На добър час в ПЪРВИ клас!

  • 62 704
  • 730
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 059
Джина, честит двоен празник и от мен!
Днес дъщеря ми има доста домашна, за пръв път по писане има почти 2 страници
с ченгели и бастуни, по математика има една страница от тетрадката по упражнение,
по четене- да измисля едно-, дву- и трисрични думи, отделно още да се упражнява
по мое усмотрение. Аз я взех на обяд, вече един час пише, но доста бавничко, понякога
трие, с това темпо ще пише още 1,30-2 ч ooooh!. Тя и се усеща днес вече по-натоварена
и не спира да мрънка. Ох, добре, че не я оставих на занималнята, че сигурно пак
трябваше да пише по нощите.

# 721
  • София
  • Мнения: 5 079
Изрично, казах, че за самия акт на ПИСАНЕ е хубаво да се стартира с молив, не от гл.т. на триене.
Усещането за натиск се тренира и е по - трудно (с молив). Естествено, че нямат проблем с химикалка децата, то е много по - лесно. И моят няма проблем, но аз не държа да са улеснени, а нещата да се мислят и случват правилно. И ми е цяло щастие, че учителката ни е на същото мнение.

Ами много хубаво, че изрично си го казала...Аз просто написах защо нашата класна иска да започнат с химикал. Не съм имала нищо друго предвид. Аз лично нямам нищо против...Не знам защо прецени, че имам нужда от персонално допълнително обяснение...

Аз пък написах, че не е правилно да се започне ПЪРВО с химикал. Ти си написала, че писането е по - различно и че приветстваш това решение на УЧИТЕЛКАТА. Както и, че нямате проблем. Не вярвам някое дете да има, принципно. И да му е по - кеф да пише с молив.. Но всичко това е доста встрани от факта, че е по - правилния начин, нали?
Хайде ако имаш нещо да се разбираме на ЛС и да не спамим тук. Явно не ни съвпадат мненията, още от изказването ти, че не смяташ за нужно да търсиш по - различни деца и да ги показваш на дъщеря ти си направих някои изводи. Stop

Моят първолак днес не е слушал грам. И нищо не е искал да прави. Sad Ще видим как ще го прибере баба му от занималнята...

# 722
  • Мнения: 4 428
Аз пък написах, че не е правилно да се започне ПЪРВО с химикал. Ти си написала, че писането е по - различно и че приветстваш това решение на УЧИТЕЛКАТА. Както и, че нямате проблем. Не вярвам някое дете да има, принципно. И да му е по - кеф да пише с молив.. Но всичко това е доста встрани от факта, че е по - правилния начин, нали?
Хайде ако имаш нещо да се разбираме на ЛС и да не спамим тук. Явно не ни съвпадат мненията, още от изказването ти, че не смяташ за нужно да търсиш по - различни деца и да ги показваш на дъщеря ти си направих някои изводи. Stop

Аз лично на ЛС няма какво да си говоря с теб...Явно ти очакваш нещо от мен, което не получаваш и по някаква причина това те дразни...Не виждам защо, след като ТИ си написала нещо, че е грешно и всички трябва в купом да козируваме и да се съгласяваме. Да, имаме различни виждания, но не мисля, че това е проблем като цяло. Хора всякакви, света е шарен. Но явно ти не си особено толерантна към различните, нищо че искаш същото към теб (хм, нещо ми звучи познато) Аз не мисля да се карам с учителката и да й обяснявам как да си върши работата, след каот нищо не разбирам от преподаване и педагогика, само защото някой си във някакъв форум написал нещо си...

Последна редакция: вт, 24 сеп 2013, 15:20 от veselina_s_p

# 723
  • Sofia
  • Мнения: 1 773
Бъдете така любезни и спрете с глупавия спор, темата е за друго #Cussing out

# 724
  • София
  • Мнения: 5 079
Абсолютно нищо не очаквам от теб, veselina_s_p Peace
Да си имаме уважението. Точка.

Vesana, глупаво се получи, наистина. Факт.

# 725
  • София
  • Мнения: 2 265
Не иска да пише домашно... Казва - искаш ли да умра ... и плаче... Какво да го правя...

# 726
  • София
  • Мнения: 12 554
Не иска да пише домашно... Казва - искаш ли да умра ... и плаче... Какво да го правя...

Попитай го защо да умира?
След това го остави да се успокои и му обясни, че в живота има неща, които искаме или не трябва да правим. Достатъчно големи деца са, за да разбират.

# 727
  • софия
  • Мнения: 25 560
Остави го малко да се успокои и почине. После поговорете и му кажи, че не искаш да е срамуваш, когато госпожата му напише забележка, че е без домашно. Кажи, че ще го направите заедно. Този път.

# 728
  • София
  • Мнения: 2 265
Казва, че е много трудно и ми прави истерии... Не иска да го гледам когато пише, звуците му пречили...

Просто не знам...

Нямах проблеми с дъщеря си, сега е 10 клас все още отличничка...

# 729
  • Мнения: 4 970
Да сложим точка на тази тема. Заповядайте в новата - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=739878.new#new

# 730
  • Мнения: 5 178
Казва, че е много трудно и ми прави истерии... Не иска да го гледам когато пише, звуците му пречили...

Просто не знам...

Нямах проблеми с дъщеря си, сега е 10 клас все още отличничка...

luss, на малки порции пишете домашното.. Примерно ако имате 5 реда кажи, че ако напише сега 2 ще идете до магазина за ..., и след малка почивка ще продължите с другите

Общи условия

Активация на акаунт