Пердета - 9

  • 150 601
  • 829
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 22 887
Зависи от интериора.При всички положения ще затъмняват тези щори

# 361
  • Мнения: 101
Зависи от интериора.При всички положения ще затъмняват тези щори

Кухнята е голяма и светла, има източен прозорец и един голям южен.

Тъй като нямам особена фантазия, съм отворена към идеи Simple Smile
Мъжът ми иска щори или плътни пердета в бежово. На мен не знам защо това зелено ми се заби в мозъка. Искам такива щори в зелено и някакви прозрачни бели перденца.

Засега има само шкафове. На първо време ще използваме старата маса,столове и килим, докато вземем нови.

# 362
  • Мнения: 22 887
Не бих сложила зелено, но това е въпрос на вкус:) Не обичам контрасти, кухнята в силно изразен цвят, зеленото също.

# 363
  • София
  • Мнения: 2 298
И аз не бих сложила такова зелено "петно" в тази кухня, а и класическия стил на шкафовете ми се връзва повече с перде, не с щори. Но въпрос на вкус и предпочитания.

# 364
  • Мнения: 13 188
Но да не е и бежово, че ще стане скучно.

# 365
  • Мнения: 11 621
Зависи от интериора.При всички положения ще затъмняват тези щори

Кухнята е голяма и светла, има източен прозорец и един голям южен.

Тъй като нямам особена фантазия, съм отворена към идеи Simple Smile
Мъжът ми иска щори или плътни пердета в бежово. На мен не знам защо това зелено ми се заби в мозъка. Искам такива щори в зелено и някакви прозрачни бели перденца.

Засега има само шкафове. На първо време ще използваме старата маса,столове и килим, докато вземем нови.


Нещо такова с релеф?
https://www.eviahome.ro/produs/perdea-confectionata-valentini-bianco-pr102/
Според мен, хоризонталната дървесна шарка на гърба на кухнята, доста спъва избора.

Последна редакция: ср, 28 фев 2018, 21:23 от petiaivanov

# 366
  • Мнения: 1 483
Аз бих сложила цвят, може би само не толкова наситено зелено. А пък тия на снимката изглеждат като някаква мрежа като комарник. Sad Няма ли възможност за нещо като римски щори и плата да си го изберете от магазин за платове?

# 367
  • Мнения: 101
Аз бих сложила цвят, може би само не толкова наситено зелено. А пък тия на снимката изглеждат като някаква мрежа като комарник. Sad Няма ли възможност за нещо като римски щори и плата да си го изберете от магазин за платове?

Има избор на платове тук, самия механизъм за щорите е доста скъп. Мисля, че в България ще е поне на половин цена.
Искам и тънки перденца. Но ми трябват и щори, тъй като ще прекарваме там само около месец и предпочитам щорите да са спуснати, когато ни няма.

# 368
  • Мнения: 1 483
Няма ли да ти се цапат много тия перденца, там е кухня, постоянно се бъркат сосове, хвърчи цвекло, вино се лее:grinning:

# 369
  • Мнения: 39 330
Сега се сетих какъв акъл да дам и аз. У дома прозорците в кухнята са с фолио(вместо щори) и пердета. Така си гарантирам уединение. Оказа се, че нямам актуална снимка,а телефона ми се развали. Като се прибере щерката от училище ще я накарам да снима.
Допълвам се със снимка

Последна редакция: чт, 01 мар 2018, 18:18 от mariat

# 370
  • Мнения: 1 529
За кухня много подходящи са римските щори. Хем са от плат, хем практични - изглеждат добре, има избор на десени, перат се.

# 371
  • София
  • Мнения: 9 920
Искам да си сменя пердетата с тъмни - блекаут (95-99%), т.е. максимално затъмнение, защото често се будя при развиделяване.
Бяхте писали за този магазин, по спомен се намираше тук?
Скрит текст:
Други идеи - поне в два да сравня цени и модел. Знам че има различни плътности.
Прозореца е стандартен за панел - 140х200см, а стената е 305см х 250см. Ще взема двоен курниз (алуминиев).
Гледам че повечето са на ширина 280см, т.е. това ще е вертикалата и поне 3,4 лин.м  newsm78
на 25лв./л.м. 400 гр./м² и ширина 280 см. - мисля че е ОК?

Ще трябва и на шивач да се носи - колко метра ще ми трябват и кой метод е най-подходящ, така че да няма прозиране (при увисване) на светлина?
Този път ще са до долу (почти). Сегашните са на 50см от пода и стои тъпо.

За цвят не съм решил, нещо не кичозно...но ми се ще да освежи стаята...

Последна редакция: нд, 08 апр 2018, 18:41 от Starrydream

# 372
  • София
  • Мнения: 12 006
Ти иди на място в магазин си харесай цвят, пък останалото ще ти го разясни шивачката. Блекаута може и светли да са, няма да прозират, нали са блекаут. Широчината е по избор 1:1,5 или 1:2, зависи как ти харесва. Прозирането не зависи от шиенето, а от плата. Ако е наистина блекаут няма как да прозира. Ширината на плата ти е височина в ушито състояние. Ако ти е по-дълго се скъсява, имай предвид, че и за перделика се подгъва. Ако искаш да ти стоят красиво си поръчай или да са със скрит шев отдолу и с оловна нишка.

# 373
  • Мнения: 5 018
По-евтин вариант може би е да купиш блекаут подплата, която да пришиеш на готово перде. Не съм виждала в България, но може да поръчаш от чужбина.

# 374
  • София
  • Мнения: 9 920
Скрит текст:
Ти иди на място в магазин си харесай цвят, пък останалото ще ти го разясни шивачката. Блекаута може и светли да са, няма да прозират, нали са блекаут. Широчината е по избор 1:1,5 или 1:2, зависи как ти харесва. Прозирането не зависи от шиенето, а от плата. Ако е наистина блекаут няма как да прозира. Ширината на плата ти е височина в ушито състояние. Ако ти е по-дълго се скъсява, имай предвид, че и за перделика се подгъва. Ако искаш да ти стоят красиво си поръчай или да са със скрит шев отдолу и с оловна нишка.
Това искам да избегна:

Как се решава (минимизира) този проблем. какво е минималното отстояние от стената - но то пък има част от бивш радиатор (  байпас с голям кран и стърчи 20см) и ще издува пердето ако намаля на 15см.
Вътрешния корниз е на 28см, което е много - намалява усещането за обем на стаята. ако го пусна на 20-21см, малко ще се прибере, обаче ще зейнат тези красоти дори само ако подмена корниза (без да го местя):

Явно няма да избегна малко шпакловка и латекс Simple Smile
Все пак не искам да излезе 150лв за две пердета (плат и ушиване).
ПП: Видях в нета че има 250гр и 400гр/м блекаут - някой има ли опит с ниския грамаж?
Тапетите са светли - какъв цвят е подходящ?

Общи условия

Активация на акаунт