БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 50 149
  • 735
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 10 825
Точно така направих - сипах горещата лютеница, затворих добре бурканите и съм ги наредила надолу с главата върху капачките. Това ще им е достатъчно, така ли?

# 286
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 820
Точно така направих - сипах горещата лютеница, затворих добре бурканите и съм ги наредила надолу с главата върху капачките. Това ще им е достатъчно, така ли?
Със сигурност - свекърва ми така ги приготвя от години.  Simple Smile

# 287
  • София
  • Мнения: 8 131
Може ли изпробвана рецепта за "Негърче"?
Аз го правя по следния начин. (Благодаря на момичетата, които ми помогнаха да си спомня рецептата  Hug), синът ми ме кара през 2-3 дена да му го правя  Grinning

За тестото правя го с една мерна единица.
1 кофичка кисело мляко
1 кофичка брашно
1 кофичка захар
1/2 кофичка олио
Какао 5-6 с.л.
Моята мярна единица е водна чаша Simple Smile
За заливката, правя я след като съм извадила блата и той е изстинал и доста импровизирам.
Слагам около 150 - 200 мл прясно мляко да заври, добавям 5-6 с.л. захар, пакетче 125 гр. масло и 2-3 супени лъжици какао. Като заври я изсипвам в/у изстиналия и надупчен блат. Ако съм сложила повече прясно мляко и заливката е рядка добавям заквасена смета.

Благодаря. Срещнах и рецепти с яйца... newsm78

# 288
  • Мнения: 7 421
Точно така направих - сипах горещата лютеница, затворих добре бурканите и съм ги наредила надолу с главата върху капачките. Това ще им е достатъчно, така ли?
  Да се надяваме . Аз никога не съм стерилизирала по по-различен начин . Simple Smile И не съм имала "взривен" или развален буркан .  Peace

# 289
  • Мнения: 22 867
Аз никога не съм стерилизирала по по-различен начин . Simple Smile И не съм имала "взривен" или развален буркан .  Peace

+1! И аз така правя, нищо им няма. Имах от по предната година две бурканчета, наред са си. Преди няколко дена отворихме едното и си го хапнахме. Peace

# 290
  • Мнения: 222
такаааа, уползотворих рикотата - напрвих мъфини с рикота, шунка и маслини и спагети с рикота, песто и шунка....днес явно ще сме на италианска кухня...

# 291
  • София
  • Мнения: 10 825
Много ви благодаря, Селма, Лита,  labrex . Този начин за стерилизация е подходящ и за други неща, не само за лютеница, нали?

# 292
  • Мнения: 285
В събота вече ще сервирам за десерт бисквитена торта. Кога е по-удачно да я направя-
петък вечер или събота сутрин?

# 293
  • Мнения: 11 607
В събота вече ще сервирам за десерт бисквитена торта. Кога е по-удачно да я направя-
петък вечер или събота сутрин?

Петък вечер.....

Дами и Бонго....имам 4 белтъка и търся десерт, ако може шоколадов, какаов, мързелив......

# 294
  • Мнения: 22 867
Много ви благодаря, Селма, Лита,  labrex . Този начин за стерилизация е подходящ и за други неща, не само за лютеница, нали?

Аз го ползвам често, в апартамента нямам удобства за другото. Компот съм затваряла така - сварен в тенджера, насипан горещ, капачката и обърнат върху нея. Сладка отдавна така правя, някои туршии, само за месо предполагам няма да е подходящо. Peace

# 295
  • Мнения: 22 867

Дами и Бонго....имам 4 белтъка и търся десерт, ако може шоколадов, какаов, мързелив......

Сетих се на момента за "ПЛАВАЩ-ия ОСТРОВ" - десерт в микровълновата фурна за 30 сек., само да ми хартиса белтък, така го оползотворявам, като наблъсквам с шоколад, стафиди и орехи. и за ЯБЪЛКОВ САМБУК, става и с други плодове.
Другото са целувки, забравените сладки....... newsm78 Grinning  bouquet

# 296
  • Мнения: 7 421
Много ви благодаря, Селма, Лита,  labrex . Този начин за стерилизация е подходящ и за други неща, не само за лютеница, нали?

Аз го ползвам често, в апартамента нямам удобства за другото. Компот съм затваряла така - сварен в тенджера, насипан горещ, капачката и обърнат върху нея. Сладка отдавна така правя, някои туршии, само за месо предполагам няма да е подходящо. Peace
   Peace Peace

# 297
  • Catalunya
  • Мнения: 19
някой знаели как се казват и как се приготвят кафявите слепени сладки ,изглеждат като прасковите,но кафяви?

# 298
  • Мнения: 2 826
labrex, хареса ми рецептата ти за "ПЛАВАЩ ОСТРОВ" - десерт в микровълновата фурна за 30 сек., но не разбрах дали след приготвянето се охлажда или се сервира топъл?

# 299
  • Мнения: 22 867
labrex, хареса ми рецептата ти за "ПЛАВАЩ ОСТРОВ" - десерт в микровълновата фурна за 30 сек., но не разбрах дали след приготвянето се охлажда или се сервира топъл?

Sea lights, охлажда се и се захлупва в чинийка, в която се сервира. Бързо става, правя ги в едни малки аркопалови чашки. Е, когато съм сама, и в по-голяма чаша.  Laughing Напомня ми руското "птичье молоко" и ми харесва. Та не ми остават белтъци вкъщи. Peace

Общи условия

Активация на акаунт