ЮЛСКИ бебчета - тема 3

  • 22 993
  • 724
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 115
Здравейте мами  Simple Smile

Страхотна темичка, БЛАГОДАРЯ  bouquet

За колажа и аз съм ЗА Simple Smile
Близначе, ама стахотни сини очи има твоя младеж.

Аз тези дни се занимавам с баткото, изследвания за градината, първи учебен ден и т.н.

Въпросче към мамите от София, препоръчайте ми добра козметичка, за кола маска. Днес звъннах да си запиша час и се оказа, че моята доверена козметичка вече не работи там. Имам кофти спомени от други козметички, а и не знам дали е случайност, но май и гъбички ми лепна една мадама. Та много ми се иска да си намеря пак някоя сигурна и добра, благодаря предварително  Hug

 

# 16
  • Мнения: 481
царевица - хапвам, но не знаех, че подпомага лактацията Simple Smile
вече нямам какво да стерилизирам - не се цедя, не давам вода....лъжичката за даване на лекарства не може да се стерилизира....
herairness - при мен е обратното - в момента, в които излезем извън вратата и започва да кокори очи. проблема е, че не ги затваря, когато се приберем Simple Smile А зимата миеш колелата на количката и я разхождаш из апартамента.

ааа и запис в новата тема  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 802
А да бе, само това ми липсва - да ми оплешивее хубавата пънкарска прическа  Crossing Arms Не си я давам, Горбачовци няма да отглеждам  Naughty

Жалина, Мъхче... как така ви определиха себорея бе? На око? Че аз имам себорея и ми изследваха материал, за да изкажат категоричност. В кожния диспансер. Да не би все пак доки да са споменали и думата "бебешка"? Щото "бебешка себорея" звучи по-добре, бебешките симптоми на различните му болести и обриви преминават от самосебе си, израстват се. Но себореята не се лекува  Sad И е два вида - суха и мазна. Задължително преминава и към лицето, ако не се третира - по челото, брадичката, носа, челюстта... Двата вида се третират с различни препарати... Доста тежки изказвания ми се струват на вашите докита. Според мен, ако не виждате преминаване  (то си е гъбичка, нещо подобно) към лицето, то трябва да е нещо друго - от многобройните детски дерматити, които излизат от хормони или на нервна почва. Но ако мине надолу, изследвайте си го, за да знаете, какво да използвате.

Жалина, гледам, че и свекърви вече търсиш на дъщеря си  hahaha Абе, знам си аз, че вече бързаш да се отървеш от момата  Mr. Green
Ма Близначето се ослушва нещо  Laughing Не се дава мъжко чедо тъй лесно - по форуми няк'ви  Mr. Green

Ро. Колева, уелкъм  Hug Чувствай се като у дома си и отваряй уста за по-многословни отчети, когато ти се припише.

Ники, их, ти пак ме светваш за нещо ново - баунсър  #Crazy Брей, че думи! Това щото балансира ли го казват така, що?

Това ми напомня да ви питам.
Понеже ние накрая купихме батерия за наш шезлонг и да, оказа се, че таз батерия го вибрира. ММ си умира от завист за целия вибромасаж, започва да намеква, че има скоро рожден ден, но това се отплеснах  Laughing
Проблемът е следния:
Дари страшно харесва вибромасажа и ако го изключим, замрънква толкова красноречиво!
Но ако се вибрира 10-ина минутки, започва да повръща Sad А тя не е особено повръщаща...
Някой има ли същите тревоги? Това дали е свързано нещо с вътрешното ухо, със стомаха ли?  Thinking Ще го израстне ли?
Яд ме е, щото толкова се кефи детето, направо се разплува цялата, ама с това повръщане ни е страх да го пускаме...

