Проблем с родителите

  • 19 757
  • 266
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Эравейте, исках да се обърна към някого эа съвет относно моите родители. Аэ съм млад човек, скоро ще вляэа в университет, искам да се раэвивам, да си намеря работа, да стана самоатоятелна, но нашите ме эадушат. Имам си и приятел вече 2 години сме эаедно имаме желание да эаживеем эаедно имаме и апартамент, но моите родители не ме раэбират. Те сякаш ме смятат эа малко дете и не уважават моето мнение, желание и интереси. Те искат да си стоя само вкъщи да се прибирам в 9 и все неща, които ме ограничават. Не эная как да постъпя опитвала съм да говоря не веднъж с тях, но те не го приемат сериоэно. Аэ имам мечти имам желанието да се раэвивам като личност, нямат право да ми каэват дали ще работя и с кой ще живея. Моля, ако някой энае начи  как да се справя с проблема нека да пише. Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 6 982
Эравейте, исках да се обърна към някого эа съвет относно моите родители. Аэ съм млад човек, скоро ще вляэа в университет, искам да се раэвивам, да си намеря работа, да стана самоатоятелна, но нашите ме эадушат. Имам си и приятел вече 2 години сме эаедно имаме желание да эаживеем эаедно имаме и апартамент, но моите родители не ме раэбират. Те сякаш ме смятат эа малко дете и не уважават моето мнение, желание и интереси. Те искат да си стоя само вкъщи да се прибирам в 9 и все неща, които ме ограничават. Не эная как да постъпя опитвала съм да говоря не веднъж с тях, но те не го приемат сериоэно. Аэ имам мечти имам желанието да се раэвивам като личност, нямат право да ми каэват дали ще работя и с кой ще живея. Моля, ако някой энае начи  как да се справя с проблема нека да пише. Благодаря предварително!
Ако си на 18, просто си намери работа и се изнеси. Нали имате апартамент? Ще се ошашавят малко в началото, но ще свикнат и ще се успокоят.

# 2
  • Мнения: 36 124
ти си ученичка и не е лошо да слушаш родителите си докато завършиш училище
не се справяй с проблема, а отложи още малко ставането "голяма"
имаш време да се разваваш, да работиш, да живееш с любим мъж ... цял живот това ще правиш  Grinning

# 3
  • зад кестените
  • Мнения: 798
Эравейте, исках да се обърна към някого эа съвет относно моите родители. Аэ съм млад човек, скоро ще вляэа в университет, искам да се раэвивам, да си намеря работа, да стана самоатоятелна, но нашите ме эадушат. Имам си и приятел вече 2 години сме эаедно имаме желание да эаживеем эаедно имаме и апартамент, но моите родители не ме раэбират. Те сякаш ме смятат эа малко дете и не уважават моето мнение, желание и интереси. Те искат да си стоя само вкъщи да се прибирам в 9 и все неща, които ме ограничават. Не эная как да постъпя опитвала съм да говоря не веднъж с тях, но те не го приемат сериоэно. Аэ имам мечти имам желанието да се раэвивам като личност, нямат право да ми каэват дали ще работя и с кой ще живея. Моля, ако някой энае начи  как да се справя с проблема нека да пише. Благодаря предварително!

Здравей адашке  Simple SmileМного е хубаво това че искаш да си самостоятелна ,но сигурна ли се че  излизайки
от родното гнездо ще се справиш сама.Свободата преди всичко е отговорност,ще можеш ли да работиш и за се издържаш сама , то не е  достатъчно този апартамент да е ваш.Нали знаеш че той ще си иска своето, като започнеш от ток,вода, текущи разходи и други прозаични подробности

# 4
  • Мнения: 14
ти си ученичка и не е лошо да слушаш родителите си докато завършиш училище
не се справяй с проблема, а отложи още малко ставането "голяма"
имаш време да се разваваш, да работиш, да живееш с любим мъж ... цял живот това ще правиш  Grinning

