Странно зацапване след секцио?!

  • 1 250
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 98
   Здравейте мили мамчета!На 24.06.2013г. родих секцио второто си детенце, раждането и възстановяването минаха нормално. Имах лохии в продължение на 42 дена мислех, че съм приключила с тях, но три дена по късно пак зацапване/кафеникаво/ за два дни, после с три дена пауза пак се появи за два дена зацапване, после 11-12 дена пауза и пак два дена цапане сега пак 13 дена пауза и днес отново зацапване. Ходих на преглед, който беше само физически лекарката ми каза, че не вижда източник на кървене като раничка примерно и, че малкия таз бил спокоен. Аз кърма на поискване бебето/без бода и сокчета/, възможно ли е кърменето да причинява хормонален дисбаланс и това зацапване да се дължи на него. Сякаш за ден се опитва да ми дойде цикъла ама нещо не му се получава. Не съм имала още менструация. Трябва ли и какви хормони мога да изследвам, за да си изясни ситуацията? Изобщо как да постъпя? Много ще се радвам на всеки отговор особено ако има сходни ситуации. Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

        Благодаря Ви предварително!

# 1
  • Мнения: 2 052
И моите лохии продължиха 40 дни. Около 2 месеца по късно на два пъти ми се случи да имам зацапване. Не съм ходила на преглед, тъй като и аз си мислих, че вероятно ще ми идва, но не... дойде ми 9 месеца след секциото.
Според мен, ако продължава така по-добре потърси мнение и от друг лекар.

# 2
  • Мнения: 410
Аз също родих секцио - лохиите ми вървяха 37 дни, после 3 дни почивка и 2 дни зацапване, след което 1 седмица нищо и след това 1 ден зацапване

# 3
  • Мнения: 98
   Благодаря ви за отговорите момичета! Започвам все повече да си мисля, че това зацапване е от бушуващите хормони след раждането и кърменето. Докторката вярно не ми даде отговор защо се случва, ама не се и притесни и не ми назначи изследвания или нещо др. Спомена нещо за противозачатъчни ама като и казах, че кърмя каза после да видим как е положението като се отбие малката, а се надявам това да е след доста време. При мен пак продължи ден и пак спря. Аз все си мисля, че ми идва ама не. Не, че се натискам много си ми е добре без "лелката" Hug. Laughing Laughing

# 4
  • Мнения: 556
Мисля че е нормално след раждане. Ако още месец не отмине пак иди на лекар. Кърменето не може да предизвика хормонален дисбаланс.

Общи условия

Активация на акаунт