Да преправим старите мебели с любов - тема 24

  • 88 487
  • 784
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 130
Търся някой който може да ми изработи такива прозорци

стационарни трябва да са, без отваряне, ама трябва да са по размер и да са от масив.  Whistling
https://www.facebook.com/pages/%D0%94%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%BE%D0 … 0%94/286240134207
питай тези хора - цехчето им е в Мездра, но могат да ти ги доставят и монтират - работят масив със сигурност.

# 511
  • Мнения: 616
Търся някой който може да ми изработи такива прозорци

стационарни трябва да са, без отваряне, ама трябва да са по размер и да са от масив.  Whistling
Пролетта си правихме прозорци в Камбера и син. Много добър материал ползват, доволна съм. Чака се. Но това е част от технологичния процес, все пак, за дърво винаги се чака Simple Smile
Имам и познат дърводелец, също прави добри неща от дърво, пращам на лично!

# 512
  • Бургас
  • Мнения: 1 947
Дзън_Дзън, то това не са стандартни ъглови легла а са с размери 100/220 см. Поръчах матраците и основите с чекмеджетата точно защото се ползват за спане, за да се получи нещо с изглед на диван.
Учудващо обаче и като диван е удобно.
Кофражната стена много ми харесва!
Миоки, мисля, че всяка фирма, която прави кухни от масив би трябвало да ги направи. то си е като остъклените вратички

# 513
  • Бургас
  • Мнения: 754
Radinna много ми харесват ъгловите легла. Даже имам същата икейска масичка. На верандата така ще правим диван от ъгловите чамови легла с повдигащ механизъм. Още през 2000 и някоя мама беше преобразила старите ни сандвич легла така и от тогава знам,че няма нито един ъглов диван,който да бъде толкова удобен и функционален.
Ето ги изглеждат овехтели,защото апартамента се дава под наем и наемателите ги съсипаха.
 http://prikachi.com/images.php?images/106/6362106l.jpg

Ние приключихме с кофражната стена,остана още 1 ръка боя на 2 врати една талашитена и една метална,на която горното покритие беше олющено. Сдобихме се с много красиви дъбови первази за врата,които се нуждаят от бяла боя и да ги скъсим за талашитената врата. Сложихме и абажурите и не издържам да ви ги покажа Simple Smile
http://prikachi.com/images.php?images/650/6660650B.jpg
Другата врата преди : http://prikachi.com/images.php?images/653/6660653F.jpg
След : http://prikachi.com/images.php?images/656/6660656p.jpg
След още една ръка ще стане като нова Simple Smile



С каква боя боядиса вратата и на снимката колко ръце е минато?
Мерси

# 514
  • Мнения: 24
Дзън_Дзън, страхотни са абажурите! Стари ли са или нови сте ги купували?
А за стената нямам думи - много идейно и много уютно ми е като я гледам. Не мислиш да я боядисваш, нали?  Praynig

# 515
  • София
  • Мнения: 1 309

    Убиец е стената - браво!

# 516
  • Мнения: 31
Не съжалих,че лакирахме стената наистина стана добре. Смесихме яхтен лак и лак орех,за да не е много тъмно. Абажурите бях писала,че са 2 и са втора употреба,внос от някъде си. Всяка събота в Сливен има битак и продават какво ли не. Много ги харесваме. Жалко,че чак догодина ще имаме възможност за подова настилка,камък за колоните и изолация на покрива,ще оставим големите греди да се виждат.

Хриси9092 врата е боядисана с алкидна боя за метал и дърво на Кастело,3 ръце и сме сложили допълнителни дървени первази на самата врата и отделно около касата ще има.

Последна редакция: ср, 16 окт 2013, 16:23 от Дзън_Дзън

# 517
  • Мнения: 4 431
Здравейте!
Преди време си бях купила 2 скринчета за една квартира, много удобни, събирах си всичкото бельо и една камара други неща в тях. Сега се пренесохме в наш си апартамент и в спалнята всичките мебели са нови, цвят венге. Скринчетата пък са някакви светли, но не искам да се разделям с тях, защото са функционални. Има ли начин да се лакират/боядисат тъмни, но да останат матови, а не с лъскаво покритие като при лак?

# 518
  • Мнения: 3 404
Дзън много уютно ми стана,всичко е на 6-т,абажурът е трепач.

# 519
  • На точното място
  • Мнения: 298
Дзън страхотна слънчева стая, липсва само един люлеещ стол и аз в него с книжка  Simple Smile

# 520
  • Варна
  • Мнения: 1 626
Дзън страОтна е стената... перфектна... изобщо цялата веранда ще стане много уютна  Hug

# 521
  • Мнения: 18 539
Хора, благодаря на всички включили се по моето питане  Hug
събрах контактите и само да изчертая нещото и го пускам наляво и надясно да видим кой какво ще предложи.
Както всеки клиент и аз започнах с капризите, сега ще се чудя дали все пак не може да се направи отваряема частично тази преграда  Mr. Green
Ще я поставям между двете стаи (спалня и детска) като спалнята е вътрешна без прозорци и с проветряването ще есложно ако не се отваря, но ще видим до къде ще го докарам накрая, щото и  Money имат значение.

# 522
  • Вила Великула
  • Мнения: 4 211
Дзън, стената с какво е облечена? Страхотно е!

# 523
  • На точното място
  • Мнения: 298
попадна ми и споделям с вас
http://www.buzzfeed.com/rachelysanders/adorable-diy-kitchen-projects

# 524
  • София
  • Мнения: 395
Хубава тема...много съм изтървала Simple Smile
Записвам се да следа за напред.Браво на всички идейни дами, какво да ни покажат и на какво да ни научат

Общи условия

Активация на акаунт