За ревящите бебета

  • 18 352
  • 222
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 035
До дете е, мойто второто първите 4 месеца рева от зверски колики, след това 1 година рева от зъби (които още не са поникнали), а сега си реве по навик и от характер. Адски ми беше трудно първата година и полвоина, наитсина беше много тежко, вече май се поукротиха нещата, но все още нощем плаче много, не заспива и не спи сама и почти непрекъснато иска да сме до нея.

# 16
  • София
  • Мнения: 484
Темата ме навежда на един въпрос. как приспивате бебоците. При нас положението е на ръце и полюшкавне от единия карй в стаята до другия ooooh! ooooh!. Пробвала съм само с гушкане, с пеещи играчки, сама ....., но нищо не помага. Иска си гушкане и на ръце

# 17
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Първото ми дете ревеше много - сутрин, обед, вечер, нощем, все си ревеше. В интерес на истината нищо специално не съм правила, но той си беше и със зверските колики. Когато те спряха и той се поуспокои. Приспивах го гушнат, прекосявайки по 100 пъти стаята от единия до другия край и обратно. След 4тия месец/тогава спряха коликите/ го слагах в леглото настрани и го друсках по дупето и така заспиваше. А преди годинката започна сам да заспива в леглото. Като цяло първите му 4 месеца ги свързвам само с рев и писъци  Simple Smile Важното е, че всичко отминава рано или късно, просто трябва търпение.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 035
Аз и досега приспивам с гукане, нося я като плаче, държа я седнала в мен и така. Може да е лигаво, но това е положението, като плаче гушкам.

# 19
  • Мнения: X
Люляне в леглото, кабели по земята и количката я бутахме отгоре( за да друса), в колата кръгчета докато заспи и си оставаше в кошницата, гушнати на спалнята. Общо взето еи такива, но на ръце отказвах да приспивам, само бабата на моя ( живеехме с нея), го разнясаяше на ръце, когато и го оставях. Добре че се случваше рядко и за малко. Общо взето почна да спи повече когато почна да спи в нашето легло. Иначе беше мъка, ставане по 100 пъти на нощ. От няколко месеца спи сам в стаята си, без да се буди по 10-12ч. На обед не спи.

# 20
  • Мнения: 63
При нас към 8-9 месец почна да се успокоява,преди това рев до небесата,желая ти сили Hug

# 21
  • Мнения: 44
При нас към осмия месец спря да се дере, трябва да го изтърпиш просто този период. Е, сега пък на 2 и половина, се тръшка и мрънка, не е един яд  Simple Smile

# 22
  • Мнения: X
Стига, де от 3-4 месеца рев ли се уплашихте? Mr. Green
Да ви успокоя като ви кажа, че моят син ревеше по цяла нощ до 2 - годишен, цяла нощ съм го люшкала на ръце, за да подремва.
През деня ревеше до 1 годинка някъде, ама по същия начин, все едно го колят.
Ни в количка стоеше, ни разходки търпеше, на по- далече от 100 метра от вкъщи с него не тръгвах.
После / към 1 год/ като проходи и започна да говори , имаше моменти на спокойствие, но до към 2-2.5 год си беше ревлив.
Но пък, както и други майки казаха, е много буден ,енергичен, умен и любопитен и определено изпреварва връстниците си.
Аз проблем с махане на памперс не видях, нито с учене на букви, на сричане- отдавам го на характера ,част от който е и реването.
Въобще такива деца обикновено в момента , в който започнат да разбират и да говорят/ 1.5- 2 год/ стават много съзнателни и разбрани.
Първите 2 години и аз не смеех да помисля за второ, но и това минава. Сега си чакаме братчето и честно казано, се надявам  той да е със същия характер като първото.

