Отговори
# 255
  • Мнения: 0
DiBoDa а тенкю  bouquetда си напълня търбуха малко Mr. Green

Ирка тоз последния  връо Heart Eyes

# 256
  • Мнения: 21 201
Здравейте в новата тема и благодаря за нея, Зизу и нали съм гостенка, да не влизам с празни ръце.
Чаша кафе-истината за живота.
Скрит текст:
~ Най-щастливият човек на света не е този, който няма проблеми. А онзи, който се научава да живее, надмогвайки неприятностите! ~
Група дипломирани отдавна и вече утвърдени в своите професии студенти, се събрали, за да посетят бившия си професор от университета. Посрещнал ги домакинът, настанили се всички и подхванали сладки приказки за отминалите времена. Но много скоро разговорът неусетно се превърнал в поредица от оплаквания за стреса на работа и трудностите в живота.
След като предложил на гостите си кафе, професорът влязъл в кухнята да го приготви. След минути се върнал обратно с голяма кана с ухаещата напитка и поднос с множество различни чаши. Сред тях имало и порцеланови, и пластмасови, стъклени, дори кристални. Някои изглеждали съвсем обикновени, други по-скъпи, трети - доста изтънчени. Поканил ги домакинът, сами да се обслужат и всеки да си налее колкото иска. Когато всеки от тях вече държал в ръце димящата чаша, професорът казал:
- Вероятно забелязахте, че всички по-красиво изглеждащи и скъпи на вид чаши бяха взети веднага. А обикновените и евтините никой не ги пожела и те така си и останаха непокътнати. Всички вие искате само най-доброто за себе си и на пръв поглед в това няма нищо лошо или неестествено. Но всъщност точно там се крие основният източник на стреса и проблемите за вас. Повярвайте ми, самата чаша по никакъв начин не променя вкуса или качеството на кафето. В повечето случаи тя само го прави по-скъпо. А понякога и скрива какво всъщност пием.
Онова, което всички вие искахте, всъщност беше кафе, а не чаша. Но всеки от вас съзнателно пожела да си вземе най-хубавата чаша. А когато вече държахте своята в ръцете си, започнахте да оглеждате чашите на останалите...
Замислете се сега над това:
~ Животът е кафето. А работата, парите, положението ви в обществото - са чашите. Те са само инструмент, с който държите живота си в ръце. И видът на чашата, която сте си избрали, не определя качеството на живота ви и не го променя. Ако прекалено много се концентрирате върху чашата, няма да успеете да оцените истинския вкус на кафето, което ви поднася Животът.
Затова, наслаждавайте се на кафето си и помнете, че:
~ Най-щастливите хора не винаги притежават най-доброто от всичко. Те просто успяват да извлекат най-доброто от онова, което имат... ~
Един от най-лесните начини да го постигнете и вие, е като спазвате тези правила:
~ Живейте просто!
~ Обичайте щедро!
~ Бъдете любезни!
~ Останете искрени!
За останалото ще се погрижи Животът...
Автор - неизвестен
Превод на български - Melisa
http://www.pozitivnoto.info/2009/09/chasha-kafe.html

# 257
  • Мнения: 18 785
Добро утро  Hug

# 258
  • У Диспансера ...♥♥♥
  • Мнения: 36 514
И последно вече,да не ви досаждам  Mr. Green

# 259
  • Мнения: 0
Здравейте в новата тема и благодаря за нея, Зизу и нали съм гостенка, да не влизам с празни ръце.
Чаша кафе-истината за живота.
Скрит текст:
~ Най-щастливият човек на света не е този, който няма проблеми. А онзи, който се научава да живее, надмогвайки неприятностите! ~
Група дипломирани отдавна и вече утвърдени в своите професии студенти, се събрали, за да посетят бившия си професор от университета. Посрещнал ги домакинът, настанили се всички и подхванали сладки приказки за отминалите времена. Но много скоро разговорът неусетно се превърнал в поредица от оплаквания за стреса на работа и трудностите в живота.
След като предложил на гостите си кафе, професорът влязъл в кухнята да го приготви. След минути се върнал обратно с голяма кана с ухаещата напитка и поднос с множество различни чаши. Сред тях имало и порцеланови, и пластмасови, стъклени, дори кристални. Някои изглеждали съвсем обикновени, други по-скъпи, трети - доста изтънчени. Поканил ги домакинът, сами да се обслужат и всеки да си налее колкото иска. Когато всеки от тях вече държал в ръце димящата чаша, професорът казал:
- Вероятно забелязахте, че всички по-красиво изглеждащи и скъпи на вид чаши бяха взети веднага. А обикновените и евтините никой не ги пожела и те така си и останаха непокътнати. Всички вие искате само най-доброто за себе си и на пръв поглед в това няма нищо лошо или неестествено. Но всъщност точно там се крие основният източник на стреса и проблемите за вас. Повярвайте ми, самата чаша по никакъв начин не променя вкуса или качеството на кафето. В повечето случаи тя само го прави по-скъпо. А понякога и скрива какво всъщност пием.
Онова, което всички вие искахте, всъщност беше кафе, а не чаша. Но всеки от вас съзнателно пожела да си вземе най-хубавата чаша. А когато вече държахте своята в ръцете си, започнахте да оглеждате чашите на останалите...
Замислете се сега над това:
~ Животът е кафето. А работата, парите, положението ви в обществото - са чашите. Те са само инструмент, с който държите живота си в ръце. И видът на чашата, която сте си избрали, не определя качеството на живота ви и не го променя. Ако прекалено много се концентрирате върху чашата, няма да успеете да оцените истинския вкус на кафето, което ви поднася Животът.
Затова, наслаждавайте се на кафето си и помнете, че:
~ Най-щастливите хора не винаги притежават най-доброто от всичко. Те просто успяват да извлекат най-доброто от онова, което имат... ~
Един от най-лесните начини да го постигнете и вие, е като спазвате тези правила:
~ Живейте просто!
~ Обичайте щедро!
~ Бъдете любезни!
~ Останете искрени!
За останалото ще се погрижи Животът...
Автор - неизвестен
Превод на български - Melisa
http://www.pozitivnoto.info/2009/09/chasha-kafe.html

Hug smile3521  bouquetсамо за любезноста не съм съгласна Laughingкат ме настъпят и тя изчезва Laughing

Вяра Hug

# 260
  • София
  • Мнения: 1 426
Та да се похваля с прическата си,че съм много горда с нея,все пак е мое производство  smile3534  
Скрит текст:
Embarassed Embarassed   Няма само,Иксини да се хвали с нейните сладкарски умения,ама аз и тях владея,но ме мързи в последно време да се вихря из кухнята  ooooh!
Ееееей,страхотна е тази прическа и аз един път се бях барнала така,много се радвам,а алкохол не ти требе за танците,пиеш две води и разбиваш всички ,алкохола само бърка стъпките hahaha hahaha hahaha
Рени Hug,Наде HugВерче Hug

# 261
# 262
  • в подножието на планината
  • Мнения: 8 098

Ирка, Hug с тези прекрасни колажи ме зареждаш с ФЕмирско настроение... Heart Eyes  Прическата е много хубава... Hug

Наде, Hug обичам твоето ФЕмирското кафенце...  bouquet

Клоди, Hug само като видя аватарчето ти и ....  love001

 DiBoDa, Hug  bouquet Линко, Hug Елина, Hug Пепи, Hug

Днес ми е много натоварен ден... ooooh! Стискайте палци всичко да е наред... Praynig Praynig Praynig

# 263
  • Мнения: 21 201
Ренка, HugЛинче, Hug Звездичке, Hugстискам палци и успех.


# 264
  • Кралица-майка ВлъхоУсойница
  • Мнения: 20 055
ДобрЮтро! Hug Hug Hug

Гушки на све... Hug Hug Hug Hug Hug Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Ся хрониката на изминалата нощ... tooth tooth tooth

1. И много важно...в диспансера се подвизават 2бр. SUPERNATURALS Mr. Green
Едната разбива катинари с плюнка (Влъха), другата има очО на оксиженист...кат погледне катинар'ти и те сами падат (Профи) Whistling