За стерилизацията, подкрепям Луиза! И не са страшни просто тези бактерии, които се въдят по гумата на бибата (аз с гореща вода ги измивам и тях - вадя бибата почти всеки път). Колкото млечната бактерия. Млякото има доста упорити бацилчета, които могат да причинят я млечница, я афти - хипер неприятности. Преживяла съм го веднъж и е хипер ужасно преживяването, когато бебето ти иска да яде, но реве от щипане в устата и отказва хранене след хранене Затова, момичета, моят съвет е понякога да стерилизирате, за да изпъдите развитието на млечната бактерия. Веднъж седмично е напълно достатъчно  Peace Това - докато е на основна храна мляко (или кърма, която се дава от шише) - до 7-8-9-месечна възраст.

# 18
# 19
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Хера, за Лецитина можеш да си го самопредпишеш...ако имаш запушени канали се пие 3 пъти по 1, максимално може и 3 пъти по 2 (но по-добре първата дозировка), когато се отпушат каналите се пие за поддържане по 1 на ден. Страничния ефект е че се променя миризмата на тялото ти. Това и в статиите го бях чела. Ама като почнах аз Фенугрийка миризмата ми отново се промени...и двете неща променят аромата.

# 20
  • varna
  • Мнения: 871
Добър ден, да се отчета набързо за днес, че кога ли ще имам време пак  Mr. Green
Танче, мерси за инфото, ще взема да пробвам.
Ема днес нещо не е на кеф, снощи не я събудих да яде в девет и после до един и кусур не можахме да се приспим, че и се буди триста пъти, ей на и цяла сутрин хем заспива, хем мрънка, явно ще е такъв ден днес.
Близначе, забравих да кажа Бобо колко е готЯн - пу, пу.
Качих и аз малко нови снимки в албума, последната с айляшкото спане на Ема най ми харесва - мързел като мама и тати  Twisted Evil

# 21
  • Мнения: 11 747
За запис да кажа, че вчера бяхме на консултация. Пак е порастнала с 4см и е наддала 1,200кг  Rolling Eyes  Попрестарала се е малко. Сега е 58см и 4550гр. Понеже майка ми ми даде един дневник, който ми е водила като бебе, той е доста кратък и постен, не е писала много, но поне наддаването първите месеци го има. Та и аз през втория месец съм наддала 1200гр, като през първия 650гр, а през третия - около 900гр (не са на точни дати измерванията). Та, дано и моята госпожица сама намали темпото през предстоящия месец.

# 22
  • Мнения: 681
Сандалке, баунсър ще рече подскачалка. Няма ли няколко степени тази вибрация? Помня, че Саманта от Секса беше решила този проблем с обикновен вибратор, а той определено има степени.

Таничка, не си уточнила в каква посока се променя миризмата на тялото  newsm78

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Сандалке, баунсър ще рече подскачалка. Няма ли няколко степени тази вибрация? Помня, че Саманта от Секса беше решила този проблем с обикновен вибратор, а той определено има степени.

Таничка, не си уточнила в каква посока се променя миризмата на тялото  newsm78
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=136347.0
Ето за Лецитина да прочетете...от него миризмата на тялото се променя на риба Sad А от Фенугрийка замирисваш на малц Sad И двете не са приятни.

# 24
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Привет и от мен! Hug
И аз съм за колажа  Peace ми така де вече си имаме наши красиви бебета не е необходимо да се слагат снимки на други hahaha!
И Кирил май ще минава на АМ  Confused кърмата ми маналя драстично след като имах бучка в едната придружена от болки в подмишницата!Една приятелка дава Хип че не запичало та вие какво ще кажете?
Близначе Бобко е страхотен просто! Hug
Пина и Кирил тежи толко но е 52 см. Joyмммммммм да дебеличък си е.