# 23
  • sf
  • Мнения: 10 212
Ъ? Ревливо бебе ?
Като се роди първото , месеци наред, да не кажа години, не знаех къде се намирам, денем-нощем, реване, все носене, не ми се ходеше на разходка, защото трябваше да я нося в мен ,иначе ревеше, а спеше точно по 30 мин . Нощем същата работа, будеше се по сто пъти, ама порасна. Навих се за второ, защото не вярвах,че може да има по-зле  Joy е оказа се,че може  Rolling Eyes тоя малкия луда ме направи, той даже и нощем  трябваше да спи в мен, иначе нямаше спане, а какъв глас вадеше  Rolling Eyes 
ама и той порасна, пък ние оживяхме, още се чудя как се справихме. Че той до 4-5 годишен нямаше нощ, в която да не се е будил. Пуснах го на ясла на година и четири месеца, за да си почина от него  ooooh!
 Mr. Green тъй че спокойно, винаги може и по-зле  hahaha

# 24
  • Мнения: X
Леле,donsita, ти ме уби, значи казваш винаги може по- ревливо. Аз мислех, че моя син е върха на сладоледа.

# 25
  • Мнения: 5 730
Момичета включвам се и аз само като прочетох заглавието на темата "За ревящите бебета" и си казах,че съм за тук  Grinning ... И аз имам един ревлив юнак, на моменти се чувствам безсилна пред него,иде ми и аз да ревна. Още от първата нощ ни нощ заедно в болницата,когато ревеше в един глас, а аз цяла нощ го разнасях из стаята,та до ден днешен съня не му е сред любимите неща. Приспивах го до скоро на ръце,но сега свекървата ми донесе едновремешна желязна люлка (в която е спал мъжът ми) и го приспивам в нея,като докато го люлея,трябва да му държа и шишето с мляко,защото така му е удобно на човека  Grinning ..... Абе за няма и 4 месеца това дете ми разказа играта. Имам чувство,че чуждите деца растат много бързо,а само при мен не се получават нещата. И изобщо не се шегувам първия месец бях направо в  депресия. На вън също не можем да излизаме,защото за него количката е истинско наказание,имаме две колички,но сложа ли го в някоя от тях веднага се започва с реването,нито седнал,нито легнал мира няма Sad !
Пожелавам на всички мами на ревящи бебета,като моето повечко нерви и вяра,че няма все да е бебе  Peace

# 26
  • Мнения: 310
Да определено и аз съм за тая тема Wink Синът ми е на година и 1 месец и още си реве и то много. През нощта е още по-ужасно с неговото събуждане и хранене на всеки 2 часа. През деня е малко(подчертавам малко) по-спокоен. Уж обича на разходки, но по някое време решава, че му се плаче и се започва  newsm45 newsm45 newsm45, няма успокоение. Събужда се с рев, заспива с рев. Но и аз се чудя кога ще мине този период,  не знам зъбки ли са, какво е? newsm78. Само живот и здраве и това ще мине. Търпението му е майката  Wink

# 27
  • Мнения: 80
Ох някои отговори така ме обнадеждават, други ме плашат ... Ама ще се чуе Simple Smile

# 28
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Ох някои отговори така ме обнадеждават, други ме плашат ... Ама ще се чуе Simple Smile
Няма да се плашиш .... Wink
До 3г имате време да промените режима... Laughing
Това с нотка на смях,а и иначе силно търпение за теб и вяра,че всичко отминава като период  Hug

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
и ние сме така, голям рев, голямо чуди, тия колики ни разказват играта на всички. В кошара не спи, нито в количка. Спи само върху мен и в момента в който реша да я оставя някъде, дори и просто да я изхлузя от мен и да се търкулнем настрани все още гушнати и веднага усеща и наддава вой. След няколко пъти навън в които аз я нося с 1 ръка, а с другата бутам количката, свикнах винаги да нося слинга с мен в една торба и като се размрънка се овързвам и я слагам вътре и моментално заспива. Благославям го този слинг, защото това е единственото ни решение за момента, че без ръце, гръб и кръст останах.

Общи условия

Активация на акаунт