Проблема не е в това дали да се иэнеса, то може да се отложи, но имам нужда от раэбиране от тяхна страна. Не може примерно да ми эабраняват да работя, не виждам нищо лошо в това да си иэкарвам някакви пари Simple Smile

# 5
  • зад кестените
  • Мнения: 798
ти си ученичка и не е лошо да слушаш родителите си докато завършиш училище
не се справяй с проблема, а отложи още малко ставането "голяма"
имаш време да се разваваш, да работиш, да живееш с любим мъж ... цял живот това ще правиш  Grinning

Проблема не е в това дали да се иэнеса, то може да се отложи, но имам нужда от раэбиране от тяхна страна. Не може примерно да ми эабраняват да работя, не виждам нищо лошо в това да си иэкарвам някакви пари Simple Smile

Вероятно се притесняват за теб, в днешно време не знаеш на какъв работодател ще попаднеш.Поговори си отново с тях но спокойно, без излишни емоции.Това което го казваш тук го кажи на тях

# 6
  • Мнения: 14
ти си ученичка и не е лошо да слушаш родителите си докато завършиш училище
не се справяй с проблема, а отложи още малко ставането "голяма"
имаш време да се разваваш, да работиш, да живееш с любим мъж ... цял живот това ще правиш  Grinning

Проблема не е в това дали да се иэнеса, то може да се отложи, но имам нужда от раэбиране от тяхна страна. Не може примерно да ми эабраняват да работя, не виждам нищо лошо в това да си иэкарвам някакви пари Simple Smile

Вероятно се притесняват за теб, в днешно време не знаеш на какъв работодател ще попаднеш.Поговори си отново с тях но спокойно, без излишни емоции.Това което го казваш тук го кажи на тях
Да определено ще говоря с тях, эащото така се чувствам много подтисната.

# 7
  • Мнения: 6 862
Защо толкова бързаш да направиш всичко сега и веднага? Не разбирам сегашната мода съвсем млади да живеят на семейни начела. Бъдете си волни гаджета студенти, пък другото няма да избяга. За работата какво би могла да работиш със сегашното си образование и квалификация. Няма ли да е нещо нископлатено при недобри условия? Родителите ти вероятно се притесняват за теб. И за комуникацията помежду ви трябва да видят в теб зрялост, а в поста ти аз виждам детско тръшка не.

# 8
  • Мнения: 3 801
Ти май не искаш точно самостоятелност, а искаш просто да отидеш да живееш с твоя приятел, а родителите ти да плеснат радостно с ръце и да ви подкрепят не само на думи, ами вероятно и на дела.

Как точно това ще допринесе за личностното ти развитие аз не разбирам. Изключително обременяващо е да живееш на семейни начала с някого на тези крехки години. Ще се натовариш ненужно рано с един куп отговорности, задачи и проблеми присъщи на възрастните хора. Особено когато тепърва ще ставаш студентка. Как ще учиш, работиш и въртиш къща мислила ли си? Не че е невъзможно, но нужно ли е? Ами ако забременееш и трябва да гледаш и бебе? Не че е лошо, но ти готова ли си?

Намирам студентските си години и следващите няколко, които прекарах като работеща, неживееща с никого жена за най-свободния и безгрижен период от моя живот. Не бих го променила за нищо на света.

И аз смятам, че родителите ти се притесняват за теб и искат да те предпазят от неразумни постъпки, които могат да ти стъжнят живота. Аз също не бих била очарована, ако синът ми на 17-18 ми снесе, че вместо да си гледа ученето се гласи да си играе на семейство и ще направя всичко по силите ми да го предотвратя. Не подкрепям свободния избор за животоопределящите решения.

