Вече седем месеца бебо има сини петна по дупето-какво може да е това?

  • 14 719
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 447
Голямата ми дъщеря също имаше такива сини петна на двете бузки на дупето.Когато попитах докторката какво е това,какво и има тя ми каза,че тези петна се появяват при хората с по тъмна кожа.И наистина аз съм с много бяла кожа,а таткото е с по тъмна.И голамата дъщеря е копие на баща си,и кожата му е взела.Петната изчезнаха към 1-1,6 годинки.
Точно така, наричат се "монголоидни петна" и се появяват при бебета с по-тъмна кожа, основно по дупето (както е и в нашия случай). Ще изчезнат до няколко години, просто е натрупване на пигмент.
Сигурна ли си, че не са по рождение?
Доколкото знам тези, които се появяват при заболяване на кръвта, са като обикновените синини, т.е. пожълтяват и изчезват.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Синът ми има такива петна - на кръста и на глезена. Както е казала Silveto това са монголоидни петна и няма нищо обезпокоително в тях. Може да изчезнат и доста по-късно. Някои родилни петна се появяват и 1 месец след раждането. Такъв беше случая с моя син - на 20-тия ден му се появи ягодов хемангиом на челото. Не знам дали това важи и за монголоидните.

# 17
  • Мнения: 1 942
Ягодовия хемангиом май не е свързан с монголоидните петна.
Има едно нещо, което знам от моята майка за да изчезне по-бързо. Сутрин на гладно трябва да го близваш Wink Така се махат и петна от уплаха - аз съм имала такива и майка ги е махнала по този начин.  bowuu

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Ягодовия хемангиом май не е свързан с монголоидните петна.
Има едно нещо, което знам от моята майка за да изчезне по-бързо. Сутрин на гладно трябва да го близваш Wink Така се махат и петна от уплаха - аз съм имала такива и майка ги е махнала по този начин.  bowuu

Не съм казала, че има нещо общо. Просто моето бебе има и от двата вида. Не съм сигурна кога са се появили монголоидните петна, защото беше до 40-тия ден в болница.
Според мен бъркаш ягодовия хемангиом с невусите. Хемангиомът не може да изчезне по описания от теб начин, за съжаление. На Пепи му бе премахнат оперативно след като навърши 1 г.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 421
 Сина ми имаше такова синьо петно на дупето(на опашката), изглеждаше като натъртено. Изчезна когато беше на около 1г.6 м.
Той е с по-тъмна кожа като баща си, дъщерята е беличка и не е имала такива.
Сега от Вас разбирам, че се казвали "монголоидни петна".

# 20
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
blagodaria za temata , mami i che ste otgovorili , taka i az sam po spoko Hug Peace

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 709
И двете ми дечица имаха синини на дупетата и опашките. Наистина беше около 1,6г, когато изчезнаха.
Но исках само да отбележа, че и двамата имат и родилни петна (кафеви). И синините и родилните петна ги забелязахме едва месец след раждането им. Нашето педи ми обясни, че то си ги е имало но са били много малки и не сме ги забелязали. Наистина синините изчезнаха, а кафевите петна растяха до известно време и спряха. Сега само си ги мерят и малката се сърди, че нейното петно е по-малко Laughing

# 22
  • Варна
  • Мнения: 308
Мами,моята дъщеря се роди с кръгло червено петно,като монета на дупето и друго,съвсем малко,по-светло на кръста.На тила и клепача има от онези дето изчезват.Вече почти ги няма.
Аз имам също петно,но светло на кръста.Та тези са от раждането.Да,но се появи още едно малко петно на дупето,но светло кафяво.
Ако знаете някакъв добър специалист моля ви кажете ми,искам да се консултирам.От ВАрна съм.Все още не съм обсъдила въпроса с петната с педито.Утре ще говоря и с нея.В родилния дом ми казаха че червеното петно може да се махне оперативно.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Гейза, червеното петно какво е - изпъкнало или плоско? Ако е изпъкнало значи е ягодов хемангиом. Синът ми претърпя операция на хемангиом на челото. По принцип, ако хемангиомът не е на опасно място се оставя да изчезне от самосебе си. Смятам, че е излишно да се подлага детето на операция, ако не е наложително.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 308
Петното е плоско.Вчера педито го погледна и каза че няма за какво да се тревожа,все пак е на дупето,но ще ме заведе при някакъв доцент следващия месец.Но каза че не е хемангиом,някакви капиляри ли,не помня какво ми каза.Другите петна били пигментни.А това като го натиснеш с пръст избледнява за миг.
Да но аз като чета,точно за плосък хемангиом става дума при нас
http://medicalbg.com/zdrave/questions/print_selected.php?id=771

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Петното е плоско.Вчера педито го погледна и каза че няма за какво да се тревожа,все пак е на дупето,но ще ме заведе при някакъв доцент следващия месец.Но каза че не е хемангиом,някакви капиляри ли,не помня какво ми каза.Другите петна били пигментни.А това като го натиснеш с пръст избледнява за миг.
Да но аз като чета,точно за плосък хемангиом става дума при нас
http://medicalbg.com/zdrave/questions/print_selected.php?id=771
Съмнява ме да става въпрос за плосък хемангиом. Предполагам, че при вас е някакъв невус. Хемангиомите не избледняват при натиск. Естествено аз не съм специалист, но покрай малчо доста попрочетох.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 992
Димана има такова петно точно на опашката и не е изчезнало още. Лекарката каза, че се среща предимно при деца с кръвна група Б. Хемоглобина й е 111, захранена е късно, още не я яла месо, яйца или сирене.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 308
И Габи е с кръвна група В, петното не е на опашката,ами на едната страна на дупето.На опашката има нещо малко,което избледнява,ту го виждам,ту не.Абе сложно е да го обясня.Ще я водя следващия месец и ще ми кажат.Мерси за споделените мнения

Общи условия

Активация на акаунт