Без цикъл след раждане-до кога?

  • 3 446
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 480
И аз знам, че докато кърмиш нямаш цикъл, дали е така след някой друг месец ще разбера. А иначе сега имам въпрос от една приятелка, която роди преди два месеца. Тя няма профил тук, затова питам от нейно име дали е нормално след естествено раждане, все още да не и спира цикъла, вече 2 месеца.
Това, което има приятелката ти не е цикъл, а лохии. Обикновено продължителността им е 20-40 дни. Да се обърне към лекаря си за консултация.
Колкото до връзката между кърменето и цикъла, както вече си прочела при всеки е индивидуално. Може да кърмиш и да имаш цикъл.

# 31
  • Мнения: 301
Появи се отново 2 години след раждането, още кърмех. Стана по-кратък и безболезнен.

# 32
  • София
  • Мнения: 484
При мен се появи на 2 месец след раждането, първия път направо се изплаших, че получавам кръвоизлив след секциото .  При това стриктно се закотви на  28 дни, преди това беше на 34 и само  4 дни. Искам си стария цикъл Tired Tired

# 33
  • Мнения: 5
2 години и 4 месеца след раждането. Още кърмех и нощем, но тогава вече кърмата ми беше доста намаляла и спрях нощните кърмения. Кърмих още 5 месеца след това.

# 34
  • Мнения: 140
И аз знам, че докато кърмиш нямаш цикъл, дали е така след някой друг месец ще разбера. А иначе сега имам въпрос от една приятелка, която роди преди два месеца. Тя няма профил тук, затова питам от нейно име дали е нормално след естествено раждане, все още да не и спира цикъла, вече 2 месеца.
Това, което има приятелката ти не е цикъл, а лохии. Обикновено продължителността им е 20-40 дни. Да се обърне към лекаря си за консултация.
Колкото до връзката между кърменето и цикъла, както вече си прочела при всеки е индивидуално. Може да кърмиш и да имаш цикъл.

Благодаря ти  Simple Smile

# 35
  • Мнения: 3
Здравейте майчета,
искам да попитам дали ви се е случвало да ви дойде и после известно време да няма нищо, понеже при мен стана следното: родих май месец, успях да го кърмя около 2 месеца, а на третия ми дойде. идва още един месец на интервал от около 30-32 дни и сега нищо, вече 6-ти ден чакам. Бях се притеснила да не съм бременна отново, понеже толкова скоро не ми се иска  и си направих 2 теста - отрицателни са, та дали е нещо нормално да става така и дали на друга й се е случвало подобно нещо.
Леле цял роман написах, съжалявам ама малко съм притеснена.
Хубав ден на всичкиии Simple Smile Hug

# 36
  • Мнения: 194
Дойде ми на 2-рия месец след раждането. Много по-кратък и безболезнен е.
Теди, защо не отидеш на преглед?

# 37
  • София
  • Мнения: 484
Теди, аз също родих май месец. При мен също цикъла се появи на 3-тия месец, много по обилен отпреди. До момента не ми пропуска , нито месец, но АГ-то ми обясни, че може да имам цикъл, но все още да няма овуалция и ако ми пропусне месец да не се притеснявам. Може и при теб да е така. Но за по сигурно отиди на лекар

# 38
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
При мен цикъла се появи на 6-тия месец. Няколко дни преди да ми дойде (3-4 дни) кърмата започна да ми намалява, в деня в който цикъла ми дойде, кърмата спря  Tired

# 39
  • Мнения: 3
Теди, аз също родих май месец. При мен също цикъла се появи на 3-тия месец, много по обилен отпреди. До момента не ми пропуска , нито месец, но АГ-то ми обясни, че може да имам цикъл, но все още да няма овуалция и ако ми пропусне месец да не се притеснявам. Може и при теб да е така. Но за по сигурно отиди на лекар

Много благодаря мила за изчерпателния отговор:) За щастие днес ми дойде и камък ми падна, явно просто съм се вкарала в някакъв филм Simple Smile да ти е живо и здраво детенцето Simple Smile Hug Хубав ден на всички :*

# 40
  • Мнения: 556
И след двете раждания около 5-ти месец. Цяла година ми се вижда много.Браво че се е разрешил проблема. Simple Smile

# 41
  • Мнения: 5 173
Появи се отново 2 години след раждането, още кърмех. Стана по-кратък и безболезнен.
Как ти завиждаааааам.
9м и няколко дена. Peace

# 42
  • Мнения: 2 328
Леко да отклоня, казаха ми, че много често след липса на цикъл поради кърмене, когато дойде, е много обилен, при вас така ли беше?

Да!Много е гадно,по принцип съм с тежък,обилен и болезнен цикъл,но този точно е АДА на земята.Дойде ми вчера,3 месеца и 10 дни след раждането  Peace

# 43
  • София
  • Мнения: 2 817
Аз кърмех на поискване и допълнително се цедях. 90 дни ми се точеха лохиите, но съм почти сигурна, че на втория месец вече имах и цикъл. След като спряха лохиите, цикълът си беше редовен. Не успях да се "облажа" от тази екстра "липса на цикъл", въпреки кърменето и цеденето.

# 44
  • Мнения: 7 009
Абе екстра, аз съм в постоянна паника, че съм бременна и само чакам да ми се появи корем  Joy Добре че отслабвам  Laughing  Днес даже тест си правих  Crazy Паника, ви казвам.  Blush

Общи условия

Активация на акаунт