Макарони със сирене по американски

  • 11 247
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 701
Гледайки американски филми в които непрекъснато хапват Mac and Cheese ми стана интересно да опитам. Предлагам ви рецепта без претенции да се доближава до оригинала, по скоро е побългарена, но беше невероятно вкусна, одобрена от всички консуматори. Съжалявам че не успях да снимам, но при следващо приготвяне обещавам да има и снимков материал.

    350 гр макарони
    100 гр бекон
    40 гр масло
    40 гр брашно
    200 мл прясно мляко
    250 мл течна сметана
    1 ч.л. горчица 
    300 гр кашкавал
    250 гр краве сирене
    сол и черен пипер
    100 г галета
    35 г пармезан
    1 с.л. зехтин или олио

Сварете макароните според указанието на опаковката. Запържете бекона до златисто.
За приготвянето на соса разтопете маслото,в него изсипете брашното и бъркайте непрекъснато, докато стане хомогенна смес. Дръпнете от котлона и добавете,като отново бъркате непрекъснато, прясното мляко и сметаната. Добавете и горчицата и върнете на котлона за 2-3 минути и го свалете от котлона.
Сложете сварените макарони в купа, настържете сиренето и кашкавала (като част от кашкавала оставете за поръсване накрая) и ги прибавете в купата, залейте със готовия сос и запържения бекон. Овкусете с малко сол и черен пипер и разбъркайте внимателно.
Пресипете всичко в тавичка, поръсете с галета, пармезан и останалия кашкавал.
Запечете макароните за 20 минути на 200 градуса.

Рецептат от която гледах е на Лорейн Паскал, с промени от моя страна.
Бон апети!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 686
Сосът на американските Mac and Cheese, е на основата на сирене Чедар. Пробвала съм тук да сътворя нещо подобно, но не мога да доближа онзи вкус Sad
В щатите има хиляди варианти на сирена на прах, от които лесно може да се спретне, тук обаче сиренето Чедар не мога да намеря в подходящ за целта вид.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 701
Да, и аз се чудех дали да пробвам с чедър, но ме хвана страх и заложих на познатия вкус. Все пак съм решила и с чедър да направя. Ако някой е пробвал сполучлива рецепта, ще се радвам да сподели.

# 3
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 420
Тинтири-Минтири, какво разбираш под "Подходящ за целта вид"? Аз ползвам най-обикновен настърган чедър, разтопен в готварска сметана. Сиренето на прах не е сирене...

# 4
  • София
  • Мнения: 2 686
Съгласна съм за сиренето на прах. Но аз и настърган Чедар не съм виждала.

# 5
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 420
А чедър на блокче и ренде  виждала ли си newsm78

# 6
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
От години правя у дома Mac & Cheese и моята рецепта е подобна. Помня, че ползвах рецепта на сайта на My Recipes. И аз слагам бекон, но от това, което зная и съм чела от американските сайтове, оригиналната рецепта за макарони със сирене е без месо, в смисъл само макарони, сирене (Чедър настърган), мляко, масло и подправки.

Открих една стара моя снимка, на макарони, които съм приготвила по този начин. Обичам много всякаква паста, така че макароните са на голяма почит при мен и от всички у дома.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 701
rossonera изглеждат чудесно, така ми се доядоха. С чедър ли ги правиш и какво количество слагаш?

# 8
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Ами от поне две-три години е тази снимка, но не, май не бяха точно те с чедър, а и то е оранжево и си личи. Иначе сирене "Чедър" си купувам от Метро, настъргвам го, за други вериги не мога да кажа и не съм обръщала внимание, но там съм сигурна, че има, защото купувам.
Скоро и аз не съм правила макарони със сирене по този начин, но сега ме подсещаш с темата. Иначе и да не сложиш Чедър не е болка за умиране, с наш кашкавал е също отлично и много вкусно, те стомасите ни не притендират за оригинални рецепти, важното е да е вкусно.
Количеството сирене и кашкавал е на око, колкото ти душа иска. Преценяваш си сама и няма какво да те притеснява. Ние примерно ги обичаме с повече сирене.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 686
А чедър на блокче и ренде  виждала ли си newsm78

Не смятам, че забележката ти е уместна, и ми звучи доста обидно.

Ще се изразя по друг начин, чедар на блокче, който да не се размазва по рендето, а да е твърд и да става за рендосване не съм виждала тук. Или пък не съм попадала на свестен вариант във веригите. Винаги, когато съм взимала е мек, подобно на топено сирене (от по-твърдите, като пушеното), но пак не става за рендосване. А като се реже на парченца не се разтапя добре в соса.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 701
И аз чедър бях виждала само от тези готовите за сандвичите, но се поинтересувах има на блокче в Кауфланд и както е писала rossonera в Метро.

# 11
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 420

Не смятам, че забележката ти е уместна, и ми звучи доста обидно.


Извинявам се, ако така е прозвучало, не ми беше това намерението. Не знам какъв чедър има в България, но обикновено е твърд. Аз си го стържа сама.

# 12
  • Мнения: 385
Този в Кауфланд е много сполучлив и се разтопява  в пастата,докато чедъра от Метро не.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 686
Ще го пробвам задължително от Кауфланд! Благодаря!

# 14
  • Мнения: 1 777
Ето и моите макарони с чедър.Децата ги обичат без добавки.
Сварените и изцедени макарони разбърквам само с настърган чедър ,малко масло и прясно мляко.

Общи условия

Активация на акаунт