Халит Ергенч във "Великолепният век" и новите проекти на екипа-тема 79

  • 74 659
  • 717
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 0
Здравейте,
Към Всички които твърдят, че защитата на децата от Хюррем е само оправдание за действията й-
Хюррем според мен много закъсня със защитата....Ако беше убила Мустафа малко по-рано, Мехмет щеше да е жив. Интересно как видяхте какво прави Хюррем- но не видяхте, че Махидевран УБИ Мехмет. Сега въпроса е има ли Хюррем моралното право да убие Мустафа или не?
Да има! И не само морално но и по правото на Шария, което е било упражнявано тогава и досега е в някои държави, тя има правото да убие Мустафа- око за око....Отделно традициите повеляват, както не един път ни напомни Махидевран, да разчисти пътя на сина си към престола.
Колкото до Рустем- като визия  ми харесва най-много от актьорите до сега, като актьор си играе ролята перфектно.
И Аз се чудех какво толкова виждат някой в Бали Бей- прекалено черен, прекалено космат, прекалено сладникав, слаб актьор- може да е от ролята, но след връщането беше катастрофа.....но, никога не им потърсих сметка защо го харесват...
Просто всяка от нас си има вкус- това е. Няма нищо странно и сложно, големи хора сме и би трябвало това да сме го разбрали отдавна .

# 391
  • Мнения: 290
Здравейте,
Към Всички които твърдят, че защитата на децата от Хюррем е само оправдание за действията й-
Хюррем според мен много закъсня със защитата....Ако беше убила Мустафа малко по-рано, Мехмет щеше да е жив. Интересно как видяхте какво прави Хюррем- но не видяхте, че Махидевран УБИ Мехмет. Сега въпроса е има ли Хюррем моралното право да убие Мустафа или не?
Да има! И не само морално но и по правото на Шария, което е било упражнявано тогава и досега е в някои държави, тя има правото да убие Мустафа- око за око....Отделно традициите повеляват, както не един път ни напомни Махидевран, да разчисти пътя на сина си към престола.
Колкото до Рустем- като визия  ми харесва най-много от актьорите до сега, като актьор си играе ролята перфектно.
И Аз се чудех какво толкова виждат някой в Бали Бей- прекалено черен, прекалено космат, прекалено сладникав, слаб актьор- може да е от ролята, но след връщането беше катастрофа.....но, никога не им потърсих сметка защо го харесват...
Просто всяка от нас си има вкус- това е. Няма нищо странно и сложно, големи хора сме и би трябвало това да сме го разбрали отдавна .
Напълно споделям мнението ти... Разбира се Всеки си има вкус, затова ти си си в правото да харесваш Рюстем... Аз както казах днес не ми харесва вобще като актьор и като визия... А Бали бей ще ни липсва много... Всеки си има мнение и съм много радостна, че някой си го опражни и застана пред всички върли защитнички на Бали бей тук...  Hug Hug

# 392
  • Мнения: 290
Ето и два невероятни портрета... Peace Peace



Ауууууууууу... направо настръхнах...

Последна редакция: пт, 13 сеп 2013, 13:39 от linaaa3121

# 393
  • Мнения: 7
Абсолютно съм съгласен  с мнението на Haseki Denisass касещо Бали бей и Рустем.
Още първия път като видях актьора който изпълнява ролята на Рустем знаех че ще бъде на ниво. Въпреки негативите които сценарият му въплътява, той си е пич, построил достатъчно за времето си и възможностите си за разлика от папагала Бали бей, за който дори няма редче или поне дума в историята.
пс linаaa31211 много ме кефи аватара ти.
Fatih Sultan Mehmet - някой знае ли този сериал кога започва и дали има тема за него?

# 394
  • Мнения: 290
пс linаaa31211 много ме кефи аватара ти.
Fatih Sultan Mehmet - някой знае ли този сериал кога започва и дали има тема за него?
Благодаря  Hug Hug
А за този филм и аз нищо незнам... И на мен ще ми е интересно ако има повече инфо...

И още едно колажче от мен...

Последна редакция: пт, 13 сеп 2013, 14:16 от linaaa3121

# 395
  • Нотингам/Пловдив
  • Мнения: 40
Включвам се и аз да наблюдавам темата. И аз харесвам Бали бей , Рустем не особено но най много харесвам Сюлейман Simple Smile Сигурно и от годинките ще да е  Laughing Сериала като цяло страшно много ми харесва, както и актъорския състав. Ще продължавам да го гледам и с нетърпение чакам началото на новия сезон на 19 септември. Ако можеше да го излъчват без почивки щеше да е супер Simple Smile

# 396
  • Мнения: 290
Включвам се и аз да наблюдавам темата. И аз харесвам Бали бей , Рустем не особено но най много харесвам Сюлейман Simple Smile Сигурно и от годинките ще да е  Laughing Сериала като цяло страшно много ми харесва, както и актъорския състав. Ще продължавам да го гледам и с нетърпение чакам началото на новия сезон на 19 септември. Ако можеше да го излъчват без почивки щеше да е супер Simple Smile
Аз за Халит нямам и намерение да говоря, защото той просто си е класика... Сигурно няма жена, която да не въздиша по него... (е сигурно има, но са малко)...  Peace Peace Peace Той е незаменим... Подлудявам като говоря за него направо...  Crazy Crazy Crazy

# 397
  • Мнения: 290
Ето и малко инфо за Нурбану Султан от България...  Peace Peace

"Нурбану Султан, или Нур-Бану Султан (1525-1583), е венецианска благородничка, наложница на османския султан Селим II. Тя е майка и валиде султан на Мурад III.
 Нурбану е родена през 1525 г. на гръцкия остров Парос, тогава владение на Венеция, с името Сесилия Вениер-Бафо. Тя е дъщеря на Виолант Бафо и Николо Вениер. През 1537 г. турците завладяват остров Парос, а Сесилия е пленена и отведена в Истанбул, където попада в харема на принц Селим, който през 1566 г. заема престола като султан Селим II. В Истанбул Сесилия получава името Нурбану Султан ("принцеса на светлината"). Тя става любима съпруга на Селим, на когото през 1546 г. ражда и син, бъдещия Мурад II. Когато Селим II умира през 1574 г. Нурбану прикрива смъртта му, като в продължение на дванадесет дни крие тялото на покойния султан в леден блок до завръщането на сина им Мурад от Маниса.
 След възцаряването на сина си Нурбану получава титлата валиде султан и започва да управлява от негово име заедно с великия везир Мехмед паша - Соколлу. Издигането на Нурбану до върховете на властта поставя началото на т.н. Султанат на жените. Нурбану води активна кореспонденция с френската кралица Катерина Медичи и по време на деветгодишното си управление провежда провенецианска политика, която ѝ спечелва омразата на Република Генуа. Нурбану Султан умира при мистериозни обстоятелства през 1583 г. Според слуховете тя е отровена от генуезки агент."



Източник:
Скрит текст:

# 398
  • Мнения: 3 485
Време за чай ,ала Бали бей  Wink



и малко романтика...

# 399
  • Мнения: 3 485
Maлко клюкини ,Селма Ергенч е влюбена ,това лято се е запознала с Джан Озан и двамата прекарват всяка свободна минутка заедно...Ха честито! Peace





# 400
  • Мнения: 290
Maлко клюкини ,Селма Ергенч е влюбена ,това лято се е запознала с Джан Озан и двамата прекарват всяка свободна минутка заедно...Ха честито! Peace

Е то какво стана всички влюбени този сезон... Загубихме Окан, а сега отървахме и Селма... А да, изтървахме и Енгин (Селим)...  Heart Eyes Heart Eyes Ама този е хубавичък одобрявам го...  Party Party

Последна редакция: пт, 13 сеп 2013, 16:50 от linaaa3121

# 401
  • Мнения: 2 411
Аз харесвам и Бали бей и Рустем,но играта на Озан във ВВ е великолепна за разлика
от тази на Бурак. Но съм на едно мнение с linaaa3121
"Аз за Халит нямам и намерение да говоря, защото той просто си е класика... Сигурно няма жена, която да не въздиша по него... (е сигурно има, но са малко)...  Той е незаменим... Подлудявам като говоря за него направо..." hahaha Joy hahaha
Що се отнася за новата Хюрем,според мен тя няма да промени мисленето ,а само ще промени удоволствието ,което изпитвахме гледайки Мерием.Който е бил на страната на Хюрем и е оправдавал действията и ще продължи да ги оправдава и обратно. Сценаристите
преписаха смъртта на Мехмет дело на заговор на Махи и по този начин мисля,че никой няма да има право да я обвинява в нейно участие за ликвидиране на Мустафа.
Лили,новината за Мерием вчера го пишеше в турски вестник,но снимката е с много лошо качество и
затова ти изглежда с променен цвят на косата.
Мисля,че сега е била.Според гугалчо на някакъв концерт  на познат и на пазар.
Аз така изтълкувах превода.

# 402
# 403
# 404
  • Мнения: 0
Linaaa,харесвам снимките , колажите, и инфото , които , публикуваш , но това , което написа по горе за Халит - незаменим , класика , обожаван от жените , самата ти подлудяваш ме кара да ти кажа - спрете вече - досадно е.Цяло лято -Халит та Халит.Само той ли е Най -добрият актьор от турското кино? Стига с тия неразбираеми емоции-да не кажа нещо друго,което да ви обиди.

Общи условия

Активация на акаунт