Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Пренатест? Правил ли е някой? Мнения......

• 236 277
  • 1 030
  •   1
Отговори
# 1 020
  • ...
И вашите ли закъсняват? Някакво обяснение получихте ли? Аз всеки ден звъня и ми казват, съжаляваме, но още чакаме. Те са 7 часа назад има време до 7.30 ... И така си минава деня.

# 1 021
И вашите ли закъсняват? Някакво обяснение получихте ли? Аз всеки ден звъня и ми казват, съжаляваме, но още чакаме. Те са 7 часа назад има време до 7.30 ... И така си минава деня.
При нас в Германия нямаме право (или начин) лично да се свързваме, резултатите получава АГ, който активно не ми звъни. Така че даже не знам пренатест ли закъснява, или АГ-то ми блее.
Много е напрегнато по цял ден да наблюдавам телефона.

# 1 022
  • ...
Хм, аз защо си мислех, че точно за пренатеста в предни постове казваха, че им са дали линк и парола да си следят сами резултатите. Иначе и аз нямам директна връзка с лабораторията

# 1 023
lili2024, аз правих Панорама тест в 12г.с. Пробата се праща до една от двете лаборатории Натера в САЩ, резултатите излязоха за 12 дни, не се наложи повторно вземане на кръв. Като цяло съм доволна и го избрах, защото беше по-евтин от Пренатест за основния пакет.

# 1 024
lili2024, аз правих Панорама тест в 12г.с. Пробата се праща до една от двете лаборатории Натера в САЩ, резултатите излязоха за 12 дни, не се наложи повторно вземане на кръв. Като цяло съм доволна и го избрах, защото беше по-евтин от Пренатест за основния пакет.

В коя лаборатория направи теста?

# 1 025
В клиника Щерев. Направих консултация преди да избера, там предлагат почти всички видове неинвазивни тестове.

# 1 026
В клиника Щерев. Направих консултация преди да избера, там предлагат почти всички видове неинвазивни тестове.
Благодаря!

https://prenatest.bg/ceni/
Аз съм се спряла на втория вариант - Пренатест Стандарт. Незнам дали решението ми е правилно или не, затова търся вашето мнение и ще съм благодарна ако го споделите.

Последна редакция: ср, 04 ное 2020, 15:24 от AnMary

# 1 027
Аз съм се спряла на втория вариант - Пренатест Стандарт. Незнам дали решението ми е правилно или не, затова търся вашето мнение и ще съм благодарна ако го споделите.
Аз първия път взех най-малкия пакет (който за съжаление показа синдром), и затова сега взех най-големия пакет с монозомии, търнър и всичко което предлагаха (и всичко е наред ☺).
Ако не бях имала такова лошо развитие миналия път, нямаше да го взимам пълния пакет, но се притеснявахме че с мъжа ми може да имаме генетичен проблем.
Малко съм скандализирана от цените. В германия големия пакет е 418 евро, не знам как до България стига на двойна цена.

# 1 028
Теста е на Верасити и пише висок риск за Даун 19.4% . Не съм запозната с тези тестове,  процентно ли се изчислява или трябва да изписва negative/ positive.
В понеделник съм на преглед и във вторник ще назначат амниоцинтеза. В момента съм в 15/16 г.с.

Правила съм си Veracity и резултатът беше около 96%, не помня с точност. 19% изобщо не е много. След това правих и амниоцентеза, която потвърди Даун, но мисля, че при теб няма основание за такава. Все пак говори и с проследяващия те лекар, той ще знае най-добре. Различните тестове по различен начин представят резултат - някои като процент, а други - позитивен/негативен. Амниоцентеза правих в Токуда по ЗК при д-р Анна Богданова.

# 1 029
Благодаря!

Аз като бях на БХС при Чачева в Надежда, тя каза, че само Даун има вариант да не хване на ехографа, останалите се виждали и нямало смисъл, само се давали пари. Разбира се от теста се опитваха да ме убедят колко в добре да си купя и възможно най-големия пакет. Аз пуснах за Даун- 600лв на пренатест защото заради Годините ми излезе риск 1:300. В последствие разбрах, че при възраст над 35 било почти задължително и даже съжалявам, че не го пуснах преди да отида на БХС, защото като излязоха кръвните изследвания с хормоните ми се обади Михова и след нейните думи плаках 5дни докато излезе резултата.

# 1 030
Имам код за отстъпка за Пренатест, който важи до 15.12 - ако някой се интересува, нека ми пише на лични (за 10% е).

Общи условия

Активация на акаунт