ЮЛСКИ бебчета - тема 3

  • 22 956
  • 724
  •   1
Отговори

Анкета

Искате ли да направим колаж със снимки на нашите бебчета за първа страничка?

Опции:

# 30
  • София
  • Мнения: 802
Момичета, един бърз счетоводен въпрос към мамите, които преносиха след термин.

Тези дни, които са между термина и раждането, кой ги изравнява:
 - гинекологът, който е издал болничния 45 дни по бременност
 - болничното заведение, в което се ражда и където е издаден болничният от раждането до.. 42 ден
 - Личен лекар, който издава болничния, следващ този от болницата

И също, дали знаете.
Ако тези дни не се изравнят за пред НОИ (тоест, откажа се от тях и не си ги потърся), ще има ли... хм, "нарушение" в цялата тази болнична схема - НОИ да не ми откажат останалите плащания заради тази нещастна дупчица?

# 31
# 32
  • varna
  • Мнения: 871
Сандалке, изравняващия болничен с дните между термин и раждане го издава АГ, който те е наблюдавали е издал 45 дневния по бременност. Таман вчера ми се караха защо не съм отишла да си взема моя от него, ама то тогава само до това ми беше пък. По другия въпрос не знам  newsm78

# 33
  • Мнения: 96
Иришка,като ги гледам тези топчета...,лично аз бих се попритеснила,но не знам към какъв лекар би могла да се обърнеш,може би УНГ...Но пък може изобщо да не е за притеснения,не знам какво да ти кажа

# 34
  • Мнения: 61
Доредих се и аз да пиша в новата тема. Напоследък сме по доста време навън. Нали стана по хладно. Сега съм се зарекла да я уча на следобеден сън от поне 2 часа като излизаме с количката междъ 14 и 16. Днес стана номера.
irishka, на мен тези топчета не ми изглеждат нормални. Бих я завела да я види доктор. Дано да не е нещо сериозно. Знам само че моята започна много да се плюнчи, но сестра ми ми каза че това е така като почнат да им функционират слюнчените жлези.
мисти, точно това щях и аз да питам, че моята понякога насън надава писък но продължава да спи. Все едно сънува кошмар

# 35
  • Варна
  • Мнения: 368
Някой май пита за Активната гимнастика, от кога е подходяща - от 3- месечна възраст. Аз планирам да я пробвам моята на 2,5 месеца. На 45 дни бях правила проба, писала съм в предишните теми, ама тя не стига до играчките, чисто технически не достигат крайниците и не става.

Какво мислите за проходилките? Рано е още, но при прегледа на ортопеда ми каза от 6 месеца да слагам в проходилка. Аз попитах не са ли вредни, че съм чувала отрицателни мнения за тях, а той отговори, че който казва така не знаел за какво става дума  Thinking  Най- любопитно е, че съм чела в този форум за изказано мнение от този, същия ортопед, че силно ги отрича проходилките. Може да си е променил мирогледа, знам ли го  Thinking 
Пина, ти при кой ходи на ортопед , а с направление ли мина или на частно, че е време и аз да заведа Елито.

# 36
  • Мнения: 2 381
Да, започнах работа. С огромно нежелание и този път.

Сандалка,  баунсър е подскачалка Simple Smile както е превела Бемол. Или шезлонг.

Против проходилките съм. Не съм ползвала за номер едно, няма да ползвам и за второто. Не виждам смисъл от тях.

# 37
  • Мнения: 4 255
Иришка,аз знам,че ти ходи при твоя педиатър и `е той те успокои,че не е страшно.Но защо не посетиш още някой лекар?Някак си не ми се виждат нещо нормално тези топчета.Надявам се лекарят да е прав! Praynig Но все пак за свое успокоение бих посетила още един лекар.Педиатър или УНГ. Peace
Жалинка,абе то това не е себореа.Това по-скоро е кир по главата на бебето или така наречено още крусти,бебешка кал или млечни корички.Много бебенца го имат.Особено кърмените Peace .Не е нищо страшно.Просто мажи го повечко с бебешко олио като го изкъпеш и го сресвай. Peace

# 38
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Радвам се, че идейката за колажа допада на повечето   bouquet Ако искате може да се разберем да пращате снимка/по ваш избор/ по пощата ,придружена с ника ви в мама-та и името на бебчето/да не объркаме бебоците  Laughing/. Като свърши анкетата ще напиша пощата на, която да ги пращате  Peace

