Фотография за начинаещи - 12

  • 27 040
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 173
Mims*, откога им точа зъби...
И аз, и аз.

# 31
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 824
и нещо влюбено  Simple Smile


love by incheto(Лолита), on Flickr

# 32
  • Мнения: 0
Нещо направено от дърво...


Made of wood by NikkPetrova, on Flickr

# 33
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Бързам да се разпиша и аз, че вече сте на трета страница Simple Smile.
Тия дни мъча кардите от Кьолнската катедрала и чета инфо за обработка на витражи ('щото преди това не си направих труда да прочета правилата как се снимат такива неща Wink).
Това може да ви е интересно и полезно:
http://www.digicamhelp.com/how-to/special-subjects/stained-glass/
http://www.ephotozine.com/article/photographing-stained-glass-windows---a-how-to-guide-4801

http://www.ephotozine.com/article/tips-on-photographing-stained- … ass-windows-15903
Ето резултат от моите напъни:

stained-glass by Dessy Razsadova, on Flickr

# 34
  • софия
  • Мнения: 3 425
Е, добре бе!!! Нова тема, трета страница...ще ви стигна, ма някой друг път.  Mr. Green
 Да ни е честита, на фокус и светлина! Пак нямам време, но благата вест е, че чаветата си дойдоха и сега си имам жертви, та тези дни ще се включа. Лек ви ден!

# 35
  • Мнения: 41
Благодаря за новата тема Hug Със светлината още не мога да се преборя Joy А Flickr в Explorer и аз от известно време не мога да отворя, защото постоянно забива всички програми Sad


DSC_7828-1-2 by m0n14ca, on Flickr

# 36
  • Мнения: X
Много пишете, бре!
Аз си подмених снимката, много ми идваше зелено зеленото и отпред и отзад. Надявам се да е по-добре сега.

DSC_2781 by ♣ Диването, on Flickr

# 37
  • по света... (иначе от Пловдив)
  • Мнения: 106
Момичета, проблемът с Explorera го имах преди около две седмици, това което ми помогна беше преинсталация на Explorera, всичко се оправи след това.

Диването  аз да кажа, че първият вариант на снимката, ми допада повече  Rolling Eyes

KayRenn голяяяма красота си направила с тези витражи.....  Grinning

Сега да попитам, получавам забележки (добронамерени), че твърде много винетирам..... вие как се отнасяте към винетирането?

Сега пак се чудя, коя от двете снимки....

DSC_0146-3 by hotnaf, on Flickr
или

DSC_0146- by hotnaf, on Flickr

 newsm78

# 38
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Miaa - втората за мен ,но с по умерено  и равномерно винетиране. Аз съм фен на винетирането и много го използвам.
И аз тук да ви наглеждам  Laughing

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 423
И аз обичам да винетирам, на някои кадри много им отива.
Miaa, като Госпожичка Клавèл и аз по дилемата ти за двата кадъра.

И аз с въпрос - кой метод използвате за общ шарп на кадъра? Аз сигурно не умея да ги ползвам като хората, но все нещо не ми харесва, независимо дали го правя с Unsharp mask, High pass или Smart sharpen.

# 40
  • Мнения: 1 467
Запис и от мен без кадър. Simple Smile

Mims*, на мен най-ми допада High pass, но с маски върху кожата при снимки на хора.

Диването, и на мен първият вариант ми харесваше повече. Simple Smile

# 41
  • по света... (иначе от Пловдив)
  • Мнения: 106
Госпожичка Клавèл , Mims* , , благодаря  Simple Smile
Mims*   Въпросът на шарпа и мен ме вълнува много,  до момента пипам само малко Clarity в RAW, а ми се иска повече...

# 42
  • Мнения: 3 453
Момичета,
имам нужда от съвет и се извинявам за сигурно идиотското си питане!  Hug
Предстои ни почивка и не искам да оплескам нещата, като миналата година. Проблемът при миналогодишните снимки на морето беше, че на почти всички фокуса е върху вълните, а не лицето на детето.
Тези дни я снимах у дома, докато реди шарен пъзел, фокуса е върху пъзела, а не на лицето.
Как да настроя камерата, за да избегна такъв проблем?
Още веднъж се извинявам за глупостите, с които ви занимавам и благодаря на отзовалите се! Hug 

# 43
  • Мнения: 1 467
_Hope_, отзад, до визьора, от дясната му страна имаш бутон AE-L/AF-L. С него можеш да заключиш фокусът или експозицията. От менюто с моливчето /Custom setting menu / Controls / f4 (Assing AE-L/AF-L)/избери да заключва фокуса. Виж така дали се получава. Simple Smile

# 44
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Хоуп, аз съм тествала по следните 3 начина:
1. Това го беше пуснала Нели, много ясно става има ли обектива фокус или не.
2. По този тест съм пробвала бек и фронт фокус и ако е нужно, според резултатите, в камерата настройваш Micro adjustment (при Никон е AF FIne tune в менюто). Доста е досадно за четене, пък редене, пък тестване, пък взиране, ама като се налага...
3. Това също съм го правила, пак за тест на бек и фронт фокус.

Общи условия

Активация на акаунт