На добър час в ПЪРВИ клас!

  • 62 817
  • 730
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 12 568
Момичета, знам ,че питането ми не е съвсем за тук но все пак...Какво е хубаво да стане при манту-да се зачерви или не?

Трябва да се зачерви. Това показва, че имунната система реагира. Ако няма зачервяване се прави ново БЦЖ

# 661
  • Мнения: 97
Мерси Нана!

# 662
  • Мнения: 1 059
Нана, на дъщеря ми днес правиха пробата и веднага се зачерви.
Да я зарадвам ли от сега, че няма повече да я бодат, или да изчакам?
Ще я отчетат в четвъртък.

# 663
  • Пловдив
  • Мнения: 41 016
На нас вече ни дадоха декларация за екскурзия-дали ще пуснем детето.Струва ми се прекалено рано за такива инициативи,но... Rolling Eyes Може и аз да съм консерва Whistling Датата е 21.октомври и ще ходят до Ст.Загора.Таксата е 20лв.

# 664
  • София
  • Мнения: 12 568
Нана, на дъщеря ми днес правиха пробата и веднага се зачерви.
Да я зарадвам ли от сега, че няма повече да я бодат, или да изчакам?
Ще я отчетат в четвъртък.

Ако изглежда ето така

Скрит текст:

значи пробата е ок

# 665
  • Мнения: 539
При нас пишат с молив...

Сега видях, че сме без домашното по математика, трябваше да пише 3 странички...

И при нас пишат само с молив,даже сега понеже е болна и не се усетих и в едната тетрадка си написа домашното с химикал и очаквам,като я провери госпожата да има забележка  Mr. Green


правилното писане е САМО С ХИМИКАЛ Peace

Това според всички методики за НУП

# 666
  • София
  • Мнения: 7 212
Защо?
И какво гласи теорията за химикалките?
 Thinking

# 667
  • Мнения: 5 940
разводнявам темата с глупости

Последна редакция: пн, 23 сеп 2013, 22:02 от valerie

# 668
  • Мнения: 539
Защо?
И какво гласи теорията за химикалките?
 Thinking



има достатъчно литература по въпроса.
Мисля, че е уместно преди да критикуваме да се запознаем.

# 669
  • Мнения: 1 053
На нас вече ни дадоха декларация за екскурзия-дали ще пуснем детето.Струва ми се прекалено рано за такива инициативи,но... Rolling Eyes Може и аз да съм консерва Whistling Датата е 21.октомври и ще ходят до Ст.Загора.Таксата е 20лв.

Защо да е рано,ако е само за един ден и без приспиване си е напълно нормално -все пак са вече на 7г.  Peace
Дъщеря ми в градината ги водиха още от 4годишни по екскурзии,аз първата година не я пуснах /струваше ми се малка/,но от 5 годишна редовно ходи по екскурзии и е супер доволна  Peace Peace

# 670
  • София
  • Мнения: 12 568
На нас вече ни дадоха декларация за екскурзия-дали ще пуснем детето.Струва ми се прекалено рано за такива инициативи,но... Rolling Eyes Може и аз да съм консерва Whistling Датата е 21.октомври и ще ходят до Ст.Загора.Таксата е 20лв.

Защо да е рано,ако е само за един ден и без приспиване си е напълно нормално -все пак са вече на 7г.  Peace
Дъщеря ми в градината ги водиха още от 4годишни по екскурзии,аз първата година не я пуснах /струваше ми се малка/,но от 5 годишна редовно ходи по екскурзии и е супер доволна  Peace Peace

Зависи от гледната точка, Мис  Wink
Аз моето няма да го пусна, защото съм "професионално увредена" и ми настръхва косата само като чуя шофьор на автобус.

# 671
  • София
  • Мнения: 6 203
Защо?
И какво гласи теорията за химикалките?
 Thinking



има достатъчно литература по въпроса.
Мисля, че е уместно преди да критикуваме да се запознаем.



Къде видя критика? Ти вметна твърдение ( повишавайки тон), с което обяви половината учителки за некомпетентни, нормално да бъдат зададени въпроси след това.

# 672
  • Мнения: 539
Защо?
И какво гласи теорията за химикалките?
 Thinking



има достатъчно литература по въпроса.
Мисля, че е уместно преди да критикуваме да се запознаем.



Къде видя критика? Ти вметна твърдение ( повишавайки тон), с което обяви половината учителки за некомпетентни, нормално да бъдат зададени въпроси след това.

Аз самата съм учител ( в момента съм в 1кл.) и като такъв не бих си позволила да коментирам компетентността на колеги.
Написах как е според Методиките на НУП.

# 673
  • София
  • Мнения: 6 810
На нас вече ни дадоха декларация за екскурзия-дали ще пуснем детето.Струва ми се прекалено рано за такива инициативи,но... Rolling Eyes Може и аз да съм консерва Whistling Датата е 21.октомври и ще ходят до Ст.Загора.Таксата е 20лв.

Защо да е рано,ако е само за един ден и без приспиване си е напълно нормално -все пак са вече на 7г.  Peace
Дъщеря ми в градината ги водиха още от 4годишни по екскурзии,аз първата година не я пуснах /струваше ми се малка/,но от 5 годишна редовно ходи по екскурзии и е супер доволна  Peace Peace

Зависи от гледната точка, Мис  Wink
Аз моето няма да го пусна, защото съм "професионално увредена" и ми настръхва косата само като чуя шофьор на автобус.
Точно заради транспорта мъжът ми не иска да пуска децата на екскурзии. Въртя, суча, обяснявам, че то и ние не сме застраховани от катастрофа. Но все ми припомня случая, когато учителките бяха излезли от аварийните изходи, катерейки се по децата. И ако са на по 12-15 може да се измъкнат, но на по 7-8...едва ли. Да, то е "да не дава Господ", обаче от друга страна...като се обърне колата, пътища много. По-добре е да се мисли предварително, а не след това да се обвиняваме.

# 674
  • Мнения: 1 640
Не знам за такова изискване  според методиките .  Странно... Няма такова училище в района ни,в което в 1 клас да започват  писане с химикал. Как пък всички педагози да са пропуснали да се информират.... Thinking
Втория срок или след ограмотяването - март месец, се започва с химикал.

Общи условия

Активация на акаунт