Пердета - 9

  • 150 579
  • 829
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 122
Мацки, как ги гладите тези големи пердета? 🙄 Опитах по познатата схема със закачането, докато са мокри, но си стоят на ръбове, където са стояли сгънати и полудявам. Пробвах да ги гладя, но това перде 7метра на тази малка дъска за гладене хич не ми се получи. Чудя се тези парните ютии, дали вършат добра работа?

# 571
  • моята мила родна страна
  • Мнения: 559
Здравейте! Не знам дали пиша на правилното място, но все пак да попитам...
Трябва ми завеса/перде за банята. Не за преграждане на душ-кабина или вана, а за прозореца на банята. (запазихме го, когато преустройвахме част от коридора в баня.) Нищо, от това което разгледах в търговската мрежа в града ни, не ми допадна. И се чудя дали мога да намеря завеса на метър, и по-важното - от каква точно материя да е, за да е подходяща за баня.
Надявам се ясно го описах. Благодаря ако някой се включи с мнение!

# 572
  • София
  • Мнения: 1 544
Здравейте! Не знам дали пиша на правилното място, но все пак да попитам...
Трябва ми завеса/перде за банята. Не за преграждане на душ-кабина или вана, а за прозореца на банята. (запазихме го, когато преустройвахме част от коридора в баня.) Нищо, от това което разгледах в търговската мрежа в града ни, не ми допадна. И се чудя дали мога да намеря завеса на метър, и по-важното - от каква точно материя да е, за да е подходяща за баня.
Надявам се ясно го описах. Благодаря ако някой се включи с мнение!
Колко е голям прозореца? Аз бих сложила полупрозрачно самозалепващо се фолио. В Домко има голямо разнообразие. На вратата на балкона имаме бяло матово полупрозрачно с бели цветя, нито се  прозира, нито спира светлината.

# 573
  • моята мила родна страна
  • Мнения: 559
Здравейте! Не знам дали пиша на правилното място, но все пак да попитам...
Трябва ми завеса/перде за банята. Не за преграждане на душ-кабина или вана, а за прозореца на банята. (запазихме го, когато преустройвахме част от коридора в баня.) Нищо, от това което разгледах в търговската мрежа в града ни, не ми допадна. И се чудя дали мога да намеря завеса на метър, и по-важното - от каква точно материя да е, за да е подходяща за баня.
Надявам се ясно го описах. Благодаря ако някой се включи с мнение!
Колко е голям прозореца? Аз бих сложила полупрозрачно самозалепващо се фолио. В Домко има голямо разнообразие. На вратата на балкона имаме бяло матово полупрозрачно с бели цветя, нито се  прозира, нито спира светлината.

1,40/1,25 (2 броя) Благодаря за идеята за фолиото. и все пак, като че ли ми се иска да са завеси.

# 574
  • Мнения: 5 914
От подходяща материя са тези за душ кабина. Не че и те не мухлясват рано или късно от влагата. Но те обикновено са размер 200/180,обаче можете да ги прекроите. И има 2 вида. Едните са найлон, като по-сериозните творби за пазаруване едва ли не. Те са неудачни - твърди са и лъскави такива. Другата материя пак е някаква изкуствена, но е гъвкава, мека и матова. Тя е по-подходяща.

# 575
  • София
  • Мнения: 2 298
На нашия прозорец в банята преди време имахме перде и бях използвала една покривка за маса от синтетична материя. Много мека, с имитация на дантела по края и стана доста кокетно перде.
Обаче с времето от влагата мухлясва, често я перях, но беше неудобна за закачане, от едната страна на ваната, а във ваната нито стол, нито стълба може да се сложи. След доста време болта на корниза ръждяса и корниза падна.
Тогава сложихме от тези полупрозрачните пясъчни матови фолиа, които ги има по витрините на магазините. Стои добре, влиза доста повече светлина, лампа пускаме само когато е тъмно навън и най-вече се поддържа много лесно. Слижено е от около 10-тина години и не е мръднало.

# 576
  • моята мила родна страна
  • Мнения: 559
Тогава сложихме от тези полупрозрачните пясъчни матови фолиа, които ги има по витрините на магазините. Стои добре, влиза доста повече светлина, лампа пускаме само когато е тъмно навън и най-вече се поддържа много лесно.
Какво е това фолио и къде да го търся?

# 577
  • Мнения: 999
Мацки, как ги гладите тези големи пердета? 🙄 Опитах по познатата схема със закачането, докато са мокри, но си стоят на ръбове, където са стояли сгънати и полудявам. Пробвах да ги гладя, но това перде 7метра на тази малка дъска за гладене хич не ми се получи. Чудя се тези парните ютии, дали вършат добра работа?
О, не, не! Това с гладенето на дъска си е отрепия, колкото и да обичам да гладя.
Аз ги пера с центрофуга между 400 и 600 оборота. После ги закачам директно от пералнята.
Гладя единствено част от завесите в спалнята. Когато си ги ших, предпочетох широк подгъв вместо метална нишка. Както е закачена завесата - слагам дъската за гладене отдолу и гладя самия подгъв.
Друг вариант е както се гладят булчински рокли - с "пуфкане" на пара срещу закачено перде без да се докосва ютията.
Всичко много зависи от материите.

# 578
  • Мнения: 13 188
Не ги гладя - или ги закачам мокри, или ги пускам да 5-6 минути в сушилнята и са като изгладени.

# 579
  • Мнения: 554
Моля за идея( най-хубаво със снимки) как да напрявя пердетата (и тънките и плътните завеси)къси за зимата, без да ги режа, за да може да се открие радиатора.

# 580
  • Мнения: 2 230
Защипваш нагоре с магнит: https://images.app.goo.gl/JkczHdDZ2aKPdTHo6 В магазините за пердета има най-различни видове.

# 581
# 582
  • Мнения: 11 621
Тези държачи как ще скъсят завесите, че нещо не мога да разбера?

# 583
  • Мнения: 2 230
Набират ги нагоре.

# 584
  • Мнения: 11 621
Благодаря. Аз се чудя дали няма да се изхлузват въпреки магнита.

Общи условия

Активация на акаунт