БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-29

  • 20 043
  • 766
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 78
Здравей, Жълта роза!

И аз отскоро захранвам и съм точно на морков и картоф още. И двете запичат, доколкото четох, въпреки че ние откакто захранваме определено сме много по-малко запечени от преди. Вариантът е да му дадеш тиквичка или тиква май беше от зеленчуците - те имали по-разхлабващ ефект... А от плодовете круша или синя слива.

Това със смукането на плодове аз го броя като заместител на сокчето, така че мисля, че можеш да й дадеш да смуче круша или синя слива. Поне аз така бих направила. Другото, което са ме съветвали, ако се запече доста детето, е да спра за малко захранването и да минем само на кърма.

А иначе доколкото знам плодовете се въвеждат като зеленчуците - с по лъжичка-две на ден (по-горе съм постнала в скрит текст метода, който аз следвам като захранване).

# 61
  • София
  • Мнения: 23 175
като се запече в началото от картофи и моркови спрях всичко за един ден, остана само на мляко и се оправиха нещата.
после въведох и по-разхлабващи храни, та гледам да ги смесвам различни и изчезнаха двете крайности, всичко си е като горчица пак  Crazy

аз искам да питам за каша от просо, ако го сваря и пасирам противно ли става, че другия метод много сложен ми идва, а в магазин не намерих каша от просо  Rolling Eyes

# 62
  • на земята
  • Мнения: 4 096
като се запече в началото от картофи и моркови спрях всичко за един ден, остана само на мляко и се оправиха нещата.
после въведох и по-разхлабващи храни, та гледам да ги смесвам различни и изчезнаха двете крайности, всичко си е като горчица пак  Crazy

аз искам да питам за каша от просо, ако го сваря и пасирам противно ли става, че другия метод много сложен ми идва, а в магазин не намерих каша от просо  Rolling Eyes
каша просо има на ХОЛЕ,хубава е...)))Пробвай що да стане противно сложи и плод и готово  Peace

# 63
  • София
  • Мнения: 23 175
холе, ама никъде не намирам наоколо такава, пък за една каша да обикалям цяла софия  Rolling Eyes
за противно имам предвид лепкаво, че някои работи след пасатора стават като лепило.
граха например, направо се потресе от него  Crazy

# 64
  • Мнения: 6 789
Жълта роза, разхлабващо действие от зеленчуците имат тиквата, броколи, карфиол. От плодовете круша, слива. И моята дъщеря имаше запек в началото на захранването и затова набързо въведох пюрето от сливи на 7мес. (захранвам от 6мес.). На 7мес. съм въвела и броколи. Имай предвид, че банана запича (поне моята госпожица).

# 65
  • Мнения: 81
Единият вариант е само на мляко един ден, за да се оправи изхождането. А другият е с тиква , когато няма друго въведено.
Оризът се въвежда като нова храна, една от първите храни за въвеждане е.

Аз искам да попитам нормално ли е тиквичката да е лигава? Преди ми е правило впечатление като съм приготвяла за нас, но това лято като правих на малката пюрета от домашни тиквички не ми изглеждаха така лигави. Днес купих от магазина и пак са лигави много  newsm78
И също се интересувам копърът и магданозът с дръжките ли се дават или без? Защото гледам .че на някои пюрета пише еди колко си % дръжки и колко % листа. Rolling Eyes

# 66
  • Мнения: 327
Каша просо купувам на Babylove (DM), според опаковката е био (май) и се разтваря почти без бъркане.

Варената тиквичка и при мен "се лигави". Обикновено не я пасирам, а само я размачквам.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Бамба,
ДМ-ската каша просо (Babylove) е много хубава.

# 68
  • Мнения: 27 524
И също се интересувам копърът и магданозът с дръжките ли се дават или без? Защото гледам .че на някои пюрета пише еди колко си % дръжки и колко % листа. Rolling Eyes

 #Crazy #Crazy #Crazy Това пък на кои пюрета го пише?  Shocked

На мен тиквичките досега не са ми се лигавили.  Peace

Просото на Хип съм взимала и също е хубаво  Simple Smile

# 69
  • Варна
  • Мнения: 25 286
На герберски пюрета съм виждала да пишат проценти корени и листа на целината, обаче за дръжки и листа на магданоза не съм срещала. На кои пюрета пише такива неща наистина?

# 70
  • Мнения: 81
Поправям се, корени от магданоз : http://paliacho.bg/view_product/index.php?num=3223
И този гроздов сок? Грозде нали се дава доста по- късно?
А за тиквичките имам предвид в сурово състояние, като ги беля са лигави.

# 71
  • Мнения: 27 524
Поправям се, корени от магданоз : http://paliacho.bg/view_product/index.php?num=3223
И този гроздов сок? Грозде нали се дава доста по- късно?
А за тиквичките имам предвид в сурово състояние, като ги беля са лигави.

Корени са друго нещо  Simple Smile
Грозде може след 6-ти месец.
Да, в сурово състояние така се лигавят, нормално е  Peace

# 72
  • Мнения: 81
Корени, дръжки, не са ли листа за мен е все същото  Laughing
Наистина ли може грозде от 6-тия месец? Shocked Аз съм запомнила чак след годината и имам домашно грозде и не давам  Crazy Crazy

# 73
  • Мнения: X
Корени, дръжки, не са ли листа за мен е все същото  Laughing
Наистина ли може грозде от 6-тия месец? Shocked Аз съм запомнила чак след годината и имам домашно грозде и не давам  Crazy Crazy
Не искам да се заяждам, но са различни неща

# 74
  • Мнения: 81
да, не го приемам за заяждане, по -скоро се самоиронизирам в горния си пост  Wink

Общи условия

Активация на акаунт