Висок пролактин и аденом на хипофизата - 6

  • 105 161
  • 759
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 19
здравейте ако нарушавам някакви правила на форума се извинявам за първи път питам за нещо в интернет.
та към въпроса правиха ми хормонални изследвания излезе , че пролактина е много , много висок пратиха ме на скенер да видят дали има аденом на хипофизата доктора каза , че за него няма нищо
искам също да питам като ти правят скенер трябва ли контрастно вещество и колко трае скенера
пак се извинявам ако съм направила гаф

# 76
  • Мнения: 138
здравейте ако нарушавам някакви правила на форума се извинявам за първи път питам за нещо в интернет.
та към въпроса правиха ми хормонални изследвания излезе , че пролактина е много , много висок пратиха ме на скенер да видят дали има аденом на хипофизата доктора каза , че за него няма нищо
искам също да питам като ти правят скенер трябва ли контрастно вещество и колко трае скенера
пак се извинявам ако съм направила гаф

Изследването се прави с контраст и трае около 40 минути. Преди самото изследване на мен ми сложиха абокат, пъхнаха ме и след 20 минути ме изтеглиха, за да ми сложат и контрастта. След това ме държаха още 20 минути. Желая ти успех   bouquet

# 77
  • Мнения: 727
скенера не винаги е показателен по добре направи ядрено магнитен резонанс

# 78
  • Мнения: 19
ами знам , но доколкото научих из гугъла направления за ямр не се дават така така а траенето на моето изследване на скенера беше около три четири минути без контраст без нищо

# 79
  • Мнения: 727
да  трудно е с ЯМР, но на мен на скенера не ми видяха микроаденома.

# 80
  • Мнения: 19
да  трудно е с ЯМР, но на мен на скенера не ми видяха микроаденома.
а може ли да те попитам как се чувстваше преди да го видят тоя аденом

# 81
  • Мнения: 727
имах главоболие от време на време,1 месец нямах цикъл отидох на гинеколог,пусна ми полови хормони-висок пролактин,скенер,ЯМР и микроаденом.

# 82
  • Мнения: 19
аз нямах цикъл шест месеца накрая отидох на гинеколог предизвикахме го с оргаметрил
значи не те е боляла главата непрестанно защото и мен ме боли но не постоянно изведнъж ме прецепва

Последна редакция: вт, 14 яну 2014, 22:13 от iztrebitel1

# 83
  • Мнения: 727
аз отидох на лекар още 1 месец без цикъл ,но главата ме болеше от време на време,но скенера даже и с контраст не показва нищо при наличие на аденом от 3мм.

# 84
  • Мнения: 4 202
iztrebitel1, ne може само по симптоми да се определи дали има аденом. Аз също съм с главоболие, липсващ цикъл, дори и нарушено зрение от известно време, но нямам аденом. Правиха ми ЯМР  Peace

# 85
  • Мнения: 19
ще ходя пак по изследвания но след като приключа с тоя оргаметрил

# 86
  • Мнения: 19
iztrebitel1, ne може само по симптоми да се определи дали има аденом. Аз също съм с главоболие, липсващ цикъл, дори и нарушено зрение от известно време, но нямам аденом. Правиха ми ЯМР  Peace

red shoe да разбирам , че не се определя по симптоми , но исках да попитам , ще се ходи пак по болници , защото моят скенер изтрая няма и пет минути без контраст без нищо даже и дъвка имах

# 87
  • Варна
  • Мнения: 4 057
iztrebitel1, ne може само по симптоми да се определи дали има аденом. Аз също съм с главоболие, липсващ цикъл, дори и нарушено зрение от известно време, но нямам аденом. Правиха ми ЯМР  Peace

red shoe да разбирам , че не се определя по симптоми , но исках да попитам , ще се ходи пак по болници , защото моят скенер изтрая няма и пет минути без контраст без нищо даже и дъвка имах

Това е странно, защото на последните изследвания ми казаха, че по стандарт когато се изследва хипофиза задължително се прави с контраст newsm78 При мен също първото ми изследване беше на скенер, но продължи мисля около 15-20мин и беше с контраст. Доколкото си спомням контраста за скенер беше доста по-евтин от този за ЯМР.

# 88
  • Мнения: 138
Аз пак да си подбутна въпросите. Сигурна съм, че са останали мами в тази тема, които да могат да ми отговорят:

Държа пролактина в норма с половинка Достинекс седмично (имам и микро аденом). След успешно ин витро в момента съм бременна в 6 г.с. и в тази връзка искам да задам няколко въпроса:
1. Как приемахте достинекса по време на бременност и какво мислите за приема му точно в този период?
2. На колко време си пускахте изследване за да следите нивата му по време на бременност?
3. Имахте ли някакъв проблем с гърдите?

# 89
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Аз пак да си подбутна въпросите. Сигурна съм, че са останали мами в тази тема, които да могат да ми отговорят:

Държа пролактина в норма с половинка Достинекс седмично (имам и микро аденом). След успешно ин витро в момента съм бременна в 6 г.с. и в тази връзка искам да задам няколко въпроса:
1. Как приемахте достинекса по време на бременност и какво мислите за приема му точно в този период?
2. На колко време си пускахте изследване за да следите нивата му по време на бременност?
3. Имахте ли някакъв проблем с гърдите?


Достинекс не се приема по време на бременност.

От листовката http://www.puls.bg/spravochnik/so_3395.html
Бременност и кърмене
 Посъветвайте се с Вашия лекар или фармацевт преди употребата на което и да е лекарство.
Преди да започнете да използвате каберголин трябва да изключите възможността да сте бременна. Освен това трябва да се погрижите да се предпазите от забременяване поне месец след като сте прекратили лечението с каберголин.

Общи условия

Активация на акаунт