Огестан

  • 47 751
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 328
Здравейте, някой има ли странични ефекти от Огестан , като качване на килограми?

Да, аз!И вече съм абсолютно убедена, че е така.

Аз съм в 4-ти месец и го пия от самото начало, познавам и други майки които са го пили по време на бременността си, но не са качили толкова килограми. Според мен, килограмите си зависят от апетита и количеството храна, с която се храним  newsm39

# 46
  • Мнения: 283
Пия го от 6-та г.с., сега съм в 21-ва и не виждам никакви странични ефекти. А за килограмите.....ми аз   си хапвам доста добре, от нищо не се спирам, а съм качила 1 кг...не мисля, че от Огестана се качват килограми

# 47
  • Мнения: 283
мия го от 11 г.с. до сега в 23 г.с. 20 дни и после 10 дни почивка. не усещам нещо различно от него, но според доктора бил много полезен.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Приемам Огестан от първия преглед за установяване на бременността. Лекарят ми твърди, че е по-добре да пия това, отколкото само фолиева киселина. Струва ми се, че успешно успявам да си внуша, че гаденето ми се появява или засилва след приема му...  Rolling Eyes

# 49
  • Мнения: 22
аз го пиех от 6 г.с. до 13 г.с., т.е. първия триместър Simple Smile преди това си пиех фолиева киселина, в началото качих рязко 5 кг и това ми беше, но дали огестана е причината не знам Simple Smile

# 50
  • Мнения: 283
Вече съм напълно убедена, че от огестана не могат да се качат килограми или поне не само заради него. В 29г.с. съм им от началото до сегасъм качила само 3 кг, ям абсолютно всчко в неограничени количества.

# 51
  • Мнения: 192
 Привет! Включвам се и аз - пия Огестан след 13 г.с. (преди нея фолиева киселина), сега съм 33 г.с. Не съм имала проблеми. Лекарката ми каза, че трябва да си го пия и след раждането.
 Относно килограмите - не мисля, че влияе - поне при мен наддаването е равномерно, въпреки че имах и имам разни проблемечета.

 

# 52
  • Мнения: 12
Оказва се, че Огестан не съдържа В12, който от своя страна участва в разграждането и усвояването на фолиевата киселина в организма. След преглеждане на различни статии в интернет пространството това се потвърждава като информация. Липсата на В12 въобще е доста нежелателно особено през периода на бремеността и още повече при вегитарианци, където недостига на В12 е особено голям.

# 53
  • Мнения: 211
Здравейте, предписаха ми Огестан по едно хапче на ден (8 г.с. съм, пия го от 7-ма).
Лекарката знае, че пия фолиева, но не ми каза да я спра, след като започна Огестана.
Също ме притеснява и това, че не съдържа магнезий, както и редица други витамини, като споменатия Б12 по-горе.
Не ми се иска да оспорвам мнението на доки, като й казвам: "Ама не мислите ли, че е по-добре да спра фолиевата в такъв случай и не се ли съдържат прекалено малко неща в него - така пише в Гугъл Crazy ?" Laughing Както и не ми се иска да й звъня за щяло и нещяло.
Някой да е пил фолиева или допълнително магнезий, докато взима Огестан?

# 54
  • Мнения: 192
Фолиевата се пие до 13-та седмица. Не я спирай, щом изрично не са ти казали.
Аз лично пих фолиева до 13-та, после огестан,така ми предписаха. И все още пия огестан (имам бебе на 3 месеца).

# 55
  • Мнения: 211
Благодаря за отговора Grinning
Но не се ли натрупва повече - ако пия 400 мг отделно фолиева и в Огестана да има още толкова... това прави 800 мг newsm78

# 56
  • Мнения: 192
Има случаи, в които е необходимо по-голямо количество фолиева киселина, прочети тук:
http://kenguru.bg/%D0%9B%D0%B5%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%81%D1%82%D0% … rMpWLQtiLcZmzY5en
Най-добре да звъннеш на лекаря си и да го питаш. Няма какво да се притесняваш да му е обадиш, той, работейки с бременни, знае, че се притесняват за какво ли не.  Тук само можем да предполагаме какво е имал предвид и дали просто не е забравил да ти каже да спреш фолиевата.

Последна редакция: вт, 02 дек 2014, 11:31 от karamelska

# 57
  • Мнения: 211
Ясно, отново - благодаря Hug
(Понеже напоследък звънях малко повечко пъти на лекарката, не ми се щеше и за такава дреболия да я притеснявам, ще си я питам на редовния преглед).

# 58
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен. Преди няколко часа мина първата ми консултация. Лекарят ми изписа огестен, но ми каза да продължа да пия и фолиевата киселина, която пия от 2 месеца. Въпроса ми е смятате ли, че е опасно и има ли възможност за предозиране с фолиева киселина, тъй като в огестена има май достатъчно фолиева ? (бременността ми е в 5г.с) newsm78 newsm78 newsm78

# 59
  • Мнения: 211
Един-два поста над теб ми дадоха отговор Peace
(Защото и аз попитах точно това.)

Общи условия

Активация на акаунт