Есен

  • 13 816
  • 172
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 10 474
Есента не я обичах...заради началото на училището.  Mr. Green
Сега й се радвам, с нетърпение чакам и зимата - тази година смятам да се скъсам с детето от пързаляне с шейни и найлони по Витоша.
Тази година есента и за нас означава ново начало, за малката - първи клас, за мен - нови служебни начинания.
Мечтая си да си напазарувам пълен нов гардероб есенни дрешки, пълна подмяна, имам идеи какво точно ми се носи.

Последна редакция: пн, 02 сеп 2013, 12:33 от бъръльо-бъръльо

# 46
  • Мнения: 10 547
Обичам всеки сезон- зелената, слънчева пролет, умерено горещото лято, топлата есен-многозветна и с дъжд веднъж седмично Simple Smile. И зимата обичам, но снежна и чиста.

Мразя дъждовните пролетни и есенни дни, когато в седмицата се събират два дни без да вали. Мразя 45-градосувото лято. Ненавиждам кишата, разкашканите кучешки лайна, сивотата.

Есента е неоспоримо, за мен, най-красивата- толкова цветове и миризми на куп, семейни празници, началото на учебната година.  Heart Eyes

# 47
  • Мнения: 796
Обичам есента - и топла и цветна и мрачна и дъждовна Heart Eyes. Обичам меланхолията и времето, в което сядам с чаша капучино за да гледам хубаво филмче или да почета, а навън дъждът да трополи по прозорците. Обичам я и защото е наситена с много празници и емоции, като се почне от моят рожден ден през октомври, та чак до след Нова година. Единственото неприятно е усещането, че е предвестник на зимата - сезон, който искам да проспя.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Обичам есента, защото тогава се изпразва града от туристи и се диша по-спокойно. Заради мириса на терпентин - спомен от първите училищни дни и дъжда - промяната ми носи удоволствие, но и циганското лято и припичането на слънце.

# 49
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Любимият ми сезон Peace Страхотни цветове, прохлада, изоблие от плодове. Отминали са вече гадните жеги, когато се вариш в собствен сос и не можеш дъх да си поемеш, а до не по-малко противните студове има още време.
Изобщо, лятото и зимата в БГ ако имаше как да ги прескоча, щеше да е супер. Въобще не ми липсват.

# 50
  • Мнения: 18 714
Любимият ми сезон Peace Страхотни цветове, прохлада, изоблие от плодове. Отминали са вече гадните жеги, когато се вариш в собствен сос и не можеш дъх да си поемеш, а до не по-малко противните студове има още време.
Изобщо, лятото и зимата в БГ ако имаше как да ги прескоча, щеше да е супер. Въобще не ми липсват.

Понеже вече за втори-трети път го срещам това изобилие от плодове есента - след края на септември (дотогава се води лято все пак) какви толкова плодове има - ябълки, круши и някое късно грозде евентуално? Сега не са ли доста повече?

# 51
  • Мнения: 410
Днес излязох на разходка по улиците и гледам, колко са пожълтели листата по дърветата, а вятърът понася падналите листа насам-натам. Навява ми тъжни мисли, всичко започва да замира. Прибирам се в къщи - студено ми е. А как обичам да ми е топло, да съм облечена с една тънка рокля, а не с жилетки, якета.
Мразя есента, особено като вали.

# 52
  • Мнения: 629
Понеже вече за втори-трети път го срещам това изобилие от плодове есента - след края на септември (дотогава се води лято все пак) какви толкова плодове има - ябълки, круши и някое късно грозде евентуално? Сега не са ли доста повече?
Предполагам, че плодове може да са използвани като обобщаващо и за плодовете и за зеленчуците. Бих добавила дюлата, нарът, райската ябълка, мушмулите, тиквата (тя май не се води плод ама за мен на такава си бие), обичам и кестените. Отново се появяват свежи лимони, портокали и мандарини. За мен лятото и есента са еднакво богати на плодове и зеленчуци. Обожавам както лятното изобилие, така и есенните салатки от моркови с целина, цвекло, земна ябълка, ряпа или зеле.
За мен всеки сезон си има своите хубави и неприятни моменти. Във всеки по нещо ми харесва и нещо ме дразни. Но откъм храна каточели най-трудна ми е пролетта защото няма свежи плодове и зеленчуци с изключение на малко зеленийка, която обаче аз много-много не обичам.