Мисти, с Маги беше всичко наред. Боцнаха я, помрънка, защото беше сънена и заспа след това. Сега съм й сложила 1 лепенка кул пач да й охлажда и си играе в леглото доволно. Ама с баткото се видях в зор  Laughing Горкия само му боцнаха пръстчето, а той орева квартала и околностите. Какви са тия страхливи момчета, не знам  Crazy

Иришка, аз се притесних за тези точета. Трябва да идеш на някакъв специалист да ги погледне. На снимките изглеждат огромни.  Sad Сано минат бързо   bouquet

Активната гимнастика
се препоръчва от трети месец, но аз смятам, че от втория ще им е интересно и забавно  Peace

Да допълня поста на гифт-чето - крустите се появяват при суха кожа. Това се получава при къпане на главичката на бебчето.

# 39
  • varna
  • Мнения: 871
Мисти, и моята девойка се стряска, маха с ръце даже, и после пак заспива. Първият път ми изкара акъла, ама сега посвикнах вече.
Роси.то успех с приучването - и аз моята я мъча да спи следобед, ама засега рядко се получава, а на мен така ми се спи с това ранното ставане  Embarassed
Днес направо ме побърква пак - наядена, сменен памперс, няма колики, обаче реве и това е. Взема я на ръце, притваря очите за малко и после пак - вече се чудя как да я усмирявам  #2gunfire

# 40
  • Мнения: 80
Благодаря ви за мненията. И на мен не ми се струват много нормални и за това исках да питам дали вашите бебоци ги имат. Нещо не мога да й се доверя на тази лекарка с нейното иронично отношение и присмеха й и "Не те интересува." Ще търся наистина второ мнение, дори и само за да ме успокои, че не е страшно. Поне да обърне внимание.

# 41
  • София
  • Мнения: 216
Привет от морето, ние утре си тръгваме пак към Стара Загора май, май...

Дали съм липсвала на някого не знам, ама пак започвам да ви досаждам Simple Smile))))))

За колажа - ДА, снимка ще кача по-късно тази седмица в снимка-та, че там не помня имам ли и ако имам сигурно са от изписването най-късно.

Ири, и аз мисля, че е редно да потърсите 2-ро мнение, особено на специалист, ама не знам какъв, то може би не е нещо притеснително, ама все пак да сте си спокойни  Hug Стискам палци всичко да наред  Praynig Peace

Ще къпем след малко дребната, баткото спи вече нощен сън след поредния ден на плажа, а ние ще си правим барбекю...кеф Simple Smile

# 42
  • Мнения: 251
Хоп и от мен.
Сапдалка, Хера ти е отговорила кой дава изравнителният. Ако нямяш такъв се получава дупка и дригите 2 ти стават невалидни. Това ми каза лелката в болницата, която писа болничният.

Ние утре се прибираме и ще пиша по поодробно

Близначе, голям сладур тоз Бобо. Искам го и аз за зет.
Ники на теб ще ти пращам сина ми зет Simple Smile))) вие не трябва ли скоро да сте рожденници Simple Smile)

# 43
  • Мнения: 4 841
Кой каза, че БЦЖ-то на бебето е като малка бучка? И при Ого е така от ден два. До скоро нямаше нищо и си мислех, че ще повтаряме ваксината, но сега напипах бучката  newsm78 При Зар беше като гнойна пъпка и беше Ок. А сега тая бучка Ок ли е?

# 44
  • Мнения: 1 350
Ивеее,направо ти завидях...за спящият батко Laughing Laughing
Кате,Петьо и той орева орталъка както се вика при това боцкане.Но той е яко наплашен от лаборатории ,защото често му следим показателите заради нисък хемоглобин.По страшно беше онова с тиксото,едва го удържахме hahaha
Днес хубаво се видяхме с Близначето,чак странно ми беше да й викам Таня hahaha hahahaБобко е страшен бонбон,а какви усмивки раздавааа Heart Eyes Heart EyesМного ми беше приятно,чак се учудвам ,че успях да се видя с някой от вас в този забутан Пазарджик.Близначе ,направихте деня ми много хубав Hug Hug
Ходихме на консултация днес.6 кила ,62 см.Множко й се видяха ,но нищо не каза докторката.Добре си бил засега.НА Тони му биха хепатитната ваксина и каза ,че можело да го къпя ,но ще се въздържа..много му е гадно цял следобяд,не е спал както трябва,одеве направи един половинчасов рев,от какво е не знам...

Общи условия

Активация на акаунт