ПОМОЩ!!! Бебето ми яде много.

  • 5 937
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте мамита. Имам един много важен въпрос към майките, който хранят бебетата си на АМ (просто защото знам,че на кърма ядат на поискване). Имам една малка и лакома принцеса на 32 дни вкъщи. Тази принцеса обаче хапва по 120 мл на ядене, а от няколко дни след хапването плаче и за още, а мен ме е страх да и дам още за да не и стане много , но след час в дундуркане, стоене под ширмата и т.н. и давам още 20 или 30мл. Мислите ли,че яде много  и по колко мл АМ трябва да ядат на тази възраст?????

П.С: Хапваме Аптамил 1 комфорт. На кутия отзад ако гледам седмиците трябва да яде по 90 мл, а ако гледам килограмите (тя е 4700гр) трябва да яде 150 мл. Моля, дайте съвет. Не искам да си зобя детето с много храна, но то наистина си плачка за папане.

# 1
  • София
  • Мнения: 11 989
Никога не съм хранила с АМ, но моят син на около 1-месечна възраст изсукваше по 250 гр на хранене. Имах бебешка везна и в началото се бях вманиачила да го меря преди и след хранене.

# 2
  • София
  • Мнения: 565
При всички случаи този въпрос трябва да се обсъди с педиатъра ви. Важно е не само количеството, но и колко на брой хранения на ден има детето, защото някои успяват да махнат нощното хранене съвсем в началото и при тази ситуация единичното хранене ще е с по-голямо количество. При всички случаи 90-100 грама за мен е ок на един месец, 150 вече ми се вижда прекалено много. Когато е на АМ детето го изяжда прекалено бързо и в началото не усеща, че се е заситило достатъчно и може от това да плаче. Помисли за биберон, с който се яде по труднок

# 3
  • Мнения: 80
Ние давахме и малко вода като свърши определената доза мляко. Бебока нямаше нищо против и докъм 4-5-тия месец си регулира теглото точно според предписанията.

# 4
  • Мнения: 1 421
На кутията с АМ пише колко е препоръчителната доза за възрастта на вашето бебче. Иначе така на първо четене за месечно бебе да пие по 120 мл ми изглежда ужасно много. Не че трябва да се сравняват, но дъщеря ми е на 10 месеца и пие по 180 мл плюс 6 л. ам.

Колко пъти на ден пие ам? Давате ли водичка? Това винаги ли е било така или отскоро е почнало?

Редактирала сте докато писах. Това са само препоръчителни дози, бих се консултирала и с педиатъра. Малка ми се струва за толкова мляко, обаче пак да питам по колко пъти яде на денонощие?

# 5
  • Мнения: 740
И двете ми деца бяха на АМ - големия след 40-тия ден, малкия въобще отказа кърмене.
АМ съм давала спрямо килограми на детето, не възраст.
Моите също ядяха количества над посочената за възрастта си и не са били шишковци.
Бих се консултирала с педиатъра, но не виждам кой знае какво притеснително.

# 6
  • Мнения: 15
На кутията с АМ пише колко е препоръчителната доза за възрастта на вашето бебче. Иначе така на първо четене за месечно бебе да пие по 120 мл ми изглежда ужасно много. Не че трябва да се сравняват, но дъщеря ми е на 10 месеца и пие по 180 мл плюс 6 л. ам.

Колко пъти на ден пие ам? Давате ли водичка? Това винаги ли е било така или отскоро е почнало?

Редактирала сте докато писах. Това са само препоръчителни дози, бих се консултирала и с педиатъра. Малка ми се струва за толкова мляко, обаче пак да питам по колко пъти яде на денонощие?



Още от самото раждане и е така. Акушерките я наричаха най-лакомото бебе, до 5ти ден стигна 80 мл (аз бях твърдо против, не и давах храна, но те постянно ми казват: стига си държала детето си гладно, щом си иска-дай й и ако аз не и дам, те я тъпчеха) и така стигнахме до 120 мл. Нощем правим паузи по 4-5  часа, но през деня едвам удържам по 3часа, освен ако не съм навън. Храним  се по 6 пъти на ден най- много и водичка винГИ След ядене.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 858
Моята дъщеря също на един месец ядеше по много АМ. Имаше 2-3 харанения, в които изяждаше да речем с 30-40 мл. повече от "нормата", през другите 4-5 хранения изяждаше колкото си пише на кутията за нейната възраст. До почти два месеца ядеше на всеки 3 часа денонощно. Нито е станала дебела, да не говорим пък сега когато е вече на почти 16 г. висока и стройна си е. Дори я захраних много рано и си изяждаше всичко.