# 53
  • Мнения: 1 416
Боже, сериозно ли сте обичали началото на училището?  #Crazy
Това за мен беше и една от главните причини да мразя есента  - че започва училище Sick Само като си спомня с какъв цвят на лицето се връщах вкъщи след училище - един пребледняло, позеленяло, прижълтяло болнав вид имах, с големи сенки под очите, направо все едно ме изтезават. Еййй, откакто съм завършила, всеки ден благодаря на Бога, че вече не се налага да ходя на така омразното ми мъчилище - гнусилище, едно от най-гадните неща в живота приключи!

# 54
  • Мнения: 10 874
Боже, сериозно ли сте обичали началото на училището?  #Crazy
Аз обичах не само началото, а и цялото време прекарано там. Но всеки, на когото съм казвала колко много обичам да ходя на училище, реагираше като тебе. Laughing

# 55
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Любимият ми сезон Peace Страхотни цветове, прохлада, изоблие от плодове. Отминали са вече гадните жеги, когато се вариш в собствен сос и не можеш дъх да си поемеш, а до не по-малко противните студове има още време.
Изобщо, лятото и зимата в БГ ако имаше как да ги прескоча, щеше да е супер. Въобще не ми липсват.

Понеже вече за втори-трети път го срещам това изобилие от плодове есента - след края на септември (дотогава се води лято все пак) какви толкова плодове има - ябълки, круши и някое късно грозде евентуално? Сега не са ли доста повече?
За мен септември вече си е есен  Simple Smile

# 56
  • гр. София
  • Мнения: 2 535
Имаше едно детско стихче за есента, но много не го помня. Нещо като

Защо обичам есента?
Защото грозде носи тя.
От лагер батко се завръща
и баба сладко пак вари ни,
пак идват вуйчовци и стрини,
пак весела е наща къща.

По-нататък не го помня.

За мен топлото време безвъзвратно си е отишло, когато спра да нося сандали.
Иначе търпя докато е златната есен. Оголеят ли дърветата и се сдухвам. Започват студени продължителни дъждове. Ветрове. Мъгли. После един ден локвите осъмват с тънки корички лед отгоре и зимата е на една крачка, вече ти диша във врата докато чакаш на спирката.
Така мразя студа! Иначе харесвам зимата. Но снежната истинска зима. Ако можеше и да не я прекарвам в града, а някъде в планината, щеше всичко да е поносимо. Щях да преглътна студа за сметка на снежната приказка. Но в града с всичката гнусна кафява киша до глезен и непочистените тротоари - не, благодаря.  Stop

ПП: сихчето е от
Скрит текст:
Simple Smile

# 57
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
В миналото есента настъпваше за мен, когато започваха да падат кестените. Летата ги прекарвахме извън София и това беше най-щастливото време от цялата година. Излизахме с компании и като се прибирахме минавахме през главната улица, където има кестени. Голяма тъга настъпваше в душата ми...

Сега есента за мен настъпва, когато в магазините започнат да продават саксии с хризантеми (, а съседите започнат да палят свещи...

Все още есента ми навява тъга, но се опитвам да компенсирам с хобито си: фотография..Най-красивите цветове са именно през есента.

# 58
  • гр. София
  • Мнения: 2 535
Ох, как не обичам мирис на хризантеми! От дете още. А иначе са красиви цветя. Но миризмата им я свързвам с есента, и то късната есен, и затова не я обичам никак.

# 59
  • Мнения: 9 865
Обичам циганското лято, есента я приемам тежко, за мен краят на лятото е смърт, не знам как да го обясня, нито на какво се дължи - то са едни депресивни състояния, ужас просто. Докато все още има слънце, за мен не е есен и точка, а като стане студено и се занижат мрачни, безцветни дни, започвам да си мечтая за пролетта и лятото и да си планирам някакви неща за тогава. Правя се, че есен и зима няма, трудно ги преживявам и на моменти направо ги мразя.
Ако можех, бих живяла на място без зима, може малко топла есен и после пак лято.

Общи условия

Активация на акаунт