Такаааа....значи снощи Випа пак беше във вихъра на лудостта...тоя вихър беше кат торнадо...Габа не спре с волЮметУ...Пипе се опита да дигне бунт за смяна на ръкУводствУтУ което естествено доведИ до наприжение....и съУтветнУ наказание...без пижам'та бу гедже...после тя сЪ уплаши и изчезна си дира скафандЪрУ сЪ пази от д-р Боцков....Габа се опита да приспи Шефката кат каза лека нощ...ама тва щот беше иззела функциитИ на ЕлитУ дет си беше глътнала граматиката едно известно времИ...Шефката отказа си лега...и тропна с крак у дупките в мрамУра дет предишната вечер ги беше напрайла Влъха...нищеш ли по едно време се яви Влъха и да не и се пише отсъствие...лъже, че правила изкуство видиш ли...Дида ни мож съ ориентира в тъмнУото и сакя ток ама Боцков дръпнал шалтерЯ щот иска фанИ Пипе че и без пижама...По идно време къде 02.35ч. Влезнах и аз да бием ключа...ама Дани се оказа хитра и си легна преди алармята...Влъха се изниза кат глист....лизгаво...ама Випа имал пъклен план...мъ залисат...и аз хоп...се оказах заключена в диспансера...без пижама....одих да видим как е Чепика...ама той завалията ощи дава на късо...сепа се у сън и вика "Има дупки в подаааа'..."Помоооощщ"..."спасетИ мЪЪЪЪ"....
Видих,ч е тре'е се спасявам по единчино...ама в туй време додИ Пипе въоръжена с техника за нощно виждане и скафандри...облякоме се....турна ме си дзъркелитИ и давай да стигаме стая 10...ЕлитУ нъл Дежурна по "Лека нощ" си пусна музиката да и вървело леко дежурството....гастролиращата по нощите в диспансера ВериЧа...се залисва там с некви клипови с пингвини...залисва Габа и Дида да не дигат шум ся...После ниес Пипе...се спася'аме от Боцков...тя на единя ъгъл вика КУКУ...аз на другия ПИПЕ...и така Боцков...а, у лево...а, у десно не мой фанИ посоката...ко да прайш оцялявамИ....обачИ към 02.50ч. с гръм и трясък у диспансера се намъкна Профито дет разбива ключалки с поглед...па кат се показа с оная ми пижама...па кат я скива Боцков и провери екстеншЪнитИ дЪл сЪ марковИ...малейййй....ние с Пипе си починахме...после Профи не знай как да се отърве от Боцков и речи му бие един шут в чатала...разместИ му фабержетата...оня оооохххх....аааахххх....и търчи се оплаква на Салака...ама се фана за палците щот оня с бестопанствени дИвойки на клуб у Чешме....послИ Боцков ни сЪ напрегна и ни подгони....ама нЪл Рилакса беше издал тайна за парцуцата на Чепиков решихме залъжИм Боцков у мазата при бидонти с парцуцата...УспеФме...оня кат виде и веднага легна на канелката...ама каза ши кай на Салака, че Чепиков вкарал парцуца контрабанда...после ЕлитУ падна от коня и си облечИ пижам'та...ама Дида кат нейна саратничка...реши да я смени на дежурството...спасих ме сЪ...само дет Профи остана разочарована, че не намери Чачи у стая 10...ми кЪ ше го намери кат Влъха го грабна ощИ на излизане....

# 265
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 386
Илди успех

# 266
  • Мнения: 0
Илда успех Hug

Зизу Hug Joy Joy Joy Joy Joy Joy

Последна редакция: пн, 09 сеп 2013, 11:08 от ♥Рени♥

# 267
  • У Диспансера ...♥♥♥
  • Мнения: 36 514
Направо паднах rotfImbo rotfImbo rotfImbo А у лево,а у десно,едната викала Куку,другата Пипе,и Боцков се ошашавил  rotfImao rotfImao rotfImao
Милите направо ви съжалявам,то голямо гонене е било,и голямо напрежение да не ви хване,тя Проф се намъкнала за Чачко,ама сте я изненадали още по приятно  hahaha hahaha hahaha

# 268
  • някъде из Врачанско
  • Мнения: 711
добър ви ден,  Hug с пожелания за добро и ведро начало, приятна работа и весели забавления
Скрит текст:
 

 

Скрит текст:

Последна редакция: пн, 09 сеп 2013, 11:29 от pavlina ruseva

# 269
  • Още у мъглата ...
  • Мнения: 21 164
Добро утро и добра седмица, хубавелки  Hug Heart Eyes Hug Heart Eyes

Бързам да фана втора смяна кафе, че се съм трета, за първа ич и не се надявам  Laughing
Да ви черпавам и аз с едно излъсканооо кафенце   Grinning

Скрит текст:

Ай и мезенце за кафенце  Laughing

Скрит текст:

И малко ФЕмирски целувки за хубаво начало на седмицата  Heart Eyes


 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт