Фотография за начинаещи - 12

  • 27 044
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 453
Stillness, Mims,
сърдечни благодарности! Hug Отивам да чета/пробвам.

# 46
  • Мнения: 119
И поредната нахилена Стела в леген.
 
_DSC0825 by Nora Varna, on Flickr

# 47
  • Мнения: 22
        Еха, кога стигнахте до четвърта страница.

        Само да ви кажа, обичам го този обектив  Heart Eyes
        Отново ще ви моря с балите, но като не ги прибират  Mr. Green
        Само да ми остане време да обработя.
       

       
Alex by Mary__Poppins, on Flickr

# 48
  • Русе
  • Мнения: 764
Villysweety,благодаря за новата тема!   bouquet
Да взема да се запиша в тази, че ми стана навик да изпускам теми.
Страхотни снимки по проектите и не само. Напреднали сте много. Аз сякаш тъпча на едно място, все има нещо което не ми харесва по снимките ми.
Искам да ви питам някой използвал ли е expodisc? На мен лично цената му ми идва малко солена, особено пък ако трябва да си взема и за 2-та обектива, но попаднах на този вариант
http://dx.com/p/linkstar-ca-wb1012-white-color-balance-card-filt … ympus-grey-198848
Ако съм разбрала правилно ще мога да го ползвам и с 2-та.
И да не съм без снимка, една приятелка, която снимах наскоро

IMG_87521 by elinora_, on Flickr

# 49
  • Мнения: X
Искам да ви питам някой използвал ли е expodisc? На мен лично цената му ми идва малко солена, особено пък ако трябва да си взема и за 2-та обектива, но попаднах на този вариант
http://dx.com/p/linkstar-ca-wb1012-white-color-balance-card-filt … ympus-grey-198848
Ако съм разбрала правилно ще мога да го ползвам и с 2-та.

Експодискът е безумно много пари. Ако не ти се свидят, си го купи. Ето ти една статия за сравнение:
http://www.ppmag.com/web-exclusives/2008/11/product-comparison-white-balan-1.html

Имах такива капачки за обективите, вършат чудна работа:
http://dx.com/s/mennon+white+balance

# 50
  • Русе
  • Мнения: 764
Благодаря ти, Диване!   Hug Тъкмо влязох да си допълня поста с питане и за тези капачки. Точно капачка мисля да си взема, хич не ми се дават толкова пари за експодиск.

# 51
  • Мнения: 616
Винетиране - винаги и по много, номера е да не се оставя рязка граница.
Шарп - с хай пас предпочитам и маска.
Капачка може да се направи и от стар непотребен филтър и филтър за кафемашина, за който има непотребни из къщи. Но тези китайските са на супер цена.

Записвам се без снимка, но със: много надрани крака от храсталаци; лек токов удар от фермерска ограда; нарязана китка точно на мястото, където ръката ми се обляга в ръба на лаптопа като обработвам; 50тицата спря да фокусира и трябва да ходи на доктор.

От друга страна в петък снимах едната си любима муза, която случайно долетя от другия край на страната, тази седмица ще снимам другата си любима муза, и обсъждаме с местен дизайнер снимки за лукбук за магазина му. 



# 52
  • Мнения: X
Капачка може да се направи и от стар непотребен филтър и филтър за кафемашина, за който има непотребни из къщи. Но тези китайските са на супер цена.

Ааа, да.. Ма за 5 лева не си заслужава усилието.  Laughing

Ей сега си поръчах и аз една, че ми писна с тоя Келвин.

# 53
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
И аз с въпрос - кой метод използвате за общ шарп на кадъра? Аз сигурно не умея да ги ползвам като хората, но все нещо не ми харесва, независимо дали го правя с Unsharp mask, High pass или Smart sharpen.
аз съм на High pass, но не съм съвсем сигурна, че е най-добре като вариант
тъкмо пробвах един стар кадър и реших този път да си поиграя с шарпа от филтрите на ник, не знам как се е получило, последно време забелязвам че Фликър прави снимките прекалени някак
тук съм добавяла само на очите и веждите

и летния

# 54
# 55
  • Мнения: 27
винетирам почти всичко, дори се чудя дали не прекалявам понякога:)
цоп в новата тема със стар кадър, който обработих днес

Untitled by di4kadi4kova, on Flickr

# 56
  • Мнения: 2 185
Нямам нищо ново снимано, хич не ми се хваща камерата, не знам какво ми става  Rolling Eyes.
Обработих един посредствен кадър отпреди няколко седмици, колкото да се разпиша

20130818-DSC_0314 by botevinka, on Flickr

Единственият лъч надежда е, че май се сдобих с нов обектив, но не е нищо особено 35/1.8 при това на старо, дано не съм супер разочарована, но ми трябва нещо малко по-широко. Дано се разснимам като дойде.

# 57
# 58
  • Мнения: 5 173
Момичета, имам един въпрос за Гети. Имам причина да питам, иначе не бих го повдигнала. Ако Гети хареса снимка на починал човек, какво се прави?

# 59
  • Мнения: 510
Запис да не ви изпускам..


Untitled by Rossi Koeva, on Flickr

Общи условия

Активация на акаунт