ФИМОЗА II или споделено за кожичката на пениса

  • 269 126
  • 1 168
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 212
Здравйте, искам да попитам когато юздичката на главичката е по-къса и реално я опъва проблем ли е? Трябва ли да се води на хирург за това?

# 796
  • Мнения: 51
Синът ми е над годинка , но още не сме постигнали пълно оголване. Дърпам, дърпам ама той мърда и явно го гъделичка ,защото хем ме бута, хем се смее. Аз обаче продължавам  упорито.
Евала на Вrayan за откровенното му мнение. Май много им се притесняваме на децата. Едно време не е имало интернет ,знаели са по-малко , не са им се впечатлявали толкова, но са били по-здрави.

# 797
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравйте, искам да попитам когато юздичката на главичката е по-къса и реално я опъва проблем ли е? Трябва ли да се води на хирург за това?

Няма нужда, тя така си се опъва при забелване. Много рядко се среща къса юздичка. Внимавайте да не я скъсате.

# 798
  • Мнения: 114
др.Оги направо ви се възхищавам рядко се намират др. които да проявят човечност и да обясняват и още по малко да си ,,губят времето да пишат,,поклон  bouquet

# 799
  • Разград
  • Мнения: 3 110
др.Оги направо ви се възхищавам рядко се намират др. които да проявят човечност и да обясняват и още по малко да си ,,губят времето да пишат,,поклон  bouquet

Присъединявам се.
Много съм Ви благодарна,доктор Оги.  bouquet

Последна редакция: чт, 04 сеп 2008, 17:26 от max-mama

# 800
  • Мнения: 1 174
Здравейте,синът ми е на 2 години и вчера педиатъра му каза,че трябва да го заведа на хирург да му забели пишлето,правели го с нещо като балон(така се изрази тя) До момента е отворена  на половина,леко съм дърпала и почиствала ,до колкото позволява без да е било болезнено.
Моля,да ми кажете как протича този метод на отлепване,много ли е болезнен за детето,и най-вече ако може да ми препоръчате детски хирург,при който да го заведа в Пловдив.
Благодаря предварително!  bouquet

# 801
  • Мнения: 1 516
Здравейте, ние вече направихме интервенцията при хирург вчера . Но днес кожата над главичката , около отвора е много отекла и зачервена ! Хирургът го видя и каза днес да не се мъчим да забелваме, а да го оставим да се успокои . Така и ще направим, но ако отокът не е спаднал и утре, какво да правя, да мъча ли пак да забелвам , или да чакам да спадне напълно. За колко дена може да зарастне пак - каолко време мога да чакам ! Моля ви за отговор, защото съм се видяла в чудо!

# 802
  • Мнения: 834
Нашата педиатърка ни изписа Елком, който да мажем сутрин и вечер. Ползвал ли е някой това лекарство и помага ли?

# 803
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Честит рожден ден, професор Бранков!!!

Пожелавам Ви здраве, щастие и професионални успехи!

Благодарим Ви от сърце !!!

Последна редакция: пн, 15 сеп 2008, 15:36 от anuschka

# 804
  • Мнения: 2 255
Честит рожден ден, проф.Бранков!!! и от мен  newsm59
Бъдете все така отзивчив към нас майките и внимателен към нашите малчугани  !!! newsm10
Благодаря Ви !!!  Hug

Последна редакция: пн, 15 сеп 2008, 15:29 от ВЯРА

# 805
  • Мнения: 1 516
Професор Бранков, честит рожден ден ! Бъдете жив и здрав и все така всеотдаен в професията си !

# 806
  • София
  • Мнения: 115
Честит Рожден Ден, Проф. Бранков!

Желая Ви здраве, дълголетие и много професионални успехи!

Благодарни сме Ви!
 newsm59

# 807
  • Мнения: 36
Здравейте доктор Оги,
искам да споделя нещо с Вас и съответно да да чуя Вашето мнение. Синът ми е на 3г. и 9 месеца, като до този момент е забелван насила два пъти от личната лекарка. Първия път беше на 10м., тъй като до догава аз не можах да я заголя напълно и след това на 3г. и 4 месеца, тъй като въпреки мойте услия да поддържам главичката забелена , някъде допуснах грешка и тя пак леко се беше сраснала. Прокърви  и лекарката насила го забели отново, но..... в последствие видях че не е напълно забелена. Има малък участък при отворчето за уриниране, където има натрупана смегма и не е напълно забелена. В момента не предприемам никакви насилствени методи да я забелвам. Всяка вечер я оголвам , измивам и затварям, без да дърпам кожичката на въпросното място. Но тъй като синът ми има доста кожичка , която покрива главичката на пениса, докато я придърпам назад се налага да понатисна малко повечко и от известно време сина ми казва, че от време на време го боли в основата на члена, отдолу в началото на тестисите. Аз предполагам че е резултат от моя натиск, не е подуто , не е и зачервено. Дали съм права в предположението си? И дали да оставя кожичката там където не е забелена напълно така и да се разчитам с времето да се оправи? Просто не искам повече да го гледам как го боли и реве, имайки лоши спомени от предишните насилствени забелвания.

# 808
  • гр.Сливница
  • Мнения: 84
Здравейте Д-р Оги,много Ви моля да ми помогнете. Моят син е голям вече на почти 6 години е и пацата му е забелена почти до ръбчето на главичката.Проблем ли е ако си остане така ..до пубертета например или докато той сам си я отлепи?Оголва се почти цялата-стига точно до ръбчето на главичката.При баня я подръпваме,но не се отваря повече.Какво да правим??? newsm78

 

Последна редакция: чт, 02 окт 2008, 22:50 от desata

# 809
  • Мнения: 161
Търся спешно хирург (детски хирург) в Пловдив, който да работи със здравна каса. Имам направление което изтича, а ми се иска да забелим главичката на сина ни.
Моля Ви за инфо....

Общи условия

Активация на акаунт