ОКТОМВРИЙКИ - Тема 16

  • 29 167
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 169
Шминки , няма смисъл от голямо легло. Може на диван/ кушетка, има и някакви столове за кърмене може да ги разгледаш.  Peace

# 691
  • Мнения: 91
Шминки, на мен легнала ми беше доста по-удобно да кърмя в началните месеци, и през деня, и през нощта. При нас беше на поискване и продължаваше дълго, дъщеря ми заспиваше Laughing И буквално беше по 45 минути, почти през 45 минути Crazy Фотьойл става, но през нощта да кърмя седнала съвсем ми разбиваше съня. Според мен изчакайте докато бебето се роди и видиш как ще ти е на-удобно Peace

Супер обонянието при мен се завърна. Мога да работя като граничарско куче Laughing Laughing

# 692
  • Мнения: 316
И аз завиждам на всички които успяват да спят- при мен освен ставането до WC, пак се завърнаха крампите. Въпреки че пия магнезий, по слаби са но си ги има и ме събуждат  #Crazy
Нашата кошарка на първо време ще е до леглото и след някой месец бебешока си отива в неговата/нейната стая   Heart Eyes

# 693
  • Мнения: 6
Някой ползвал ли е кенгуру?Едни приятели ни дадоха тяхното,защото не са успяли да го ползват  newsm78 и сега като се ровичкам из нета гледам,че пише,че може да се ползва от първия месец,което ме учуди?
Ето за това става въпрос:
http://bebemax.eu/uploads/1324395515l-baby-carrier.jpg

# 694
  • Мнения: 19
И аз мисля нашето легълце отначало да е до нашето легло.Искам бебчо да си е до мен  Grinning Пък и смятам,че ще ми е по-удобно.

Относно спането - и аз съм от неспящите.Едно,че ми е неудобно и спя със възглавница между краката,а и ставам до тоалетна през един час,а понякога и по-малко.Пък и щом се размърдам бебето започва да ме рита и тогава вече мога само да си мечтая за сън. Simple Smile Забелязах,че сега спя много по-леко от преди.По принцип и алармата трудно ме будеше,а сега при най-малкият шум отварям очи.

qsenne и на нас приятели ни дадоха кенгуру,но едва ли ще го използвам.Много хора казват,че е удобно,но нещо не ми се нрави.И "да",всъщност може да се ползва след първият месец,но пак трябва постоянно да придържаш главата на бебчо и май си е по-добре да е в количката.

Последна редакция: чт, 12 сеп 2013, 16:09 от mushmulkata

# 695
  • Мнения: 2 850
Имам въпрос - плаща ли се издаването на 45-дневния болничен преди термин? Таксува ли се по някакъв начин? Предполагам, че не, но все пак да си питам,

Не, болничните не се заплащат, вкл. и 45 дневния. Всичко друго са злоупотреби.

Благодаря, точно това щеше да стане - една тъпа мед сестра, която ми го изготви, искаше да преметне ММ с 10лв. не, че ми е за 10лв, ама като знам, че няма право #Crazy Той отишъл до административния отдел на болницата, оттам се червили Confused
Момичета, направо не мога вече да дишам от краката на бебето - до диафрагмата са, мушка под ребрата, блъска хранопровода - онзи ден ми се сгади, непрекъснато съм с киселини и нищо не помага- нито газирана вода, ни сода, ни Био анацид ooooh! ooooh! ooooh! Почнах да се оригвам без да искам Embarassed Embarassed Embarassed

# 696
  • Мнения: 190
здравейте,
днес си взех 45дневния болничен /не се плаща нищо/ и вече казах "чао" на колегите newsm44
не успях да питам нещо друго/изследвания и т.н/, че бяха нещо нервни в кабинета. Но в понеделник ще си дебна "моята" докторка, да видим какво ще ми каже. Сега малко ще почивам, че утре мисля да ходя на лекцията в  the Mall.
за спането - ако не се събудя и не стана до тоалетна, понякога спя добре, но ако съм притеснена - нищо не става. А има и друга екстра - запушва ми се носа като легна наляво Laughing и не знам дали от това, от мислите или от неудобните пози /спя с възглавници/, ама не се получава.
За креватчето на бебо - не се знае кога ще ни го дадат обещаното, та може и да си спи в количката първия месец. Колкото до стаите - ние сме в една голяма /не се получи намирането на нова квартира преди раждането/ и това решава въпроса  Wink
Утре се надявам да ми дойде и пералнята, та този уикенд, ако ми я монтират успешно, ще се перееее Mr. Green