# 9
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 889
Аз пък наопаки на всички ще ти кажа да действаш, за да прогледнат вашите! Аз бях в същата ситуация като теб, вярвай ми всички тези ограничения ме лишиха от много хубави моменти и сега много съжалявам! Прибирах се навреме и неможах да изпитам едни прекрасни емоции дали с гаджета или с приятели. Записах да следвам в продължение на това, което учих в гимназията и си изгубих 4 години от живота, а всъщност съвсем случайно започнах работа по специалността ми, където хората гледаха уменията ми и тапията от университета ми е само за авторитет. Също имай предвид, че на вашите така им е много по-лесно като си им под око и ги слушкаш, но приятелят ти няма да те чака вечно. Моят съвет е взимай се в ръце, намери си работа и се изнасяй! Дори и нещата да не ти се получат и вашите отначало да беснеят, винаги ще можеш да се прибереш у дома и да си те гледат, а времето назад няма да можеш да върнеш

# 10
  • Варна
  • Мнения: 176
Определено родителите ти се притесняват. Но ако искаш да работиш и си над 18, няма как да ти забранят. Ако искаш да пробваш да си самостоятелна, първо си намери работа и ако прецениш, че можеш да учиш и да се издържаш като работиш, действай. За да ти имат доверие и да те подкрепят, трябва да покажеш, че можеш да се справяш. Интересно ми е също откъде имате апартамент на тези години. Ако разчитате на родителите (твоите или на приятеля ти), значи все пак не сте самостоятелни и съвсем основателно и отношението им към теб, като към дете, а не към голям човек.

# 11
  • Мнения: 3 153
Апартаментът е на чичкото.

# 12
  • Мнения: 2 506
На тези години бих мислила за образование и бъдещо  развитие ,а не за това  на 18 г да стана готвачка,чистачка или да забременея.Да имаш приятел,да правиш секс и да си изживееш младостта ,можеш да го направиш ,спестявайки си слугинажа.Той и без друго те чака цял живот да го правиш и уверявам те ,не е нещо съблазнително..За всичко има време,но ти трябва да прецениш кои са приоритетите и не си малка за това.
Родителите ти много добре разбират важността на образованието за бъдещия ти живот.Мислят ти доброто ,а не те спират да се развиваш.Точно твоите действия може да компрометират това.Те искат да те подкрепят максимално и сигурноКонцентрирай се върху кандидатстването,изкарай поне първата година и виж как вървят нещата в университета ,намери си работа ,отново прецени ситуацията и така постепенно ,без драми , сътресения и истерии,можеш да подредиш живота си.
Но ако не искаш,избягай от къщи и се оправяй както искаш.Какво ти дреме за вашите.

# 13
  • Мнения: X
На тези години бих мислила за образование и бъдещо  развитие ,а не за това  на 18 г да стана готвачка,чистачка или да забременея.Да имаш приятел,да правиш секс и да си изживееш младостта ,можеш да го направиш ,спестявайки си слугинажа.Той и без друго те чака цял живот да го правиш и уверявам те ,не е нещо съблазнително..За всичко има време,но ти трябва да прецениш кои са приоритетите и не си малка за това.
Родителите ти много добре разбират важността на образованието за бъдещия ти живот.Мислят ти доброто ,а не те спират да се развиваш.Точно твоите действия може да компрометират това.Те искат да те подкрепят максимално и сигурноКонцентрирай се върху кандидатстването,изкарай поне първата година и виж как вървят нещата в университета ,намери си работа ,отново прецени ситуацията и така постепенно ,без драми , сътресения и истерии,можеш да подредиш живота си.
Но ако не искаш,избягай от къщи и се оправяй както искаш.Какво ти дреме за вашите.
+100000000000

# 14
  • Мнения: 2 718
може би родителите ти могат да си позволят и искат да ти осигурят възможността да учиш като редовен студент, да имаш лукса да не работиш и да се концентрираш върху ученето. Това е  доста по-добър старт от лекции през деня и сервитьорстване вечер например, или работа и задочно следване- там навлизаш в дебрите на трудовото законодателство и ще ти разреши ли работодателя студентска отпуска, ще имаш ли време да учиш, ще успееш ли да си съзадеш полезни контакти. Абе, едно е да учиш и да не мислиш за битовизми, друго е да не можеш да отидеш на очни, защото трябва да излезеш неплатена и няма да можеш да си платиш тока. А за съвместно съжителство- млада си още, има време да потънеш в ежедневието.

Общи условия

Активация на акаунт