Течение след раждане

  • 372
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте, преди близо месец родих секцио. Започнаха лохиите и свършиха, точно след няколко дни. Всичко вървеше добре, докато след това не започна едно кафяво течение, вида му е като на карамел, започнаха и някакви силни болки като менструални. Искам да попитам майките който са раждали секцио, дали при тях е ставало така, а ако нещо не е ок да отивам направо на лекар.

# 1
  • Мнения: 35
Според мен даже няма смисъл да пишете и да питате отивайте, така или иначе в рамките на 6месеца ви се полагат 3 безплатни прегледа.
А варианти много:
След бременността хормоните им е нужно време да си дойдат на място, кафеникавото течение съобщава за хормонален дисбаланс( за това и на листовките на противозачатъчните го пише като страничен ефект)
Имате овулация, това е друг вариант свързан с хормоналния дисбаланс при някои жени се  наблюдава “овулаторно кървене” се нарича и то е с кафеникав цвят придружени от болки подобни от МЦ.
След бременност кафявото течение може да индикира за някаква инфекция!!!
Шоколадова киста също не е за изключване( макар, че не мисля че може да е това във вашия случай) Трябва да ви погледнат с апаратура.

# 2
  • Мнения: 11 334
Трябва да отидете на лекар.
Мое, нелекарско мнение е, че трябва да ви се пусне микробиология.
Не чакайте. Вървете колкото може по-скоро. Не искам да ви шашакам - при мен течение имаше дълго след секциото, но не е редно да спре, после да почне и да има дискомфорт, като от контракции.

# 3
  • Мнения: 1 033
Аз бях така, но при мен не е спирало. Може би 45-50 дни, после и цикъла ми не идваше още 2,3м, но кърмех, изцеждах. И моето мнение е гинеколог, това не е шега операция. От моята минаха почти 2г, но все още не се чувствам пълноценен човек.

Общи условия

Активация на акаунт