На добър час в ПЪРВИ клас!

  • 62 717
  • 730
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 053
Благодаря за пожеланията на всички   bouquet
По въпроса за екскурзиите аз съм "ЗА". Не сме ги спирали. Досега са ходили веднъж до Ловеч, което ни е на 30-ина км. и веднъж на "зелено училище" за една седмица от градината. Гледам да не мисля най-лошото, защото децата порастват и скоро ще са доста по-независими и няма да има начин да ги предпазим от всичко, колкото и да ми се иска. Ако ги лиша от екскурзия, за да съм спокойна аз, а стане нещо в града какъв ще е смисъла. Ако търсиш винаги ще намериш - има блъснати деца на пешеходни пътеки, има блъснати деца, возили се в колата с родителите си, имаше случаи на инциденти в училище - с паднали стълбове, с паднали футболни врата и какво ли още не. Това е положението - не сме вездесъщи и не можем да предвидим всичко, затова не искам да ги лишавам от нещо заради моите страхове. Но пък и те не искат да ходят. Не са свикнали да се делят. За екскурзия няма проблем, но с преспиване не искат да ходят пак.

На същото мнение съм и аз,за преспиване и дъщеря ми все още не иска,но всяко нещо с времето си,ще дойде момент в който ще искат  Laughing Laughing

Да са Ви живи и здрави дечицата и много да Ви радват   bouquet  bouquet

# 706
  • Мнения: 5 940
Нашите пари се намериха. Учителката ми се обади, за да ми каже, че дете си е признало, че ги е взело.
Най-виновни в цялата ситуация сме ние с баща му, както и това, че той не е спазил обещанието  да си стоят при него. Винаги се е дразнел на пари, не иска баби и дядовци да му дават, изобщо не разбира значението им. Но не мога да проумея как така се взимат чужди вещи.... сигурно тепърва ще се сблъсквам с навици, които не са от нашия свят.
Не би ме притеснявало нито с молив да пишат, нито с химикалка.
Досега не е ходил на екскурзии сам. Ако прояви желание, сигурно ще го пусна.
 Djina , честит празник. Да са ти живи и здрави дечицата, много усмивки.

# 707
  • Мнения: 48 052
Честито и от мен   bouquet
Много да те слушат и радват!

# 708
  • София
  • Мнения: 5 079
Нашата учителка настоява да се пише от началото с химикал, основно защото не може да се трие. Каза, че според нейния опит, децата като знаят, че могат винаги да изтрият грешката и не се старят толкова. Почва се едно постоянно триене и поправяне и много се бави процеса. Също така и писането е по-различно. Аз лично приветствам това решение  Peace Щерката няма никакви проблеми да пише по няколко страници със знаци с химикал  Wink

Изрично, казах, че за самия акт на ПИСАНЕ е хубаво да се стартира с молив, не от гл.т. на триене.
Усещането за натиск се тренира и е по - трудно (с молив). Естествено, че нямат проблем с химикалка децата, то е много по - лесно. И моят няма проблем, но аз не държа да са улеснени, а нещата да се мислят и случват правилно. И ми е цяло щастие, че учителката ни е на същото мнение.

Доника, все едно аз съм си описала "ученолюбивият". Горе главата! Това, че по - бавно върши нещата и нямаш възможност да участваш пряко в процеса не е показател. Не ти познавам синчето, но доста мога да прочета м/у редовете. Сигурна съм, че помни като слон и е много, много визуален и хитър. Не го отдавай на не-можене, а на странност и особеност, ако ме разбираш. Гениите са такива.  Mr. Green Wink Hug
И моят син се върти, мота, хитрее и няма грам желание, но няма начин... Понякога, като му се виси на главата се постига обратния ефект, тотално чувства всичко по принуда и намразва ученето. От полза им е сега, че са пуснати на дълбокото, да се оправят САМИ. Те г-жите си знаят работата, ако има за какво хвалят, ако няма - обръщат внимание. Всичко се наваксва на един етап.

Вчера се върна с празна раница.. държи да си я носи, макар с една бутилка вода в нея.. ooooh! Дядо му го е взимал, г-жата от занималнята му е казала, че заради старанието, което е проявил (като си знам Магарето, това се равнява на 2 реда максимум! Laughing), няма да му дава за довършване вкъщи нищо. Да играе на воля! Подкупил ги е там наред.. каквато е странна птица.

П. С. Djina, да са ти живи и здрави рождениците, и много, много, много да те радват!  bouquet

# 709
  • София
  • Мнения: 3 249
мнение.

Доника, все едно аз съм си описала "ученолюбивият". Горе главата! Това, че по - бавно върши нещата и нямаш възможност да участваш пряко в процеса не е показател. Не ти познавам синчето, но доста мога да прочета м/у редовете. Сигурна съм, че помни като слон и е много, много визуален и хитър. Не го отдавай на не-можене, а на странност и особеност, ако ме разбираш. Гениите са такива.  Mr. Green Wink Hug



Hug Като изключим краснописа и дисциплината, учителката е много доволна от него Mr. Green Той сам за себе си казва, че е гений  hahaha
Сега с баща му са въвели схема - ако е слушал през деня - червена точка, ако не е - черна. И понеже при мен винаги изкарва черна, онзи ден е ревал с глас - Ти знаеш ли колко е трудно да бъда послушен. Това е почти невъзможно  hahaha Да ти се скъса сърцето чак.
За екскурзиите съм за. Ще ходят в края на октомври. От градината е ходил няколко пъти, веднъж и на зелено училище. Писано ли е нещо да се случи и аз да съм там ...

# 710
  • софия
  • Мнения: 25 688
По въпроса за екскурзиите аз съм "ЗА". Не сме ги спирали. Досега са ходили веднъж до Ловеч, което ни е на 30-ина км. и веднъж на "зелено училище" за една седмица от градината. Гледам да не мисля най-лошото, защото децата порастват и скоро ще са доста по-независими и няма да има начин да ги предпазим от всичко, колкото и да ми се иска. Ако ги лиша от екскурзия, за да съм спокойна аз, а стане нещо в града какъв ще е смисъла. Ако търсиш винаги ще намериш - има блъснати деца на пешеходни пътеки, има блъснати деца, возили се в колата с родителите си, имаше случаи на инциденти в училище - с паднали стълбове, с паднали футболни врата и какво ли още не. Това е положението - не сме вездесъщи и не можем да предвидим всичко, затова не искам да ги лишавам от нещо заради моите страхове. Но пък и те не искат да ходят. Не са свикнали да се делят. За екскурзия няма проблем, но с преспиване не искат да ходят пак.

Господ да пази!
Подкрепям ходенето на еднодневни екскурзии. До момента не е ходила с преспиване и честно казано ме е страх да я пусна. Но предпочитам да започне малко по малко да се отделя и оправя сама. Евентуално в 3 клас може и да я пусна за 2-3 дни Mr. Green

# 711
  • Sofia
  • Мнения: 1 798
За еднодневните екскурзии и аз съм "за". С преспиване й е рано. Ако има да става нещо лошо, ще стане така или иначе. Миналата есен пред очите ми, на половин педя разстояние от мен си счупи крака Cry Не мога да опиша ужаса, който изживях тогава. Гледам да мисля позитивно Peace Баба ми все казваше: " Да не ти случи това, дето ти го мисли майка ти"

# 712
  • Мнения: 629
Djina, да са ти живи и здрави дечицата! Много щастливи да растат и да ви радват!
valerie, хубаво е,ч е парите са се намерили. А това за взимането на чуждите вещи...има за съжаление такива хора, не малко, и за още по-голямо съжаление съвсем не са само възрастни.  Confused
За ходенето по екскурзии и ние с мъжа ми сме със сериозни резерви именно заради състоянието на автобусите и шофьорите. Но пък и ясно си давам сметка, че няма как да я затворя под стъклен похлупак. Та със сигурност ще претръпнем в някакъв момент. В нашето училище първолаците не ходят първата година с преспиване с мотива първо учителката да си опознаела децата и те да свикнели с училищните порядки. Логично ми се вижда. Едва през втория срок тази година ще имат някаква еднодневна екскурзия. От 2-ри клас вече имали възможност да ходят на зелени училища и по-дълги екскурзии. Така или иначе имаме още година време да го мислим.

# 713
  • Мнения: 5 289
На нас още никой нищо не ни е казвал за екскурзии. В четвъртък имаме родителска среща и може би ще има повече яснота какво се случва в училище Simple Smile

# 714
  • София
  • Мнения: 741
.... сигурно тепърва ще се сблъсквам с навици, които не са от нашия свят.


интересно ми стана това изказване......не за друго, а защото преди половин година близки приятели от нашето обкръжение се изправиха пред следния проблем - откриха, че синът ми, 2 клас, иначе много добро дете, е започнал да взема чужди вещи в училище - може да си представите шока и паниката, срамът и притеснението, което изпитаха.....взеха мерки - първо търсейки причината.  След среща с психолог установиха причината за поведението на детето и следвайки съветите - в момента няма проблем....

мисълта ми е - трябва внимателно да наблюдаваме децата си и да не си мислим, че сме имунизирани от подобни прояви ....вземане на чужди вещи, агресия, лъжа и тн.....

# 715
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Ние се прибрахме на обяд, детето хапна и по негово желание сега сам си пише домашното! Ти да видиш!
Дисциплината всеки ден ставала по-добре казва госпожата, като им проверява домашните подчертава и поправя грозните ченгелчета, за сега има само едно от работа в клас. У дома много се старае. Не им слага нито усмихнати човечета, нито "браво" за поощрение - нищичко, само подпис.
Днес подписах декларация, че съм съгласна да мине очен преглед в училище.

# 716
  • Мнения: 4 428
Изрично, казах, че за самия акт на ПИСАНЕ е хубаво да се стартира с молив, не от гл.т. на триене.
Усещането за натиск се тренира и е по - трудно (с молив). Естествено, че нямат проблем с химикалка децата, то е много по - лесно. И моят няма проблем, но аз не държа да са улеснени, а нещата да се мислят и случват правилно. И ми е цяло щастие, че учителката ни е на същото мнение.

Ами много хубаво, че изрично си го казала...Аз просто написах защо нашата класна иска да започнат с химикал. Не съм имала нищо друго предвид. Аз лично нямам нищо против...Не знам защо прецени, че имам нужда от персонално допълнително обяснение...

# 717
  • Мнения: 4 970
Djina, честит двоен празник!   bouquet
Днес дойде и първото оплакване от госпожицата. Били се закачали нещо с нейните две приятелки в класа. Е, очаквах го, дори още миналата седмица. Но поне каквото е станало, не съм сигурна точно какво е - било е в междучасието, не в час. Дребосъчка твърди, че й правели смешки и тя се смеела и си говорели, в стола, примерно и т.н. Ще се видя утре с учителката, защото аз ще я прибирам и ще разбера повече.
На екскурзия не знам дали ще ходят. Може би на еднодневна бих я пуснала, но с преспиване не. Тя самата няма да иска, не и тази година поне. Баткото го пуснах в трети клас на зелено училище и умрях от притеснение. В четвърти пак на зелено плюс лагер по таекуондо през пролетната ваканция, и още един лагер - вече 10 дни - през лятото. Хубаво беше, но добре, че свърши!  Crazy

# 718
  • Мнения: 5 940
Pouh , права си, не трябва да бъда толкова категорична, нищо не се знае....В никакъв случай не обвинявам детето, нито знам кое е, нито имам желание да знам.
Ние си взехме изводите за нашата неудачна преценка. Просто споделих какво се е случило. И да, странно ми стана, че може да се вземе, да се скрие от родител. Но както стана ясно, възможно е. Вероятно  не сме имунизирани.

# 719
  • Мнения: 8 249
Моят син днес получил първите си печатчета за "краснопис" - за домашното от вчера и за работата днес в клас. Много доволен беше.
На родителската среща учителката каза, че проблеми с дисциплината няма засега, но с писането на ченгелите повечето деца имат трудности. И за успокоение на майките на деца левичари - оказа се, че в нашия клас най-хубаво пише точно едно момченце левичар. Каза, че имали право да удължат в програмата с една седмица предбуквения период, та ще поупражняват няколко дни допълнително елементите, преди да преминат към изписването на букви.
Сега обмисляме дали да запишем синчето на шах. Прояви желание, но първо трябва да видим кога ще са заниманията там. На тренировки е всеки ден от 13 до 16ч и не остават много свободни часове. Ако успеем някъде да го вмъкнем, ще пробваме и ще видим дали ще му хареса. Освен с шах ще се занимават и с доста логически задачи и игри, а той уж харесва такива неща.

Общи условия

Активация на акаунт