# 8
  • Мнения: 10
И ние сме от тези лакоми бебета в ридилния дом ,които на първия ден изяждат по 50 мл.според акушерките,което за мен е необяснимо.Та и ние от там сме с повече АМ.Първият месец качихме 1.300 кг.,с двойна гушка сме и пием по 120 мл.,но на поискване т.е. някой път на три часа,друг път на 4,а някой път и повече от 5.Не сме отказали нощното хранене,защото номера с вода при нас не става(мъчих го 5 дена,но резултат не видях продължава да се буди към 03.00 и това е.Педиатърката ми каза да пие 120 мл.,но аз ако го оставя ще изпие и 200 ,даже тя каза ако искам да му давам и 150 мл ,но трябва да спи поне 6 часа ,ако де събуди по рано и реве го връщам на 120.гледам да не му давам повече от 120,защото много бързо гълта и поема много въздух и почва да реве от подут корем,така че според мен при теб тя реве защото и става тежко.

# 9
  • Мнения: 14
Здравей.
Лично според мен му даваш много.
Ние също бяхме така.
Кърмих точно 1 месец и ми спря кърмата, след това минахме на АМ.
На 2 месеца си хапваше по 150 мл и пак не му стигаха и давах вода.
Обаче на консултацията се оказа, че е качил 2500 за един месец, което било много и трябваше да минем на диета. Тъй като вече бяхме навършили пълни  2 месеца, на консултацията ми казаха да давам по 120 и в никакъв случай повече. Тъй като малкия сам беше отбил храненето в 12 вечерта, но в 3 съответно ставаше, ми беше препоръчано или да го откажа от яденето в 3 или да го храня на 4 часа.
Само искам да вметна че според месеците си тогава на АМ пишеше, че трябва да хапва по 150.
Та така с много зор махнахме храненето в 3.
Отне ми около 20 дни залъгване с вода.
Доста трудно беше но си заслужава.
На следващата консултация,  когато беше вече влезнал в нормата, попитах дали мога да увелича дозата тъй като яде както следва : 9, 12, 15, 18, 21... а 120 мл ми се виждаха малко, изрично ми забраниха да го правя. Трябвало с АМ по норма да качват само кг на месец (поне така ми казаха). Тъй като все пак е изкуствено и рязкото покачване на кг не било на хубаво.
Та сега вече е на 4 месеца, дозата по схема на АМ е 180 мл,  но ние си хапваме 120... и за щастие привикна на тази доза... качва си месечно колкото трябва и за сега всичко е ток.

# 10
  • Мнения: X
Моята принцеса още от втория си ден изяждаше по 60 мл,  на седмица стигна 90 мл, а на месец - 120 мл, на 3 часа. Сега е почти на три месеца и яде разтвор от 150мл вода и 5 лъжички АМ, общо става около 175 мл. Наддава си нормално и дърпа много на височина.  Не бих ограничавала храната на детето.

# 11
  • Мнения: 46 522
И дъщеря ми беше от много ядящите. По съвет на педиатъра хранех на поискване като часове и количество. Преди това и аз се тормозех малко ли е, много ли е, но тя обясни, че количеството е ориентировъчно, няма как всички деца на тази възраст да ядат едно и също, всяко едно има индивидуални нужди, ако го оставиш да си ги следва всичко ще е наред.

# 12
  • Мнения: 5 259
Моята още на 10 дневна възраст изяждаше по 180мл, та не разбирам това със 120 на месец как минава за много, та чак и помощ.
Няма бебе, което да не знае гладно ли е или не. Майките обаче не знаят и за да се ориентират, е най-добре да се водят по детето.

Общи условия

Активация на акаунт