия път 2см.,за втория не помня.
5).2часа и двата пъти.
6).Първия път ми биха в д...то нещо,но незнам какво.
7).Минути,но не повече от 10мин.
Sunglasses.Не!
9).И двата пъти само вътрешни.

# 72
  • Мнения: 56
1. Колко време продължи общо вашето раждане? -първото  от   усещането,  че  съм  мокра   в   5  сутринта-  до раждането   час  и   40  минути. С   второто  -  пак   горе  долу   толкоз
2. Колко време преди да започне раждането ви падна тапата? Усетихте ли въобще падането на тапата? - и  на  двете  предишния  ден
3. Кога изтекоха водите - С  големия   ми  син   нямах  контракции,  чудех  се  наскоро   с  какъв   акъл   съм  тръгнала  към  болницата.  Събудих  се  с  мокро  бельо и  помня,  че  казвах  на  мъжа  ми   ей как  ме  изръчка,  та   чак   се  напишках.. Добре  че  тръгнахме  към  болницата.  В  колата  почнах  да  повръщам  бебо  се  роди   половин  час  по  -  късно.   С   втория  си  син около   2  часа  преди  раждането
4. С колко сантиметра разкритие ви приеха в болницата? - С  първото  -  6,   второто  3
5. Колко време от общата продължителност на раждането бяха болезнените контракции? -И  двете  раждания  имах  не  повече  от  15 минути. Казаха,  че  плуването  и  работата  докрая  на крак си е  казало  думата
6. Слагаха ли ви някакви медикаменти - оскитоцин и подобни, анестезия и т.н.? - Не. Нямаше  за  кога
7. Колко време продължи самото напъване? -  Първото  след   2   напъна  беше  навън,   второто   го  родих  без  доктор
8. Стигна ли се до допълнителни интервенции като епизиотомия, форцепс, вакуум, секцио по спешност и т.н.? - НЕ
9. Имахте ли разкъсвания - вътрешни, външни? Колко шева имахте вътрешни или външни? С  първото  1  шев,  с  второто  след   25  спрях  да   ги   броя
10. Ако раждането ви е било предизвикано с медикаменти, каква беше причината(преносване, проблем с бебето и т.н.) и в коя г.с. го предизвикаха? ....
11. Нещо друго, което искате да добавите и за което съм забравила да питам? Дамян  се  роди  без  доктор.  Провериха  ме,  видяха  че  съм  с   3  см  и  казаха  -  е  има  време.  Опитах  се  да  ги  предупредя,  че   съм  с  история  на  бързо  раждане  и  да  се  обадят  на   доктора  да  дойде.  В  Щатите   доктора  е  на  повикване. Е  да,  ама  не. И   се  сещам,  че милия  ми  съпруг  ми  държеше  легенчето  за  повръщане,а  аз  викам  на  сестрата -  бебето  излиза.  Тя   ми  се  смееше  насреща  -  Хем  не  ти  е  първо  какво  се  правиш,   преди   5  мин   с   3  см   разкритие.  Добре  че  я  накарах   да   дигне  чаршафа, та  да  хване  бебко.  За  това и  имах   толкова  разкъсвания.  После  оставиха  плацентата   вътре,  докато  дойде   доктора  и  трябваше  да  ми   чисти  от   съсиреци  повече  от  половин  час... Първото  ми  раждане  ми с е  губят  около   5 -  7 минути, през  които  съпругът  ми  е  казвал,  че  съм  искала  ибупрофрн  за  болката,  но  като  са  казали,  че  е  лошо  за  бебето не  съм  гъкнала.  Знам,  че  акушерката  ме  беше  обърнала да  легна  на  хълбок  и  ме   галеше по  гърба,  което  доста  ми  помогна.  

И  пак  бих   го  направила,  въпреки  тежките  последици /многото шевове/  от   второто  раждане. Усещането  да  ти сложат  голото,  забърсано  бебе  на  гърдите  и  то  да  те  "погледне"  и  веднага  да  търси  да   суче  е  невероятно.  Радвам се,  че  споделих  този  момент  със  съпруга  си.

# 73
  • Мнения: 48
1. Колко време продължи общо вашето раждане?
12 часа
2. Колко време преди да започне раждането ви падна тапата? Усетихте ли въобще падането на тапата?
Падна ми след клизмата. 4 часа преди раждането.
3. Кога изтекоха водите - преди контракциите, след като бяха започнали вече контракциите? Сами ли изтекоха или предизвикано? Изведнъж ли изтекоха или постепенно?
На 6 см. ми ги спукаха.
4. С колко сантиметра разкритие ви приеха в болницата?
4 см.
5. Колко време от общата продължителност на раждането бяха болезнените контракции?
Два часа.
6. Слагаха ли ви някакви медикаменти - оскитоцин и подобни, анестезия и т.н.?
Окситоцин и бусколизин
7. Колко време продължи самото напъване?
Може би 5 минути някъде. С 3 напъна излезе.
8. Стигна ли се до допълнителни интервенции като епизиотомия, форцепс, вакуум, секцио по спешност и т.н.?
Епизиотомия.
9. Имахте ли разкъсвания - вътрешни, външни? Колко шева имахте вътрешни или външни?
Не помня, но имах някакви шевове.

# 74
  • Мнения: 24
1. Колко време продължи общо вашето раждане?
Никога не ми е било ясно това понятие... Цяла нощ усещах контракциите, но не бяха болезнени. Ако все пак смятам от първата контракция, то значи 12 часа.
2. Колко време преди да започне раждането ви падна тапата? Усетихте ли въобще падането на тапата?
15 часа
3. Кога изтекоха водите - преди контракциите, след като бяха започнали вече контракциите? Сами ли изтекоха или предизвикано? Изведнъж ли изтекоха или постепенно?
Предизвикано изтекоха!
4. С колко сантиметра разкритие ви приеха в болницата?
4см.
5. Колко време от общата продължителност на раждането бяха болезнените контракции?
2 часа
6. Слагаха ли ви някакви медикаменти - оскитоцин и подобни, анестезия и т.н.?
Окситоцин и някакъв коктейл Simple Smile от разни неща в него
7. Колко време продължи самото напъване?
2 минути (като под самото напъване разбирам същинското изгонване на бебето)
8. Стигна ли се до допълнителни интервенции като епизиотомия, форцепс, вакуум, секцио по спешност и т.н.?
Не
9. Имахте ли разкъсвания - вътрешни, външни? Колко шева имахте вътрешни или външни?
Вътрешни, мисля че 2 шева
10. Ако раждането ви е било предизвикано с медикаменти, каква беше причината(преносване, проблем с бебето и т.н.) и в коя г.с. го предизвикаха?
Родих със 7 дни преносване, но раждането започна без медикаменти.

Общи условия

Активация на акаунт