На добър час в ПЪРВИ клас!

  • 62 721
  • 730
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 4 428
Нашата учителка настоява да се пише от началото с химикал, основно защото не може да се трие. Каза, че според нейния опит, децата като знаят, че могат винаги да изтрият грешката и не се старят толкова. Почва се едно постоянно триене и поправяне и много се бави процеса. Също така и писането е по-различно. Аз лично приветствам това решение  Peace Щерката няма никакви проблеми да пише по няколко страници със знаци с химикал  Wink

# 691
  • Мнения: 5 289
Ние сме с химикали, даже и в тетрадките. не знам кога ползват молив. Правят и грешки, и си ги коригират сами. В занималнята обаче изобщо не се стараят, гледат да напишат, за да ходят играят.  Rolling Eyes Поне вече няма драми. Даже вчера не са ми звънели нито веднъж, чак почнах да се притеснявам Simple Smile Но ще ги карам и вкъщи да пишат по някой ред, като се поосвободим, защото днес са рожденници и не ми оставаха и две минути да ги видя какво са правили. По един поглед и хайде новите неща в раницата. Вчера имаме първото отлично на малката. Брат й нямал, защото не искал да вдига ръка в час Wink Дано се отпусне по-нататък.
Да ви почерпя за нашия двоен празник Simple Smile

# 692
  • Мнения: 8 251
Петьо всеки ден пита - офф, мамо о днес ли на училище... Mr. Green Mr. Green Mr. Green Не иска да прави домашните.... Почива след всекия ред Laughing Laughing Laughing Laughing

Аз какво да кажа като моят почива след всеки ченгел  ooooh! Толкова време губи с това домашно, че не е истина... Ако е хубаво ченгелчето се плези от радост или се хили, любува му се; ако е криво, му се муси... Поне почти е спрял да се върти на стола докато пише, че миналата зима беше страшно - току падаше от стола или пък заедно със стола. Абе шугава работа, от преди да се роди е такъв и не знам кога ще се научи да стои мирно поне за малко. Доскоро ме беше страх като държеше вилица докато се храни - опасно беше да си около него  Laughing Иначе в час няма проблеми. Там стои като гвардеец на пост. Ама вкъщи е страшно  ooooh!

# 693
  • София
  • Мнения: 1 059
Djina, честит ти двоен празник. Само здраве и щастие на малките разбойници, и много 6ци да ти носят!!!   bouquet

Иначе, и ние пишем с молив. На нас проблема е съседчето по чин, което страшно много му пречи. Постоянно го подбутва, ръчка, дърпа му тетрадката. Не му се пише и явно му е скучно, докато другите го правят  #Crazy Говорих с госпожата днес, тя каза, че чака още едно девойче да дойде на училище, и ще размести целия клас и това въпросното момче ще го сложи отпред при нея, на първия чин, за да и е под ръка. Дано, защото дребния много се дразни от него и даже иска да си сменя училището, нищо, че има много приятели в класа.

# 694
  • Мнения: 48 052
ston, и моят е така, въртене, бавно писане...
По сто часа пише, вкъщи написа ченгелите добре, но в училище има забележка даже Sad че не са както трябва
Има проблем и с момичето до него, карат се за чина и за пръв път в седемгодишния си живот е ходил да изкаже някой на госпожата- въпросното момиче че му обсебва чина Sad
Иначе ходи с ентусиазъм, ама си личи че в детската не писаха нищичко

# 695
  • Мнения: 962
джина да са ти живи и здрави рожденниците !   bouquet  bouquet  bouquet

Ние пишем с молив . И на занималнята и  класната  все го хвалят ... бил добре възпитан,културен,много самостоятелен. Вече имаме няколко печатчета.
На стола храната му харесва и прояде някой неща който до сега не беше ял .....
Вчера ми звъни и ми вика -мамо мога ли да дам една кърпичка на едно момиченце ,че плаче ,че е гладно ......  Викам му - дай и кърпичка разбира се .... имаш  ли меденки в раницата ...... имам ... почерпи детето да хапне нещо .......  Меденките ги правих в нас и му сложих една торбичка. Та после  са си ги разделили в занималнята .
Вчера отивам да го взема той ме посреща с думите- мамооооо днес нищо не съм изгубил ......
че миналата седмица вика ми нямами го несесера  по телефона ...... вечерта отивам да го взема  несесера в раницата ...  хехехе

Хубава седмица на всички !

# 696
  • Мнения: 4 970
...писахме единици, а по БЕЛ бастунчета - малки, големи, слепени като правописно "п". Сравя се доста добре и бързо, прави нещо грозно, само ако се излигави. Но пък знае, че при мен не минава номера и ще пише докато аз съм доволна. ... Как се гризе ябълка като почти няма зъбки?  Mr. Green
При нас абсолютно същото!  Laughing Иначе да си похваля гарджето. Много самостоятелно се справя с домашните, засега. Прибира се от училище, преоблича се и пише, след това обядва. Отказа да пише с баба ми. Вечер като се прибера и всичко е готово, чантата оправена. Аз само проверявам домашните дали са ок. Вчера си забравила несесера с всичките моливи в училище и съответно домашното го написала с флумастер. Добре, че почнала с един и видяла, че е дебело, та го сменила с друг. Син. Учудващо добре й се беше получило обаче. Rolling Eyes Госпожата сутринта казала, че не е проблем.
Това за мен е много ново, защото на баткото все му висях на главата след работа. Той отказваше да пише с баба ми, също, но не за друго, а просто й нямаше доверие. Веднъж дори я беше питал "Бабо ти можеш ли да четеш?"  Joy Съответно вечер се почваха едни домашни.... И така до тази година. Вече е пети клас  Tired. Тази седмица всичко си беше писал сам, дано продължи хубавата тенденция! Praynig

# 697
  • София
  • Мнения: 1 575
ston, и моят е така, въртене, бавно писане...
По сто часа пише, вкъщи написа ченгелите добре, но в училище има забележка даже Sad че не са както трябва
Има проблем и с момичето до него, карат се за чина и за пръв път в седемгодишния си живот е ходил да изкаже някой на госпожата- въпросното момиче че му обсебва чина Sad
Иначе ходи с ентусиазъм, ама си личи че в детската не писаха нищичко

И ние сме така, оплака ми се , че едно момченце обсебвало чина  Wink Но дали ще продължи да седи с него, незнам. Хубаво си седеше с приятелката си преди това, но са ги размествали.

# 698
  • София
  • Мнения: 3 249
И моят пише адски бавно Sad И се мота. Пишат с баба му, аз се прибирам късно Sad Много ме ядосва факта, защото аз бях много самостоятелна, майка дори не знаеше какво учим. Сега свеки му виси на главата и само се караме по повода Sad
Иначе днес вече ме пита нямало ли да има вече ваканция  Mr. Green

# 699
  • Пловдив
  • Мнения: 1 390
Djina, да са ти живи и здрави дечицата и много да те радват!

И ние пишем с молив. От занималня се прибираме с написани домашни, за вкъщи нищо не е останало, но не се стараем много и ченгелчетата са малко кривички, или подскачат по редчето.
Все още имаме ентусиазъм за училище, както беше и първия учебен ден. Малко ни се спи сутрин, но се надявам скоро да свикнем с новия режим. Днес за първи път й дадох парички, да си има, пък довечера ще видим за какво ги е похарчила.

# 700
  • Мнения: 1 053
На нас вече ни дадоха декларация за екскурзия-дали ще пуснем детето.Струва ми се прекалено рано за такива инициативи,но... Rolling Eyes Може и аз да съм консерва Whistling Датата е 21.октомври и ще ходят до Ст.Загора.Таксата е 20лв.

Защо да е рано,ако е само за един ден и без приспиване си е напълно нормално -все пак са вече на 7г.  Peace
Дъщеря ми в градината ги водиха още от 4годишни по екскурзии,аз първата година не я пуснах /струваше ми се малка/,но от 5 годишна редовно ходи по екскурзии и е супер доволна  Peace Peace

Зависи от гледната точка, Мис  Wink
Аз моето няма да го пусна, защото съм "професионално увредена" и ми настръхва косата само като чуя шофьор на автобус.

Нана,права си и мен от това,което ти описваш ме е било страх винаги и доста се двуомях преди да я пусна първия път на екскурзия,но от друга страна ако мисля постоянно така,то трябва никъде да не ходи детето, досега е ходила на 5 екскурзии и страшно се забавляваха децата,а то като има да става нещо,може да стане и докато ние шофираме /да не дава господ/  Sad

Иначе вече сме здрави и утре отново сме на училище,вчера госпожата ни даде доста домашни за в къщи и каквото е "бърза" моята дъщеря,вероятно ще ги пише до довечера   ooooh! ooooh!

# 701
  • София
  • Мнения: 7 209
Честит празник на дечицата на Djina!
Да са живи и здрави, много щастливи и лесно да се справят с всичко  Grinning

# 702
  • София
  • Мнения: 12 554
Нана,права си и мен от това,което ти описваш ме е било страх винаги и доста се двуомях преди да я пусна първия път на екскурзия,но от друга страна ако мисля постоянно така,то трябва никъде да не ходи детето, досега е ходила на 5 екскурзии и страшно се забавляваха децата,а то като има да става нещо,може да стане и докато ние шофираме /да не дава господ/  Sad

Да, само че ако стане, когато е с мен, отговорността, вината и последиците са си мои и за мен.
Аз съм родителят, аз поемем всички негативи и позитиви от това.
Автобусните фирми в България са пълна скръб. Сигурно съм увредена много, но когато напишеш 210304 новини за автобусни катастрофи заради потрошени автобуси, пияни шофьори и т.н., така става. Затова предпочитам ние с баща му да го водим из страната и да му показваме колко е красива.

# 703
  • sofia
  • Мнения: 8 949
И моят пише адски бавно Sad И се мота. Пишат с баба му, аз се прибирам късно Sad Много ме ядосва факта, защото аз бях много самостоятелна, майка дори не знаеше какво учим. Сега свеки му виси на главата и само се караме по повода Sad
Иначе днес вече ме пита нямало ли да има вече ваканция  Mr. Green
Изобщо не изхождай от себе си и се радвай, че има кой да му виси на главата   Hug
Важното е да ги прави нещата, да не намрази упражненията и да напредва, пък било то и с по-бавно темпо. Просто си снижи малко очакванията....аз за три години още не съм съвсем успяла и пак на моменти истерясвам.

# 704
  • Мнения: 5 289
Благодаря за пожеланията на всички   bouquet
По въпроса за екскурзиите аз съм "ЗА". Не сме ги спирали. Досега са ходили веднъж до Ловеч, което ни е на 30-ина км. и веднъж на "зелено училище" за една седмица от градината. Гледам да не мисля най-лошото, защото децата порастват и скоро ще са доста по-независими и няма да има начин да ги предпазим от всичко, колкото и да ми се иска. Ако ги лиша от екскурзия, за да съм спокойна аз, а стане нещо в града какъв ще е смисъла. Ако търсиш винаги ще намериш - има блъснати деца на пешеходни пътеки, има блъснати деца, возили се в колата с родителите си, имаше случаи на инциденти в училище - с паднали стълбове, с паднали футболни врата и какво ли още не. Това е положението - не сме вездесъщи и не можем да предвидим всичко, затова не искам да ги лишавам от нещо заради моите страхове. Но пък и те не искат да ходят. Не са свикнали да се делят. За екскурзия няма проблем, но с преспиване не искат да ходят пак.

Общи условия

Активация на акаунт