Пренатест? Правил ли е някой? Мнения......

  • 291 284
  • 1 095
  •   1
Отговори
# 990
  • ...
  • Мнения: 513
Четох четох и все повече се обърквам. Защо всички избирате основно по-скъпите варианти, например верасити и нифти про покриват доста повече от пренатест премиум, а са с 400 лв по-евтини? Има ли случаи на фалшиво положителен/отрицателен с верасити и нифти? Рових из страници, търсих информация в интернет на всичките пише 99% сигурност. И още нещо, това че правя тест означава ли, че мога да отида направо на ФМ в 21ГС или трябва да си правя и ранната ФМ?

# 991
  • Мнения: 464
И още нещо, това че правя тест означава ли, че мога да отида направо на ФМ в 21ГС или трябва да си правя и ранната ФМ?
Може да пропуснете БХС , ФМ е добре да я направите.

# 992
  • Мнения: 5 018
На Нифти доверие нямам, предубедена съм, китайски тест е, четох, че е имало периоди, в които е бил забранен в Китай и други държави. Евтинджос е, ама точно от това пари не ми се пестят. Верасити са кипърски, леко съм скептична, но вероятно ще правя VeraGene (към същата кипърска лаборатория), защото освен стандартните анеуплоидии, той покрива доста моногенни синдроми + GeneSafe на Prenatest, който покрива от своя страна други моногенни синдроми. Пренаталните тестове не заместват БХС и ранна ФМ, донякъде се припокриват, но има и разлики. ФМ изследва и за негенетични проблеми на плода, примерно спина бифида, БХС скринира за гестационен диабет и прееклампсия. Повечето моногенни синдроми пък, за които някои пренатални тестове скринират, не се виждат на ФМ и не са част от БХС.

# 993
  • ...
  • Мнения: 513
Благодаря за инфото Макарон. В понеделник съм на преглед и тогава ще питам и гинеколога какво препоръчва. Със сигурност искам да си направя тест, заради възрастта ми, на 38 съм сега, но ще родя на 39. Иначе с предната бременност даже и бхс не съм си правила, само ФМ и то защото четох, че е статистика и може да се филмираш излишно и да трепериш до края.

# 994
  • Мнения: 5 018
Аз не мисля, че БХС е безсмислен, майка ми е имала прееклампсия с мен и съм преждевременно родена например. Предпочитам да си знам риска и ако се налага, да взема мерки за превенция.

# 995
  • Мнения: 4 400
Гестационен диабет и прееклампсия могат да се диагностицират и без БХС. Но за сметка на това БХС може да ти изкара акъла на база статистика. Правих само тест и фетални морфологии. А за другите два проблема, които сте посочили, докторът ми пускаше изследвания, така и така се правят такива във всеки триместър.
За мен е излишен БХС при положение, че се прави пранатален тест.

# 996
  • Мнения: 433
Четох четох и все повече се обърквам. Защо всички избирате основно по-скъпите варианти, например верасити и нифти про покриват доста повече от пренатест премиум, а са с 400 лв по-евтини? Има ли случаи на фалшиво положителен/отрицателен с верасити и нифти? Рових из страници, търсих информация в интернет на всичките пише 99% сигурност. И още нещо, това че правя тест означава ли, че мога да отида направо на ФМ в 21ГС или трябва да си правя и ранната ФМ?

Аз лично избрах Пренатест, защото тестовете се правят от по-дълго време от лабораторията в Германия, отколкото от тази в Кипър примерно.  По мое мнение пренаталните тестове не заменят БХС или ФМ. При преглед могат да се видят маркери, които да не се хванат с тест. БХС не е само кръв и статистика, оглежда се плода.

# 997
  • Мнения: 374
Аз избрах Maternity plus на Cell genetics. Доволна съм. После се полага отстъпка и за съхранение на стволови клетки при тях. Лекарят, при който се следях държеше да направим НифтиПро, явно получаваше комисионна за пациентките си. Това беше и причината да преустановя посещенията си при него. Нифти про са ала бала има информация за тях в интернет, имало е периоди в които са били спирани на пазара даже.

# 998
  • Мнения: 372
Здравейте,
Някоя от вас правила ли е пренаталният тест в Геника? Какви са отзивите?
Като цена гледам е доста приемлив спрямо останалите.

https://www.genica.bg/tests/158

# 999
  • ...
  • Мнения: 513
Това е Нифти про - горния пост е за него. И аз прочетох, че са го спирали преди години иначе е китайски.

# 1 000
  • Мнения: 372
Meрси и се извинявам за приповтарянето!
Преди да кажете, не се бях заглеждала в името на теста, а само в лабораторията, понеже имам доста голяма вяра в Геника.

# 1 001
  • ...
  • Мнения: 513
Май се спрях на cells4good базовия пакет. Имам възможност да избера дали да изпратят пробата на illumina в САЩ или eurofins, използвали лабораторията им в Рим. Някой правил ли е в Рим? Не ми се чака 2 седмици за резулта

# 1 002
  • Мнения: 374
Моя беше в САЩ за 7 или 8 работни дни имах резултати. На същия ден получих и превод на български. Не са ме питали къде да я пращат.

# 1 003
  • Мнения: 15
Здравейте! На някой случайно да са се забавяли резултатите от Пренатест? Днес е последният срок, а все още нямам резултати. От Джийн Сейф трябва след още седмица, но от Пренатеста днес...

# 1 004
  • Мнения: 478
Здравейте! На някой случайно да са се забавяли резултатите от Пренатест? Днес е последният срок, а все още нямам резултати. От Джийн Сейф трябва след още седмица, но от Пренатеста днес...


Звъннете им! На мен бяха пропуснали да се обадят, а резултатите ми са били готови още мисля на четвъртия ден. Сега не знам какъв срок са обявили. Веднага ми ги съобщиха по телефона и ми ги изпратиха на email след няколко минути.

Общи условия

Активация на акаунт