# 25
  • Мнения: 2 237
Благодаря ви за Бобешките комплименти  Hug
Той днес стана на два месеца и цял ден не е спрял да се хили. Ана дядо си се смя с цяло гърло, направо се захласна от смях  Grinning Ходихме до Пазарджик и му купих стъклено шише на Авент. Писна ми само да изварявам, и пластмасата после пак да седи мазна  Crossing Arms Стъклото се мие къде-къде по-лесно.
Съобщавам, че днес в Пазрджик се видях с нашата именита съфорумка Данчето с трабантчето  bowuu Също така съобщавам, че е много симпатична, спокойна, готина млада дама с две прекрасни момченца  Heart Eyes Данче, радвам се много , че се запознахме и ми беше повече от приятно !   bouquet
Вече няколко пъти давах на Бобето Лактана и го понася добре. Вече се изака два пъти, той сигурно и за това се хили така  Mr. Green Мисля, че му харесва много повече от ХИП-а.

# 26
  • Мнения: 96
Здравейте,мами!
Скреч,много ти благодаря за отговора,не знам,дали имате представа колко голяма подкрепа оказвате на майките тук!  bouquet
Кате,мерси за новата тема!  bouquet
Луиза,Агнес,какви са тези Т,на мен един от най-големите ми кошмари е, да са ми болни децата и с Т,тогава са като парцали, а аз се чувствам толкова безпомощна,ужас...
Какво значи себорея?
На Катето и е оплешивала главата отзад, където е най-острата част, едно петно с големината на левче, защото когато е будна не спира да си върти главата наляво и надясно, сякаш е навита на пружинка.Вече започна да се обръща по гръб, когато е по корем,ама това може и да е просто катурване, знам ли...
Ха ха, това с миризмата на риба ме разби,простете ми, ама само си представих как по улицата след майката с количката се точи върволица от прегладнели котараци Joy
Все забравям да споделя и аз, че предния път цикълът ми дойде след шест месеца,засега също няма никой,дано поизчака още три - четири месеца.
Мъхче,чакаме си втората част от разказа ти за вълнуващото ежедневие на две балерита и тяхната крехка майчица Grinning Hug
Друго какво да споделя...,май не се сещам,освен,че кахърите около бебетата ще ви се сторят бели,когато дойде ред на проблемите с 15-годишни,пращящи от хормони тийнейджъри,в момента моята пуберка е все едно друг човек,май се притеснявам повече за нея, отколкото за бебето.
Надявам се всичките мами и бебета да сте добре Hug

# 27
  • Мнения: 11 747
Някой май пита за Активната гимнастика, от кога е подходяща - от 3- месечна възраст. Аз планирам да я пробвам моята на 2,5 месеца. На 45 дни бях правила проба, писала съм в предишните теми, ама тя не стига до играчките, чисто технически не достигат крайниците и не става.

Какво мислите за проходилките? Рано е още, но при прегледа на ортопеда ми каза от 6 месеца да слагам в проходилка. Аз попитах не са ли вредни, че съм чувала отрицателни мнения за тях, а той отговори, че който казва така не знаел за какво става дума  Thinking  Най- любопитно е, че съм чела в този форум за изказано мнение от този, същия ортопед, че силно ги отрича проходилките. Може да си е променил мирогледа, знам ли го  Thinking 

# 28
  • Мнения: 4 708
След като попрочетох разбрах, че има нова тема та копирам
Преди да съм ви зачела, да се похвалим 54см, 4,720 кг имунизация направена втора хепатитна голям рев беше, казаха днес да не я къпем изобщо всичко мина екстра, надявам се без проблеми след ваксината
Кате вие какво направихте?
Пина много ми е рано, но принципно съм за проходилка след като навърши 6м или там някъде
Пия лецитин и никой вкъщи не се е оплакал да съм се вмирисала на риба  Joy hahaha това наистина за пръв път го чувам.
Флай абсолютно съм съгласна за тийновете, елате да видите у нас каква е война между мен и голяма дъщеря, проблемите с малката ми се виждат бели ядове.
Вашите деца плачат ли насън?

# 29
  • Мнения: 80
Здравейте пак! Днес ми направи впечатление, че тези топчета в бузките на Ема ги забелязвам да се очертават и от вън. Хубаво да са й жлезите, но май не е нормално така да са подути. Как мислите?
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт