На добър час в ПЪРВИ клас!

  • 62 823
  • 730
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 1 053
При нас пишат с молив...

Сега видях, че сме без домашното по математика, трябваше да пише 3 странички...

И при нас пишат само с молив,даже сега понеже е болна и не се усетих и в едната тетрадка си написа домашното с химикал и очаквам,като я провери госпожата да има забележка  Mr. Green

# 646
  • София
  • Мнения: 6 203
И в нашето училище пишат с молив, но не им дават да ползват гумичка. Няма да го записвам допълнително на език- имат немски 4ч. седмично в училище. Ще ходи на спорт всеки ден- 3 дни по 1ч. и 2 дни по 1ч. и 40мин. Той определено има нужда, а и след месец, като започне да се стъмва в 17ч., няма да можем да ходим в парка.

# 647
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Пишат с молив, може да трият. Но е забранен химикалът с гумичка!

Нашият "загубен" учебник се оказа в госпожата. Музика, ДБТ, Спазвай правилата ще са в класната стая. Отдъхнах си.
Добре, че се заприказвахме с една майка, че се оказа, че утре следобед имаме родителска среща  ooooh!

# 648
  • Мнения: 18 057
Домашното по безопасност на движението е голям смях у нас- живеем на 10 м от училището, по права линия  Mr. Green можем да ползваме само блока и училището от картинките за лепене, никак не е доволна щерката  Laughing

# 649
  • Мнения: 1 029
И сина ми е левичар , обаче се отказах от идеята за специален химикал, все пак досега си пишеше с обикновен, а и няма цял живот да си купува такива химикали. Купила съм му ножичка, а за линийка за левичари чувам за първи път Crazy
Тетрадката по БЕЛ се оказа в госпожата, събрала ги е на всички но нашия не помнеше.
Иначе навсякъде пишат направо с химикал.

# 650
  • Мнения: 5 178
И аз нямах намерение да купувам, но като го видяхме как заляга за да види какво е написъл решихме да пробваме и на него така му хареса, че иска само с такъв да пише.. Разликата в краснописа е съществена Blush

# 651
  • Мнения: 1 029
Това не го знаех, тогава може и да му взема, че като го гледам колко красиво пише  и ще ни трябва:lol:

# 652
  • софия
  • Мнения: 25 960
Аз продължавам (неуспешно) да издирвам тренажор за писане оф-лайн в София Confused

Днес ученичката ми се обади само веднъж. Миналата седмица ми звънеше в почти всяко междучасие.

Последна редакция: пн, 23 сеп 2013, 15:35 от zvanche

# 653
  • Sofia
  • Мнения: 1 843
Аз продължавам (неуспешно) да издирвам тренажор за писане оф-лайн в София Confused

И аз не срещнах такова чудо никъде newsm78

# 654
  • София
  • Мнения: 5 079
Ние имаме такъв тренажор - подарък, от логопеда. Не му е удобен. Без него се научи по - лесно да хваща, сякаш.

С молив пишат, другите деца повече Crazy, той е на по - волна програма. ooooh! Не го бързали, да не загуби интерес. Мързи го, та две не вижда. Видях какво не е попълнил от учеб. тетрадки и какво има зададено в тези за домашна работа и го написахме вчера. Установих, че може, но хитрее. Драска нарочно набързо, аз трия с гумата и му казвам, че не е красиво, той се хили с глас. Shocked ooooh!

Днес не е искал да пише цифра 1. bowuu Това ми беше прясно донесено от дядо му, на обяд. Crazy

# 655
  • Мнения: 5 178
А заключението от снощи е : "Краснописа е за момичетата, мамо.. И Сашко, и Теодор нямат усмивки"  Mr. Green

# 656
  • София
  • Мнения: 5 079
А заключението от снощи е : "Краснописа е за момичетата, мамо.. И Сашко, и Теодор нямат усмивки"  Mr. Green

 hahaha Joy hahaha Joy hahaha
Ми така де..

# 657
  • София
  • Мнения: 7 212
А при нас днес драматичен театър "Сълза и смях" вече влезе в действие.
Госпожицата от сутринта се пазари, че не иска на занималня, и след като номерът не мина, през голямото междучасие ми се обади вече от лекарския кабинет, с оплаквания от силно главоболие.
Без температура и каквото и да било друго. Споразумяхме се с лекарката да ѝ даде парацетамол за всеки случай.

Е, наминах по обед и след два реда сополи и сълзи и първоначални твърдения, че още я боли главата, си призна, че всъщност не я боляло глава, не искала на занималня, и за да не реве като момчетата, спретнала театро.
Както и да е, остана си на занималня.

Иначе е проявила самоинициатива и с двата лева джобни се е записала в библиотеката и си е взела книжка.

Абе страшна работа.

# 658
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Ние днес се престарахме и написахме домашното по математика за вдругиден (утре нямат) и по ЗИП математика за чатвъртък  Laughing
Днес синчето ми разказа приказката за трите пеперудки и цветята от буквара, писахме единици, а по БЕЛ бастунчета - малки, големи, слепени като правописно "п". Сравя се доста добре и бързо, прави нещо грозно, само ако се излигави. Но пък знае, че при мен не минава номера и ще пише докато аз съм доволна. Миналата година ревеше на такива упражнения и ми симулираше всякакви заболявания  Laughing
Сега съм много доволна, че цяло лято правихме това - онова.
Утре имат много приятна програма - 2 часа БЕЛ, 1 час физическо и 2 часа рисуване.
Госпожата казва, че класът изглежда спокоен и без побойници (дано!  Praynig) което си е истински късмет.
Днес са им дали една малка ябълка, синчето я гризнало малко и пак я прибрало в чантата. Как се гризе ябълка като почти няма зъбки?  Mr. Green

# 659
  • Мнения: 97
Момичета, знам ,че питането ми не е съвсем за тук но все пак...Какво е хубаво да стане при манту-да се зачерви или не?

Общи условия

Активация на акаунт