Виена-6

  • 81 130
  • 802
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 824
Ние ще сме във Виена на 14.10 и ще сме със кола.Много ли е сложно ако се придвижваме с колата, а не с автобуси или с метро.

# 61
  • София, Хаджи Димитър
  • Мнения: 130
Според мен зависи къде ви е хотела, аз бях впечатлена колко добре е организирано метрото, чака се 1-2 мин. и с две ръце съм за предвижване с метрото.

# 62
  • Мнения: 11 241
Паркирането в центъра е краткосрочно, скъпо и често пъти невъзможно.
Колата - на някой от буферните паркинги, по забележителностите - с метро или трамвай.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 73
Ще пътувам за Виена в началото на другата година и искам да попитам коя самолетна компания да предпочета-Bulgarian air или Austrian air?Цените са им почти еднакви сега.От кой сайт е най-добре да поръчам, за да нямам много допълнителни такси?

# 64
  • Мнения: 743
ужас какви са тия цени по 200 евро,и то за виена.... #2gunfire
не знам дали може да послужи , но евентулано ако си намерите евтини билети до бергамо,може да се съчетае с райанер до братислава(обикновенно са по 15 евро в посока полетите),от летището има автобуси до виена и се стига за около час и нещо, като се минава през центъра на братислава,струва 7 евро в посока.
аз си резервирах за началото на декември - общо полети,автобус и две нощувки в хотел капри(който препоръчвам ) ни излиза по 150 евро на човек.

предполагам билетите до виена са скъпи понеже всички летят до братислава като мен,жалко че няма от софия никакви лоу кост полети или са съвсем малко,какво чакат да ги пуснат не знам. Thinking

# 65
  • Мнения: 11 241
Билетите до Виена са по 90-100 евро на калпак, ако се вземат когато трябва и за по-ниския сезон Grinning По-лоу кост от това - здраве му кажи.
Освен това летиш с нормална авиокомпания и в тези 90 ти е включено всичко, а не се чудиш дали ще излетиш в следващите 6 часа и дали ще ти е с един см по-широк багажа.

Няма и друго място в Европа с пет-шест полета дневно от София- когато ти е кеф, тогава летиш.

# 66
  • Мнения: 533
Момичета, да попитам, началото на декември, около 5ти, Виена украсена ли е коледно вече?

# 67
  • Мнения: 11 241
Още ноември започват.

Малко инфо за коледния базар т.г.

# 68
  • Мнения: 533
Много благодаря, Параход  Hug
Планирам пътуване в началото на декември и започвам да чета полезната информация, която сте събрали в темите  Heart Eyes

# 69
  • Варна
  • Мнения: 3 969
Ние ще сме във Виена на 14.10 и ще сме със кола.Много ли е сложно ако се придвижваме с колата, а не с автобуси или с метро.


Цялата централна зона е с платено паркиране делнични дни с талони купувани от магазинчета за цигари и РЕПове , около 2 евро/час.На крайните спирки на метрото има буферни паркинги 6 евро/24часа.От петък 18 часа до понеделник 9 часа с кола става много добре - центъра тогава е доста празен.

# 70
  • Мнения: 3 056
Билетите до Виена са по 90-100 евро на калпак, ако се вземат когато трябва и за по-ниския сезон Grinning По-лоу кост от това - здраве му кажи.
Освен това летиш с нормална авиокомпания и в тези 90 ти е включено всичко, а не се чудиш дали ще излетиш в следващите 6 часа и дали ще ти е с един см по-широк багажа.

Няма и друго място в Европа с пет-шест полета дневно от София- когато ти е кеф, тогава летиш.

Вчера гледах билетите до Виена и на австрийските и на българските авиолии - ами излизат 160 за нашите, 175 за австрийските, освен това при тях можеш да си добавиш храна за 15 евро допълнително. Става въпрос за средата на декември. Може и това да оказва влияние, не знам. Има и мъничко по евтини, но за полети на отиване в 7 ч. сутринта и връщане късно вечерта.

# 71
  • Мнения: 109
Ние се завърнахме вчера Simple Smile Пътувахме с пловдивската фирма,изключително сме доволни от всичко.И в двете посоки автобуса беше наполовина пълен и беше доста комфортно да се пътува.Бчхме 5 дни и честно ви казвам последния ден вече ни беше омръзнало.Бяхме си букнали най-евтиния хотел който открих в букинга и бях малко притеснена,но с еоказа с много големи и чисти стаи с баня,парно и супер бърз нет  smile3501 Освен Шонбрун,видяхме белведере,карлсплатц и калскирхе,площада на червената армия,руската и полската църква,стадпарк,бърггартен,операта,парламента ,кметството,двата музея на мария-терезия платц(бях много изненадана колко е интересен музея на история на изкуствата)новия хифбург и треозра,май само на сиси покоите не успехме да видим.Анкерура,синагогата до него,уника тауър и обсерваторията,качихме се на телевизионата кула,минахме по моста копа каргана,шпителау е много як:) В Стефан дом се качихме на южната кула,само че гледката не е много хубава през затворените прозорци и решетките Sad Газомерите също са много интересни,лихтенщайн и вотивкирхе не ме впечатлиха особенно.Капузиникирхе е интересна отвътре.Минахме по златното У,бонбоните от сахер много ми харесаха.Ходихме в партера,ядохме джоланчета-наистина са много вкусни,до Гризинг също ходихме,виното е наистина много хубаво и доста скъпо,бяхме към късния следобед и ни беше стъдено да стоим до музиката на живо.
Определено мога да кажа,че Виена не е моя град и определено не биха планувала връщане там,но ако все пак се озовем отново има какво да видим още.Най-бях впечатлена от една църква,все я виждахме от метрото и накря решихме да слезем на Йосефщедтер  за да я посетим-за наш голям късмет вътре свиреха на орган  Grinning

# 72
# 73
# 74
  • Мнения: 9 250
220.52 BGN(Per passenger including taxes) bg air, дават ми тази цена за края на Февруари :О

Има ли шанс да поевтинее билета ? Да изчакам или да купувам наблюдения?  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт