Пренатест? Правил ли е някой? Мнения......

  • 291 175
  • 1 095
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 783
Dark_Chocolate,a защо в Гърция или Турция? Цената в официалния им сайт е същата .Simple Smile 500 лв най- малкия пакет 1600 лв е най - големия. Аз правих и Джийн сейф и ми излезе 2500 лв общо - като аз избрах другия вариант на Джийн сейф - за 44те аномалии.
*сега видях,че си написала 500 евро. 😊

# 766
  • Мнения: 3 096
Да, в евро е цената Simple Smile С разликата (от близо 500 лв) просто ще си направим една разходка, обожаваме и двете държави.

Този Джийн Сейф ме изкушава страшно много. То май даже разбрах за него покрай твое мнение, но още ми е под въпрос. Писах на Генома да ги питам колко струва изследването в Италия, но все още няма отговор, не знам дали изобщо ще ми пишат.

А на теб ти излезе 2500 лв с пренаталния тест ли? Нещо при мен не излиза такава сумата Grinning

# 767
  • Мнения: 783
При избар на Джийн Пренатест 2 или 3 ти излиза на 50% с намаление. - 2500 лв общо Simple Smile Аз ползвах Пренатест втория пакет + Джийн възрастов риск(не знам защо го водят възрастов).https://prenatest.bg/genesae-vuzrastov-risk/

# 768
  • Мнения: 3 096
Излязоха ми резултатите от БХС, може ли да хвърлите едно око и да си кажете мнението:
Скрит текст:


Този уикенд трябва да пътуваме до Одрин или Солун за изследването и още не съм решила къде Tired Face

# 769
  • Мнения: 114
Излязоха ми резултатите от БХС, може ли да хвърлите едно око и да си кажете мнението:
Скрит текст:


Този уикенд трябва да пътуваме до Одрин или Солун за изследването и още не съм решила къде Tired Face

Не го казвам само, за да те успокоя , но кой каквото и да каже, каквото и да напише, ще се разбере от резултатите от пренаталния тест. Има много случаи, в които БХС изглежда зле и обратното. При мен БХС в 13 г.с. беше перфектен-а сега в 18 г.с. имат съмнения за синдром според един от маркерите, който видяха на обикновен преглед.

# 770
  • Мнения: 3 096
Не знам дали не почнах да се разколебавам с тези пренатални тестове... Не е ли достатъчно, че по време на прегледа всичко е било наред, момичета? В неделя трябва да тръгнем за Одрин, а аз взех да се чудя дали да не се откажа. Много мразя така като почна да се лашкам при взимане на решение...

На всичкото отгоре отмених консултацията си с генетика на Фемина за следващата събота, защото тази уж трябваше да пътуваме. Поне да си бях направила консултацията

# 771
  • Мнения: 18 526
Dark_Chocolate, на колко си години? Резултатите от БХС не са ти лоши, само Free BCG e почти двоен, но пък в съчетание с идеален PAPP. Защо изначално си мислела за Пренатест?

# 772
  • Мнения: 3 096
Още в началото на бременността бях попаднала на тази тема и тогава реших, че искам да направя пренатален, за да ми е спокойно... Ама сега се чудя дали пък не се вманиачавам прекалено много. От друга страна се притеснявам, че по време на ФМ могат да изпуснат нещо и...

Последна редакция: пт, 03 май 2019, 16:06 от Dark_Chocolate

# 773
  • Мнения: 18 526
Аз родих трето дете точно 1 месец преди да навърша 37 и не съм правила тогава такива тестове. Но БХС ми беше с резултат 1:3600 някъде, тоест нищо не подсказваше за проблем.

Ако лекарите не намират проблем, не мисля, че е задължително. Те какво казват?

# 774
  • Мнения: 3 096
На ФМ казаха, че всичко е наред, поне това, което се видя. Сега се притесних малко с това високо ЧХГ. Какво може да значи? Отивам да чета.

Иначе с генетика трябваше да се видим утре, та крайните резултати не сме ги коментирали с никого.

Скрит текст:

Последна редакция: пт, 03 май 2019, 14:11 от Dark_Chocolate

# 775
  • Мнения: 18 526
Е не ти е толкова високо, двойно е. Само в комплект с нисък PAPP дава завишен риск за Даун, а твоя PAPP е идеален.

Тая транскупидална.... не знам какво е само.

# 776
  • Мнения: 47
На ФМ казаха, че всичко е наред, поне това, което се видя. Сега се притесних малко с това високо ЧХГ. Какво може да значи? Отивам да чета.

Иначе с генетика трябваше да се видим утре, та крайните резултати не сме ги коментирали с никого.



Най-добре си пусни един пренатален тест, за да ти е спокойно, че като гледам как се напрягаш ми става мъчно. Недей така! И няма нужда да пътуваш където и да било освен, ако не искате да се разходите. За мен лично Бодимед предлагат най-ниска цена за разширен пакет, който ми включва всичко. Спокойствието няма цена, а да си призная и аз съм си паника от време на време и изобщо не се поколебах да си го пусна. Дай Боже да са ми добри резултатите. А относно часовете, недей предварително да си ги отписваш, ако се лашкаш така. Не взимай прибързани решения Simple Smile дано съм те успокоила поне малко Simple Smile

# 777
  • Мнения: 3 096
Липсата на трикуспиалната регургитация се оказа, че е хубаво нещо, лошо е, ако я има. Значи, че има проблеми със сърцето.

ДеМеси, аз се напрягам по този начин винаги, когато не мога да взема решение Grinning Просто скачам от едното на другото и съм склонна да го правя до татално психическо изтощение. Докато се лашкам, настроението ми е смотано, затварям се в себе си, напрягам се и "забивам" Smile

Просто прочетох разни съвети към други съфорумки, че ако всичко по време на прегледа е било нормално, да се доверят на видяното и сега взе да ме гложди дали не съм подвела и приятеля ми с тези тестове, които толкова настоявах да направим, че едва ли не ФМ не е достатъчна, за да отхвърли евентуален проблем. А за момента, като изключим резултатите от БХС, които май по-скоро ги игнорирам, няма някакви други притеснения. И тук започва моето глождене и колебание за този тест.

# 778
  • Мнения: 18 526
Ако парите не ви затрудняват много, направи го, ако те тревожи. Ако решиш да не правиш, спри да го мислиш и вярвай в добрия изход Simple Smile
 

# 779
  • Мнения: 3 096
Благодаря ви, момичета! Ще го помисля още малко и ще реша. Върнах си часа за консултацията с генетика утре и може би донякъде изговореното ще наклони везните

Общи условия

Активация на акаунт