# 697
  • Мнения: 19
Явно не съм единствената с проблеми с квартирата  Grinning И ние правехме сметка да се преместим преди бебчо да се роди,но с нашият късмет нищо не открихме.Сега си стоим на 4-тия етаж и то без асансьор.Изкачването на стълбите ми отнема по половин час,но това е най-малкият ми проблем.Нямам си и напредстава как ще си смъквам сама количката,ако не открием нещо и другият месец.Можеше да ми е по-лесно като я оставям долу във входа,но повечето от блока са гласували и сега има забрана да си оставяме количките долу #Cussing out За последно една жена от третият етаж си беше оставила нейната количка във входа и на другият ден я бяха нарязали!  Shocked

# 698
  • Мнения: 258
Задължително ли е до бебешкото креватче да има друго голямо легло/диван, на който да се кърми или е достатъчно примерно на фотьойл? Нашето бебе от самото начало ще е в отделна стая и се чудя дали да слагаме и голямо легло там.

Бебешкото легло ми беше до спалнята и вземах бебето при мен да го кърмя. В началото - седнала в леглото и облегната на възглавници, а малко по-късно - легнала. Направо се родих, когато започнах да я кърмя легнала. Така си и отспивах по-добре.

Бебе не бих оставила да спи нощем в количката. През деня, по време на разходка, може да спи в нея, но нощем - не. Все пак и то има нужда от малко комфорт. За мен лично, алтернатива на бебешкото легло не е количката, а нашата спалня.

Сол, слинговете са си точно това - парче плат. Ако си намериш хубав плат на ниска цена (защото все пак ще ти трябват около 4-5 метра), е много вероятно саморъчно направен слинг да ти излезе по-евтин от купен такъв. А и ще си избереш какъвто си искаш десен.

qsenne, доста ортопеди не смятат за удачно да се ползва кенгуру през първите месеци. Най-добре, когато отидете на консултация с такъв да вземете кенгуруто с вас и да питате. Иначе, производителите биха написали какво ли не.

# 699
  • Мнения: 261
Ни в клин, ни в ръкав - да се отчета след прегледа. Бебето е ОК, тежи 3200 и от дебелина очите са му като на сумист, затворени от дебелите бузи.  Laughing Наравихме и запис на тонове - докторката каза: "перфектен". Останалите работи - и те са наред. Вече ми казаха да ходя всяка седмица, следващия път ще ми взимат вагинален секрет.

В общи линии - това е! Искам да идва време бебето да се ражда!  Praynig

# 700
  • Мнения: 316
За последно една жена от третият етаж си беше оставила нейната количка във входа и на другият ден я бяха нарязали!  Shocked

 #Crazy fight  да ви нямам съседите, и моите не са за чудо и приказ, но да действат така ???  #2gunfire

# 701
  • Мнения: 18
Ех завиждам благородно на тези който си спинкат сладко-сладко , аз отдавна съм забравила какво е това , мисля скоро да се преместя в WC-то да спя за по-удобно  Laughing Laughing Laughing, но и аз си пийвам доста водичка около 5 литра на ден, че може и повечко.

# 702
  • Мнения: 91
[
Сол, слинговете са си точно това - парче плат. Ако си намериш хубав плат на ниска цена (защото все пак ще ти трябват около 4-5 метра), е много вероятно саморъчно направен слинг да ти излезе по-евтин от купен такъв. А и ще си избереш какъвто си искаш десен.


Да, права си, всъщност са си 5 м., не ми се търси специален (трябва да не е разтеглив, т.н), май ще си поръчам.

Кенгуру не бих ползвала за новородено, каквото и да пише производителят.

Какво ще кажете за тези слингове? ползвал ли ги е някой? Дали са удобни? newsm78 http://www.thebabasling.com/how_to/videos/sleeping_tiger/

Разгледах почти всички видове, но не си представям как ще размотавам тези 5 м. плат докато ги наглася. Предпочитам нещо, което само се поставя. Горният ми изглежда удобен, но пък тежестта е само на едно рамо Thinking

Последна редакция: чт, 12 сеп 2013, 17:15 от sol y arena

# 703
  • Мнения: 20
На мен ще ми подарят от ето тези слингове: http://slingbg.wordpress.com
Хора, които са ползвали слинг, казват, че са доста по-удобни от кенгуру.

# 704
  • Мнения: 740
Хора толкова съм разсеяна, че вече ставам опасна. Днес изхвърлих поредната тенджера в опит да наготвя. Просто я забравих на котлона и нали е на терасата, дори миризмата не успя да ме алармира. Освен това синковеца има да учи едно стихче - цееели три реда и не може да го запомни, защото се  панира. Адски се изнервих, кво ще го правя тоя мой ученик, дето трепери като лист пред всяка една трудност, направо не знам. Боже и като се появи бебка шоуто ще стане пълно!  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт