Интериорен стил по аматьорски 15

  • 60 968
  • 750
  •   1
Отговори
# 705
  • Пловдив
  • Мнения: 23 935
Момичета, често споменавате ТСМ - няма такъв магазин във Варна!  Confused
Гледам офертата за ТСМ-ското столче от Пловдив и го обмислям. Поне е евтино.
Последно - ТСМ отдавна никъде няма. От моите три стола само за първия син купих от там, всички други идват втора ръка от продавалника.

Последна редакция: чт, 26 сеп 2013, 15:53 от Янтра

# 706
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Птица, ми след 3 месеца трябва да имаме стол. С темпото, с което избираме, намираме, купуваме, може и да не сварим...  Thinking

Момичета, често споменавате ТСМ - няма такъв магазин във Варна!  Confused
Гледам офертата за ТСМ-ското столче от Пловдив и го обмислям. Поне е евтино.


В Биг Шоп продават неща на ТСМ, преди имаше и едно магазинче на мястото на бившия полски център, но не зная дали още съществува newsm78

# 707
  • Мнения: 13 831
сегашните немски магазини не са ли приемникът на ТСМ?

Е, поизсилих се малко с това никой, но наистина обитателите липсват в повечето случаи Peace
Но пък си спомням едно предаване по тв за интересни къщи и интериори с една дама, която беше непрекъснато в черно от-до, за да отива на суперелегантния си бял дом  Grinning

# 708
  • Мнения: 11 747
Дорис, няма го магазина на мястото на Полския център. Няма го и Биг шопа на Севастопол. Има само към Червения, днес минах от там, столче няма и не получавали. Иначе имаше и един магазин срещу Областната управа, който продаваше ТСМ-ски неща. А на Колхозния пазар бяха открили един огромен магазин с друго име, но си беше съвсем ТСМ, но твърде бързо го затвориха, що не знам  Thinking


Птица, тука сме гледали и дома на една нюйоркска гей двойка, целия бежов. Двамата мъже бяха също в бежово, а домашния им любимец беше бежово куче, разбира се. Котка не ще да са си взели, защото такъв цвят котки - няма  Simple Smile

# 709
  • София
  • Мнения: 3 298
Тия дървените столчета с нагласящи се седалки и степенки могат да се ползват и от възрастни. Нашето е STOKKE (тюркоазено) и го имаме вече 5 години, сега бебето го ползва, но и ние си сядаме:


Аз много обичам шареничко у нас, но повече ме тревожи как ще изглежда хола с нахвърлени играчки, хладилника със снимки и бележки, спалнята с раздърпани от котарака пердета. Иначе имам едни 160 квадрата, готови за интериорни напъни.

Опитвам се да чета и назад темата, за да си избистря идеите. Но повечето картинки са все на минималистични решения за огромни помещения (настрани и нагоре). Да не говорим, че нямам дарба да съчетавам цветовете и ще го докарам, не до бохемски, а до джипси стил.

# 710
  • Пловдив
  • Мнения: 23 935
Птица, тука сме гледали и дома на една нюйоркска гей двойка, целия бежов. Двамата мъже бяха също в бежово, а домашния им любимец беше бежово куче, разбира се. Котка не ще да са си взели, защото такъв цвят котки - няма  Simple Smile
http://www.kotkite.com/img/optional/obqva_108038_130630202323480.jpg  Mr. Green

# 711
  • София
  • Мнения: 1 027
   Тоя въпрос с живеещите в интериорите е много интересен наистина! Замисли ме сериозно. За участвалите лично в направата на интериора, предполагам, те си избират стил и усещане което ги влече - т.е. по принцип светоусещането им е такова и начина по който се вписват в него им е естествен. Ама май не така стои въпроса, когато дизайнер прави интериора без да се е съобразил много много или пък е правен по модни тенденции... (според мен именно тези интериори стоят някак стерилни и без душа). Техните собственици в последствие как се вписват?  newsm78 А пък смелите да си направят такъв интериор какъвто си представям например при Богиня предполагам имат същото светоусещане и за собственото си облекло и визия. Представям си я на фона на този интериор който си представям  hahaha Joy с безупречна прическа и супер елегантна вечерна рокля по тялото с гол гръб, с която защо не да се появи някоя вечер пред гостите си като в театър. Представям си я и със супер модерни, но изискани дрехи на фона на такъв интериор в ежедневието като контрапункт, но пак звучаща на място... За това казвам, че хората които искат някакъв интериор и имат усет и въображение си го искат за декор за себе си и се вписват в него...(някак не си представям Богиня по анцуг и с домашни чехли)
   Моля да ме извини за личния пример който дадох, ама ми е най актуална и прясна   bouquet

# 712
  • Мнения: 11 747
Абе, ако интериора е обичайния български, т.е. бели тапети на черни цветя, лилав диван, лилава кухня с принт на орхидеи за гръб... облицовъчен камък на колона или едната стена, тъмен ламинат на пода, прасковени пердета от органза - как трябва да е облечен домакина, за да стои добре?  Simple Smile

