Пердета - 9

  • 149 989
  • 829
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 6 268
А, добре тогава, ще намина да разгледам нещата в магазина на Е. Йосиф 8. Ама то не беше ли на магазин Уют адрес? То въобще по Е.Йосиф има много такива магазинчета, явно трябва да се ходи лично. Но пък тези хора от цитирания от мен сайт ми изпратиха много безплатни мостри, някои от които са много красиви и страхотно биха стояли в къщи. Много се изкушавам да ползвам тях, тъй като на друго място не мога да намеря такива платове и приемливи цени. Аз търся нещо от лен или имитация на лен, памук, батиста и т.н в бяло или крем, прозрачни и ефирни пердета с оловна нишка. Не си търся плътни завеси, тъй като имам щори за тази работа.
Не се ли плаща като ги получиш? Или поне 50/50? Така ще ти е по-спокойно. Щом си харесала техни неща разпитай за варианти на плащане и им кажи какви са ти притесненията. Те ако са така коректни и любезни, мисля биха ти предложили вариант.

# 466
  • Мнения: 19 359
Да, май се плаща при получаване. Но се опасявам, че изработката си личи чак като закачиш завесите. Както и да е, ако не ми остане време за обикаляне, ще им ползвам услугите и ще пиша отзив за тях. По начало подходът им да изпратят безплатни мострички много ми допада, друго е като се пипне материята и се види реално цвета. А и времето ме притиска.....

# 467
  • Мнения: 6 268
Ами можеш да ги питаш за преглед и тест ако пращат с куриер и ако можеш да ги закачиш на момента. Освен това  при он-лайн поръчки трябва да има 14 дни опция за връщане. Успех и да споделиш Simple Smile

# 468
  • Мнения: 19 359
Благодаря много, непременно ще пиша ако се спра на тях

# 469
  • София
  • Мнения: 2 298
Ами можеш да ги питаш за преглед и тест ако пращат с куриер и ако можеш да ги закачиш на момента. Освен това  при он-лайн поръчки трябва да има 14 дни опция за връщане. Успех и да споделиш Simple Smile

Може да иска преглед и тест, но закачването отнема доста време и зависи от куриера, ако има опция да се заплати изчакване над определено време за да успее да ги закачи, което няма как да стане за  5 минути, като тест на ел.уред например да го включиш в контакта.
Връщането в 14 дневен срок при онлайн поръчки по закон е само за стандартни стоки, ако е с размери по поръчка на клиента закона освобождава търговеца.
Трябва да се мине към варианта рекламация за качество - умряла работа ако фирмата не е читава.
Това с мострите ми говори, че са сериозни и предполагам, че и качеството ще е ОК

Последна редакция: чт, 20 сеп 2018, 18:55 от nati_nat

# 470
  • Мнения: 1 400
Според вас на перде от такъв плат
http://zavesi.bg/bg/product/1284.html
Ако се направи блекаут допълнително, за да е светлоизолиращо - ще стане ли? Трябва ни за източна стая, да не напича рано.

# 471
  • Бургас
  • Мнения: 2 005
А на мен някой би ли ми предложил пердета да тези прозорци/стая?  Всекидневна е стаята, но преди всичко нямам идея дали с къси или дълги ще е по добре. Не ми трябват плътни, щорите затъмняват достатъчно. Ще съм благодарна на всякакви съвити. Дори не знам 2 или 3 парчета трябва да са. Много съм боса в тази област Flushed

# 472
  • Мнения: 5 234
Знаете ли къде в София мога да намеря лимонено жълти блекаут завеси?

# 473
  • Мнения: 39 041
А на мен някой би ли ми предложил пердета да тези прозорци/стая?  Всекидневна е стаята, но преди всичко нямам идея дали с къси или дълги ще е по добре. Не ми трябват плътни, щорите затъмняват достатъчно. Ще съм благодарна на всякакви съвити. Дори не знам 2 или 3 парчета трябва да са. Много съм боса в тази област Flushed
За мен пердетата трябва да са дълги. Може да е и един брой, защото няма балконска врата. Определено бих взела нещо, което да не показва щорите, защото точно този вид не са ми фаворит.
Още нещо да питам(извън темата за пердетата)- защо е този праг в средата на стаята?

# 474
  • Бургас
  • Мнения: 2 005
По-високата част беше тераса. А където е ръба имаше стена от прозорци + половината таван също стъклен... много неудобства ни създаваше, затова го преустроихме така.

# 475
  • Мнения: 318
Здравейте!
Представете си последната показана тук снимка / на sunny - n /, само че имаме врата към терасата. Т.е. вратопрозорец. Искам перде. Обаче откъм прозореца има конвектор, който зимата не искам да покривам с дълго перде, там трябва да е късо. Но при вратата с късо не става. Имам ли полезен ход? Грозно ли ще е  и с дълго, и с късо перде?

# 476
  • Мнения: 39 041
Направи го дълго и зимата, когато работи конвектора го захващай с магнити и го вдигай на нивото над конвектора.
Дори по- добре ще бъде ако са три отделни парчета. На вратата ще е дълго, в средата ще го вдигаш с магнити и от другата страна пак дълго....за симетрия.

# 477
  • Мнения: 318
Благодаря за идеята, не се бях сетила, че може да го повдигам над конвектора, когато работи.

# 478
  • Мнения: 70
Здравейте, може ли съвет колко/къде да сложа пердета на тези прозорци:

Скрит текст:

Дължината на цялата стена е 375 см. Първо мислех 2 пердета от двете страни, например: https://www.ikea.com/de/de/catalog/products/90390740/
но да не са малки? По-добре ли е да сложа общо 3, тоест и едно в средата?

Или друг вариант тези сини отстрани, а в средата 2 бели? https://www.ikea.com/de/de/catalog/products/20297571/

# 479
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте, може ли съвет колко/къде да сложа пердета на тези прозорци:

Скрит текст:

Дължината на цялата стена е 375 см. Първо мислех 2 пердета от двете страни, например: https://www.ikea.com/de/de/catalog/products/90390740/
но да не са малки? По-добре ли е да сложа общо 3, тоест и едно в средата?

Или друг вариант тези сини отстрани, а в средата 2 бели? https://www.ikea.com/de/de/catalog/products/20297571/

Щом цялата тъ широчина е 375см. дължината на пердетата следва да е межди 2 - 3 пъти по дълга. Тези перденца от по 145см. са малки, защото те са 145см. в рапънато положнение, но като събереш набора отгоре и стават към 50-60см. На снтена 375см. смятай колко такива ще ти трябват - поне 7-8бр. за да стоят добре набрани. Освен това показаните пердета са определен тип корзин, който е захванат за стената. Но като гледам снимката си за корниш, който се слага на тавана, т.к. над прозорците няма място за друг корниз. Или си търси пердета с перделеик за таванен корниз или си купи плат и го дай на шивачка и си избери вид перделик, т.е. как да изглежда след набора.

Общи условия

Активация на акаунт