БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 50 031
  • 735
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 108
нарязани на кубчета и в разни кексове, бисквитки  Peace

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Дидка,   bouquet за темата! Изключително полезна е.
 Hug

# 17
  • Мнения: 1 883
Еее, Селма, Лабрекс, благодаря момичета  Hug...вече идеи много, ще ги из тествам всичките. Винаги имаме ябълки вкъщи.

Eто още едно предложение от мен с ябълки:
http://boryanailieva.wordpress.com/2011/11/12/%D1%8F%D0%B1%D1%8A … 0%BF%D0%B0%D0%B9/

# 18
  • Мнения: 2 774
Защо, след като опържа чушките бюрек  плънката ми винаги е една такава...течна (сирене,2 яйца и  ситно нарязана месеста част домат). Как сгъстявате? Ако сложа галета, няма ли да стане твърде хлебно?

# 19
  • София
  • Мнения: 10 825
нарязани на кубчета и в разни кексове, бисквитки  Peace
И аз нещо такова си представях. Ще се получат добре, нали?


И ново питане: съпругът ми току що донесе 1 щайгичка малини и иска "кейк с малини, сметана и шоколад"  Shocked Рецепта за нещо подобно моля ви!
И понеже мисля да направя и един пай с малини, как да слагам малините сурови или леко да ги сваря с малко захар?

# 20
  • Мнения: 1 883
Защо, след като опържа чушките бюрек  плънката ми винаги е една такава...течна (сирене,2 яйца и  ситно нарязана месеста част домат). Как сгъстявате? Ако сложа галета, няма ли да стане твърде хлебно?

А  преди пържене пак ли ти е течна?Сложи по- малко домат и яйце. Аз домат не слагам. Само сирене, яйце, копър и чесън.

# 21
  • Мнения: 2 774
Мерси, Вела.
Много ми харесва плънката със сирене и  домати, преди години бях яла бюрек с такава плънка в  стария Несебър и от тогава така ги правя, ще намаля яйцата, аз си мислех, че те са един вид сгъстител  newsm78, а ако изцяло махна яйцето? Ще стане ли ..... веднъж годишно ги правя тези чушки и като не ми се получат се гриза от яд  Laughing

# 22
  • София
  • Мнения: 5 605

Маме,   bouquet  bouquet  bouquet

Я да питам, освен lu4a, още някой правил ли е лютеница на фурна? Стори ми се интересна рецептата, а и крайния резултат добре изглежда, може би тия дни ще взема да спретна  една дозичка за проба. Чудя се само, на бавна фурна дали не е по-добре да се пече? newsm78

Ето на lu4a Heart Eyes, има и линк към рецептата.

правила съм по нормалната ми рецепта, но по никое време през годината - като свърши. Става, но е малко количество  Wink  за нас. Най-долу във фурната, да може ври, на 200*  и опръска стените на фурнат а
Не мога разбера само чушките печени ли са или сурови?

# 23
  • Мнения: 22 867

Не мога разбера само чушките печени ли са или сурови?

Сурови, ето снимка на авторката на рецептата:

Скрит текст:

# 24
  • Мнения: 4 312
Тази лютеница и на мен ми хвана окото. Тук няма от къде да я купя и на всичкото отгоре ми изглежда и лесна като за мен. Имам въпрос за доматите,обаче- ако не са белени няма ли да си пуснат люспите в лютеницата и да я направят груба- не видях да пише,че се белят а на снимката консистенцията е мн гладка. И тези консервните домати-Roma,дали ще станат за лютеница?  bouquet

# 25
  • Мнения: 1 746

Я да питам, освен lu4a, още някой правил ли е лютеница на фурна? Стори ми се интересна рецептата, а и крайния резултат добре изглежда, може би тия дни ще взема да спретна  една дозичка за проба. Чудя се само, на бавна фурна дали не е по-добре да се пече? newsm78

Ето на lu4a Heart Eyes, има и линк към рецептата.

супер рецепта, ще я пробвам Peace

# 26
  • Мнения: 1 110
Имам сладко от цели смокини, искам да приготвя някакъв сладкиш с него и моля за рецепта. Благодаря и за новата тема  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 112
Заинтригувала ви е  лютеницата  Simple Smile. Правя я вече трета година. Доматите не се белят предварително. При пасирането всичко става на пюре и не остава никаква след от люспи. Peace
Предпочитаме я без кромид и го пропуснах тази година. И виното забравих, но не е фатално. Wink Всичко друго е по рецепта и няма грешка.

# 28
  • Мнения: 22 867
Заинтригувала ви е  лютеницата  Simple Smile. Правя я вече трета година.

lu4a, я докато си ми паднала да питам Grinning, защо на силна фурна се пече, не пръска ли много? Мисля, че на по-слаба е по-добре? newsm78  bouquet

# 29
  • Мнения: 2 805
Момичета, направих единия сладкиш с ябълки, който е със разтопеното масло и бисквитите на дъното. Стана много вкусен, Обаче леко  солено  ми идваше блата  с бисквитите с маслото след изпичането, дали тукашното масло е по-солено и затова така?

При Вас случвало ли се е, който го е правил?

Общи условия

Активация на акаунт