На добър час в ПЪРВИ клас!

  • 62 723
  • 730
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 6 188
kaly*, да, разбрахме, че си учител още след предния ти пост. Затова и въпросите за повече информация. Колегите ти вероятно са учили същите методики, въпросът е защо половината деца ( включително и моето) пишат с молив и това как би повлияло?

# 676
  • Мнения: 1 727
Домашното по безопасност на движението е голям смях у нас- живеем на 10 м от училището, по права линия  Mr. Green можем да ползваме само блока и училището от картинките за лепене, никак не е доволна щерката  Laughing


Ако домашното е пътят до у-ще, е задължително за всички първолаци още в началото на годината, прилага се към тестовете по БД в края на срока и годината.
Може ли kaly* да даде някой линк по темата с химикалите, че ми стана интересна категоричността й.

Последна редакция: пн, 23 сеп 2013, 23:16 от milanda

# 677
  • Мнения: 539
Не знам за такова изискване  според методиките .  Странно... Няма такова училище в района ни,в което в 1 клас да започват  писане с химикал. Как пък всички педагози да са пропуснали да се информират.... Thinking
Втория срок или след ограмотяването - март месец, се започва с химикал.


Ами....... потърсете, може и да намерите.
Успех!

# 678
  • Бургас
  • Мнения: 52
Здравейте, мами на първокласници! На добър час на децата ни!
Досега само ви чета и искам да ви благодаря  Hug за всичката информация, която получих тук предварително! И особено за папките - изключително полезно и фолиото - много практично и лесно!
Стана ми интересно за използването на химикал - и моето дете от 1-ия ден пише с химикал. И досега - 1 седмица - не са писали с молив, освен да оцветяват. Според моята дъщеря единствения проблем да пише с химикал е, че не може да използва гумичката. На самата род. среща госпожата ни каза че не толерира използването на гума - с цел да мислят преди да пишат. И аз съм за с две ръце...  Peace

# 679
  • София
  • Мнения: 2 265
Петьо всеки ден пита - офф, мамо о днес ли на училище... Mr. Green Mr. Green Mr. Green Не иска да прави домашните.... Почива след всекия ред Laughing Laughing Laughing Laughing

# 680
  • Мнения: 5 940
Ние вчера проявихме несъобразителността да доверим на детето 50 лева /месечната му такса за плуване/ и парите ги няма. Баща му забравил сутринта да ги даде на таткото на съученичката му, с която ходят заедно и решил  да му ги остави в раницата. Детето пък от своя страна решило да си ги даде на приятелката предварително, тя ги сложила под чина и имаме резултат загубени пари ooooh!
Синът ми ходи с желание на училище. Не ми остава време да надграждам, да му давам нещо от сборници, а тези чертички са му като за игра. Днес си взе едни активни карти да се занимавал като си приключи домашното.
И аз чух разказа за пеперудките, много ми е любим.
Синът ми казва, че децата в занималнята отлепяли едни пръчки от чина. Предполагам, че са лайсните, затова класните стаи след една година придобиват вид все едно са били нови преди 15 години.

# 681
  • София
  • Мнения: 7 209
Не знам за такова изискване  според методиките .  Странно... Няма такова училище в района ни,в което в 1 клас да започват  писане с химикал. Как пък всички педагози да са пропуснали да се информират.... Thinking
Втория срок или след ограмотяването - март месец, се започва с химикал.


Ами....... потърсете, може и да намерите.
Успех!

Е може ли такова нещо?

Зададох въпрос с молба за повече информация.
Аз не съм педагог и дори и да хукна да търся методиките, нямам гаранция, че ще открия цялата информация.
Ако някой във форума зададе въпрос, свързан с моята професия, резюмирам и давам точната информация, защото ми е напълно ясно, че човек неработещ в тази сфера няма как да изчете и обработи едновременно ЗУТ, Наредба 7 и Пожарния правилник примерно.

Но явно е много по-лесно да се фръцнеш...

# 682
  • София
  • Мнения: 2 265
Сигурно и на ученици така говори - като не можете да напишете ченгелчета - вижте в интернет и майките ви да ви учат Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Или друг вариант - и сама не знае откъде идва... Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 683
  • Мнения: 629
И ние пишем все още с молив. Така щели да пишат в пъвата тетрадка по БЕЛ и от втората вече на химикал. И нашата девойка е левичар. Нищо специално не съм купувала за да си свиква, но сега се зачудих за тези специални химикалки. Бях мяркала някъде из интернет тренажор, в който се напъхва молива или химикалката и имаше модели и за левичари.
КОТЕ, от книжарница ли го купихте този специален химикал или от интернет магазин? Като казваш, че има разлика в краснописа и започвам да се чудя дали пък да не пробваме да видим как ще е.
При нас пък сега драмата е кои допълнителни дейности да запише след училище. Иска естествено сто неща. Laughing За мой ужас се ентусиазира да ходела на художествена гимнастика, но май тренировките ще са в следобедните часове за самоподготовка, което не ми се нрави много. Иска и да си продължи с английския и народните танци иска, пък има и разни други неща, които се предлагат в училището, а пък ако може и на плуване.  #Crazy Joy Ще й се наложи да избира, което хич няма да й хареса, но това е положението.  Rolling Eyes
valerie, много неприятно се е получило с парите. Дано малкия да не се е притеснил твърде много.

# 684
  • София
  • Мнения: 7 209
Момичета, малко съм разсеяна, та ако вече сте писали, извинете, но: някой купувал ли е тренажор за писане и откъде (за София). Иначе го открих за поръчване в интернет, ама цената ще излезе двойна с доставката.

# 685
  • София
  • Мнения: 5 079
Red, няма смисъл. Hug Не разбирам и аз целта на такива "включвания", честно. Rolling Eyes Но както и да е.

Според всичкото чудо, дето пък аз съм изчела и изпитала толкова години на гърба си с моя син, правилното писане, ако говорим за ПИСАНЕ, не за предварително мислене, изключващо възможността за триене и поправки, правилното захващане на пишещото средство, наклон, натиск, плъзгане по листа се започва с молив. Именно, защото се тренира определен натиск и е по - трудно. Задължително при деца със сензитивни проблеми, като моето. Децата от спектъра имат трудности точно с натискането, щипковидното захващане и ориентирането къде и какво, на листа. Това беше от първите неща, които правихме за домашно от логопеда, рисуване (тогава драскане) с молив, категорично не с пастели, флумастери и химикали.
Не съм педагог, но толкова литература съм изчела по въпроса.. че ми е малко несериозно някой толкова категорично да заявява определени неща и после да ни желае успех..
То пак според някакви други наредби трябва да вкараш на 2 месеца сок на бебето си, защото така е по Наредба, на МЗ.. "Логиката" е същата.

# 686
  • София
  • Мнения: 7 209
Аз методики в интернет не успявам да открия.
При липсата на информация, смятам да се доверя на учителките на дъщеря ми, а като гледам - и на всички останали деца  Grinning

ღолчеღ, звучи изключително логично точно това, което пишеш за молива!

# 687
  • sofia
  • Мнения: 8 950
Моя големия, когато си пише нещо (не домашно), пише с молив. Твърди, че му е по-удобно.

Олче е права, с молива по-лесно се контролира натиска. Ако много натиска, значително по-бързо се уморява ръката.

Пише ченгелите много добре. Определено работата в ДГ си оказва влияние. Колкото време пише нещото, толкова време го подсещам да не се разсейва и да не хитрува. Снощи точно за 10 мин. написа  6 реда ченгели по бел и още толкова реда чертички по математика.

# 688
  • Мнения: 5 178

КОТЕ, от книжарница ли го купихте този специален химикал или от интернет магазин? Като казваш, че има разлика в краснописа и започвам да се чудя дали пък да не пробваме да видим как ще е.
Да, първият е от книжарница, вторият е от Кауфланд ( с него имаме проблем).. Та вчера в книжарници 2 на брой ме сФетнаха, че Кауфланд и др. вериги поръчват стоки на Мапед и Лира, но произведени в Китай.. И наистина на единия на опаковката пишеше, че е френски, а на другия от Кауфланд пишеше Китай.... Сега трескаво търся оригинал, но в 3-4 книжарници в момента няма, в една борса ми казаха "след месец" Crazy и за разкош вчера някой му свил единия химикал  ooooh!


За химикала и писането - според учителката му са писали достатъчно с молив в предучилищната (там наистина думата химикал беше табу), пробвала ги е 1-2 дни да пишат с молив и след това са метнати на химикал. Свекърва ми каза също, че от години в първи клас се пише с химикал  Rolling Eyes. От 3-4 год е пенсионерка, така че поне от преди 6-7 е така

# 689
  • Мнения: 629
И аз пуснах едно бързо търсене и не излезе никаква такава наредба или нещо, което веднага да може да се прочете. Може и да има де, не споря, защото не се и задълбочих в търсенето. Но щом като толкова много начални учители стартират с молива сигурно имат нещо предвид.
Red, само в интернет магазин съм виждала такива чудеса. Аз още се чудя има ли смисъл да инвестирам в такова чудо. Аз съм левичар и се справям съвсем чудесно с нещата за десничари. Е, пиша с дясната ръка защото в едни по-стари времена някой беше решил, че единствено и само правилния начин е да се пише с дясната  Naughty и майка ми положи достатъчно усулия за да ме научи. Само дето до края на гимназията почеркът ми беше  Sick "написано с левия си крак" е твърде слабо описание.  Laughing Чак в униерситета ми се пооправи писането, ама след мнооооогото писане и преписване на лекци. Та красивото и подредено писане вероятно е въпрос основно на много тренировки (и характер), а не на инструмента, с който се пише.
КОТЕ, благодаря! Ще се разтърся и аз. Поне може да пробваме, да видим резултата.

Общи условия

Активация на акаунт