Моля за помощ

  • 3 105
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте мамчета, сестра ми има бебе на два месеца. Бебето плаче доста, като по време на плач извива глава назад, свива крачета, първоначално според педиатъра причината бяха колики. Опитахме с няколко вида капки, но ефект няма. Притеснява ни извиването на главичката, защото бебето и като спи я извива назад, а и съня му е доста неспокоен. Нормално ли е това и ако някой е имал подобен проблем, моля да помага със съвети. Благодаря ви! 

# 1
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Нормално е като се напъне да извие и главичката. За коликите доста често лек няма, минават си сами. Търпение трябва  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 8 006
А понастоящем какво мисли педиатъра на детето? Дали е нормално може да прецени квалифициран лекар (според степента на извиване, мускулен тонус, позиция на главата и пр.). По описание е трудно да се прецени, а и повечето, пишещи тук, не сме специалисти. Ако се притеснявате, може да се консултирате с детски невролог.

# 3
  • Мнения: 2
Направихме консултация с невролог, който не установи причина. Педиатъра, казва че всичко е нормално, но за успокоение на родителите препоръчва да се направи ЕЕГ.

# 4
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Притеснява ни извиването на главичката, защото бебето и като спи я извива назад

моето дете спи с глава изпъната назад. аз също  Mr. Green
доки каза, че ни няма нищо.

иначе когато реве, синът ми и мост назад прави  Sunglasses

# 5
  • Мнения: 2 052
Не очаквайте чудеса от капките за колики. С тях и без тях, докато не отшумят лек няма. Може би малко облекчават. При нас най-добре действаше БиоГая в комбинация с Еспумизан.  Дъщеря ми също спеше с изпъната назад глава  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 8 006
След като бебето е прегледано от невролог и той е потвърдил, че няма защо да се притеснявате, остава да изчакате периода на коликите. Неприятни са, но добрата новина е, че минават. Пробвайте с Колийф, при моя син този сорт капки (разграждащи лактозата) помогнаха в комбинация със симетикон-съдържащите Еспумизан/Инфакол и пр.

# 7
  • Мнения: 193
И моят син спи с главата назад. Много е смешен, защото насън се придвижва напред и накрая си блъска лицето в таблата, но не се събужда и продъжава да се блъска, докато не го дръпна надолу Joy Според мен няма нищо притеснително във вашето бебе, просто е още много мъничко. Спокойно, по-натам става по-лесно Simple Smile

# 8
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
snejana,то е  още съвсем мъничко и може просто да има нужда от това да чувства майчиното тяло.
Щом няма проблем след направената консултация не бива да се тревожите.
Нека майката носи детенцето със слинг по-често;усещането за тази топлина е едно успокоение и за двамата.
Празното пространство в леглото също може да е причина за неспокойството му.Възглавничка за гърба също може да помогне в случая.

Коликите се израстват просто  Hug

Общи условия

Активация на акаунт