# 713
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Абе, ако интериора е обичайния български, т.е. бели тапети на черни цветя, лилав диван, лилава кухня с принт на орхидеи за гръб... облицовъчен камък на колона или едната стена, тъмен ламинат на пода, прасковени пердета от органза - как трябва да е облечен домакина, за да стои добре?  Simple Smile
Цитат
по анцуг и с домашни чехли)
Mr. Green

Честно казано, никога не съм се замисляла за позиционирането си като част от интериора. Камо ли пък да си подбирам дрехите в тон. Като идиотщина ми звучи, извинете.
Обикновено интериорът е проекция на вътрешния такъв. Не мога да си представя това сивокосо момиче в хайтек къща например

На пък с удоволствие бих се нанесла в нейния апартамент.


За да съчетаеш толкова много текстури, цветове и форми наистина трябва да имаш голям талант и тънко чувство за стил.

Другата ми любимка е Шанел.


No тя е доста по-сдържана.


П.С. Нямам домашен анцуг Mr. Green Имам такъв за спорт. Нося го само навън.

Последна редакция: чт, 26 сеп 2013, 16:47 от Приятно ми е - Богиня!

# 714
  • Асеновград
  • Мнения: 45
Абе, ако интериора е обичайния български, т.е. бели тапети на черни цветя, лилав диван, лилава кухня с принт на орхидеи за гръб... облицовъчен камък на колона или едната стена, тъмен ламинат на пода, прасковени пердета от органза - как трябва да е облечен домакина, за да стои добре?  Simple Smile
Черен анцуг адидас със златни кантове  Mr. Green.

Богиня ме изпревари.

# 715
  • Мнения: 13 831
На мен пък ми стана жал за Богиня, дето ще трябва все по рокля с гол гръб да стои и на високи токчета  Joy

# 716
  • София
  • Мнения: 3 298
Направо ме потриса това, pina . Не познавам никой с такъв интериор (а повечето хора около нас си закупиха жилища в последните 5 години), но подозирам, че има.
Предполагам, каквото и да облекат домакините, все ще е нелепо.

Ама преди няколко години модата е била такава(инспирирана от бг дизайнери и майстори). На нас обаче сега ни предстои обзавеждане на второ жилище и не искаме да го направим модерно, а приятно ( и шареничко). Само в тази тема ( и в старите мебели) намирам интересни идеи, но малко хора тук ги реализират. Ще се надявам да помагате, за да не прескоча линията на добрия вкус.

# 717
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Дорис, няма го магазина на мястото на Полския център. Няма го и Биг шопа на Севастопол. Има само към Червения, днес минах от там, столче няма и не получавали. Иначе имаше и един магазин срещу Областната управа, който продаваше ТСМ-ски неща. А на Колхозния пазар бяха открили един огромен магазин с друго име, но си беше съвсем ТСМ, но твърде бързо го затвориха, що не знам  Thinking
Да този на Севастопол го закриха, остана на 8-ми Приморски до Общината и като че съм мяркала на Мария Луиза преди ДНФ

# 718
  • Варна
  • Мнения: 4 057

Аз много обичам шареничко у нас, но повече ме тревожи как ще изглежда хола с нахвърлени играчки, хладилника със снимки и бележки, спалнята с раздърпани от котарака пердета. Иначе имам едни 160 квадрата, готови за интериорни напъни.
По-добре от минимализъм, едно две дистанционни на масата и вече изглежда разхвърляно Simple Smile
Там трябва ред и дисциплина.

# 719
  • Мнения: 616
На мен пък ми стана жал за Богиня, дето ще трябва все по рокля с гол гръб да стои и на високи токчета  Joy

Сакън, ще настине!  Joy

Аз горе-долу това имах предвид предния път, като казах, че не се виждам в много наситен цветен интериор - просто самата аз съм разхвърляна и си трупкам шаренки неща насам-натам, та ако се въртя в шарено жилище ще ме натоварва излишно. Не визирам дрехите конкретно, а целия ни семеен начин на живот.
Иначе да, анцуга със златния кант ще е перфектен!  Mr. Green

Имам фотьойл за спалнята вече, Ура! ммм, подобен на този - с дървени подлакътници. Та, въпросът е - дали да направя дървените части някакъв цвят мед/старо злато/бронз, металик, и да сложа тъмно кафява тапицерия + ярка шарена лъскава възглавница, или да намажа дървото с много тъмно масло и да сложа лъскаша шарена тапицерия (райе зелено/кафяво/бяло... лилаво си представям) М? Ето за припомняне останалата част от мебелите
Скрит текст:
+ таблата на леглото вече е тапицирана като пердетата, чака си рамка според фотьойла.

Общи условия

Активация на акаунт