БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-29

  • 20 055
  • 766
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 27 524
Грозде може прясно след 6-ти месец без проблем, да. Давай, щом имаш. Само махаш семки и люспи и ам-ам  Laughing

# 76
  • Мнения: 81
Благодаря   bouquet

# 77
  • на земята
  • Мнения: 4 096
Давах сирене 5 дена,стигнах грамаж(колкото кибритена кутиййка),въпросът ми е колко време да изчакам искам да дам риба?Не знам с каква риба да започна,готово пюре ще е,но видях днес само със сюмга,педи каза да не е сюмга защото е мазна риба  newsm78

# 78
  • Мнения: 81
лаленце, и аз търсих и намерих само сьомга.Бяла риба има на плазмон, но в пюрето има сол. И избрах да дам сьомга , а и Блонди каза,че е ок .

# 79
  • на земята
  • Мнения: 4 096
лаленце, и аз търсих и намерих само сьомга.Бяла риба има на плазмон, но в пюрето има сол. И избрах да дам сьомга , а и Блонди каза,че е ок .
Ами и аз ще дам сюмга ..)))Исках да го приготвя домашно ноооо не харесах никаква прясна риба ,обиколих доста места  и все ми намирисваха на тиня  Laughing незнам какъв грамаж заема рибата от пюре 190 гр. newsm78 и затова реших готово..)))Колко даде първия ден?

# 80
  • Мнения: 81
дадох около 1/4 от пюрето (то беше примес със зеленчуци)

# 81
  • на земята
  • Мнения: 4 096
дадох около 1/4 от пюрето (то беше примес със зеленчуци)
Мерси

# 82
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Давах сирене 5 дена,стигнах грамаж(колкото кибритена кутиййка),въпросът ми е колко време да изчакам искам да дам риба?Не знам с каква риба да започна,готово пюре ще е,но видях днес само със сюмга,педи каза да не е сюмга защото е мазна риба  newsm78
Филе от бяла риба, треска, хек са подходящи.
Ако има от къде да си набавиш пъстърва не се двоуми,прекрасна риба е.
Не изключвай сьомгата или океанската скумрия,нищо ,че са по -мазни защото те съдържат омега-3 мастни киселини, които са необходими за развитието на бебешкия и детския мозък.
Обикновено в купешко пюре има около 50гр.количество чиста риба,останалото е смес от зеленчуци.

# 83
  • на земята
  • Мнения: 4 096
devi4ca,да знам ,но просто не намерих хубава затова реших да е готово пюре  Peace хека е все замразен повечето магазини,прясна и хубава има много рядко,сега отивам на метро ако намеря прясна хубава бяла риба,лаврак или ципура ще взема..)))

# 84
  • Мнения: 455
Момичета,извинявам се,ако се е писало,но искам да ви питам пресни плодове от кога може да се дават?Например настъргани...

# 85
  • София
  • Мнения: 23 197
Момичета,извинявам се,ако се е писало,но искам да ви питам пресни плодове от кога може да се дават?Например настъргани...
да допълня и какви  newsm78

# 86
  • In Hell
  • Мнения: 122
На 6 навършени месеца съвсем спокойно може да давате пресни, сурови плодове. Може - банан, ябълка, круша, пъпеш, синя слива. Избора, който ще направите зависи от това какво въздействие искате да предизвикате в храносмилателния тракт, а също е добре и да са сезонни плодовете.

# 87
  • Мнения: 27 524
Обикновено в купешко пюре има около 50гр.количество чиста риба,останалото е смес от зеленчуци.

16гр, ако приемем, че в пюрета от около 200гр има 8%  Simple Smile

Симона, след 6-ти месец може  Simple Smile Не мисля обаче, че бебе на 6м може да преглътне настъргана ябълка например  Rolling Eyes По-подходящо е пасирани  Peace

бамбарадамбара, подходящите са: банан, ябълка, круша, грозде, манго, папая, авокадо, пъпеш.  Simple Smile

# 88
  • Мнения: 1 661
Благодаря за отговорите! Днес нашият младеж се облекчи без да съм правила нищо специално и ми олекна. LaughingДнсе му сварих домашни пюре картоф и морков и се прие много по-добре от купешките такива.
Сега имам друг въпрос, уред за приготвяне на бебешка храна като този на Авент примерно, но да е със стъклена кана? Искам да си взема такъв, но ме притеснява факта, че задушаването на зеленчуците се извършва в пластмасов съд. Колкото и да е БПА фри пак си е пластмаса, която се загрява. newsm78

# 89
  • София
  • Мнения: 23 197
а на гроздето разчиствам опаковката и семките и после пасирам или сам да си се оправя  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт