Пердета - 9

  • 150 735
  • 829
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 1 675
Попрочетох и поразгледах варианти, но все още не мога да реша, дали да сложа в спалня тръбен корниз, или релса за таван, при положение, че таванът е с височина 2,60м. и ще има декоративни корнизи. Ако ще е лайсна, то декоративният ще минава пред нея. Тръбният корниз ми дава по-голям избор от варианти за окачане на пердета, но дали няма да се "бият" таванния с тръбния?! Стената е дълга 3,50м. и прозорецът, който е по средата е 2,10м. Няма да има мебели на тази стена, но пък не искам да я затварям цялата с пердета и завеси, защото стаята е малка. Ще съм благодарна на мнение.

# 751
  • Мнения: 39 412
Много ми харесва идеята пердетата да не са по цялата стена. При положение, че ще има декоративни корнизи, аз съм "за" корниз на тавана зад декорацията. Някак си по- изчистена ми идва идеята по този начин. НО, може да има и хубави идеи с тръбен корниз на стената и декоративен корниз на тавана. Имай едно на ум, че ако е на тавана височината на пердета, купени готови е доста и няма да има богат избор.

# 752
  • Мнения: 5 935
Ако декоративният корниз е от край до край на конкретната стена, мисля, че е хубаво и пердето да е така. Тъкмо ще има място, когато не е пуснато, да се събере там и целият прозорец да е открит.
Аз не бих комбинирала тръбен с декоративен.

# 753
  • Мнения: 70
Здравейте,
Можете ли да ми препоръчате някъде място за ушиване на пердета? Взех ги от Айко, но много голям срок ми дадоха (повече от месец). Иначе е около 3.5лв на метър. Кварталната шивачка ми даде 6лв на метър, което ми се вижда много... в краен случай ще ида в Айко.
Но все пак реших да попитам

# 754
  • Мнения: 3 096
Здравейте,
Можете ли да ми препоръчате някъде място за ушиване на пердета? Взех ги от Айко, но много голям срок ми дадоха (повече от месец). Иначе е около 3.5лв на метър. Кварталната шивачка ми даде 6лв на метър, което ми се вижда много... в краен случай ще ида в Айко.
Но все пак реших да попитам

На мен също ми казаха 6 лв/л.м за ушиване, но с включен перделък. В Айко май е цена без

# 755
  • Варна
  • Мнения: 816
Моите пердета ми ги правят на канони, не с перделък, а ушити канони,  перделъка е само за закачване на кукичките.  Около 6лв. на метър е цената.

# 756
  • Мнения: 3 096
Да споделя, че най-накрая идва краят на моите уж временни пердета, които ползвам повече от 6 месеца. Измъчих се, но най-накрая поръчах Grin Ако имах неограничен бюджет, може би щеше да е една идея по-лесно, но при 3 големи прозореца, с по едно тънко и дебело перде... Но аз съм стисната и абсурд да дам хилядарка и нагоре за нещо такова Joy

# 757
  • Мнения: 22 992
Аз не съм стисната, но само за хола имам да правя 44 метра воал и завеса и то ако са х 2 на плата .За повече не ми се мисли.
И не мога да намеря хубав евтин плат и това е!

# 758
  • Мнения: 3 096
До колко лева на линеен метър те устройва?

# 759
  • Мнения: 22 992
До 30 и малко отгоре.Проблемът е и вирината, таваните са ни на 2.80

# 760
  • Мнения: 3 096
Цената на л.м е супер, но да, височината е проблемна и ти стеснява много избора. Кой знае колко пъти си харесвала нещо като модел и цена и накрая се оказва, че е с ширина 280 см...

Вчера минах през Карпет макс за килими и видях, че вече предлагат и пердета. Естествено, аз все още съм на такава вълна, нищо, че съм поръчала, и хвърлих едно око. Ейй, как ми хареса всичко, имат огромно разнообазие, всякакви цветове и най-хубавото е, че платовете са закачени и човек може да разгледа хубаво. Не са на топове като в Айко да не може да добиеш представа каква е цялостната визия. Сега разгледах и сайта им, имат пердета с ширина 300-315 см. Имат и 290, но може би няма да стигнат за подгъв Thinking Но мисля, че това е твоят магазин. Ако не си ходила там, де. За ушиване май взимат към 4.50 лв, перделъкът забравих колко струваше. Ето сайта на разгледаш: https://www.carpetmax.bg/perdeta-i-zavesi/ Дано да си харесаш нещо Simple Smile

Редактирам се, снимките са доста зле и не се добива представа, трябва да се видят на място. Но поне за размер и цена може да се оривнтираш.

# 761
  • Мнения: 22 992
Dark_Chocolate, ще ида,благодаря!Не съм ходила там!🤗

# 762
  • Мнения: 3 096
Дано си харесаш нещо Simple Smile

# 763
  • Мнения: 22 867
С големите пердета зор, ама и с малките не е лесно. Joy Търся си такова, като на снимката, за кухненски прозорец 1.30 на 1.50 е. Някъде да е попадало на някого? Засега само в Амазон го видях.

Скрит текст:

# 764
  • гр. Варна
  • Мнения: 789
labrex, от емаг за 27лв има такова перде, на което да намалите  дължината.
Скрит текст:
https://www.emag.bg/perde-voal-s-halki-drejpari-bjal-245x140-20332/pd/DW85P9BBM/

Общи условия

Активация на акаунт