"За" и "Против" капките Зимафлуор

  • 6 664
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 866

И изобщо не виждам връзката между тях и по - лесното изникване на зъбките Whistling
Не става въпрос за по-лесно никнене на зъбите, а за профилактика на кариеса. Естествено тази профилактика включва и редовното миене на зъбите от ранна възръст.

Вредата и ненужността на флуора са доказани отдавна, но финансовите интереси на много фармацевтични компании, а и дори на цели праивтелства са причината резултатите от тези изследвания да остават някъде в архивите.
Не виждам каква вреда може да има от флуора, ако се спазват предписаните дози. Хайде да не говорим за световни конспирации, малко смешно ми звучи. Все пак става въпрос просто за профилактика, струва стотинки и не е задължителна!  Wink

# 16
  • Мнения: 1 999
Против!

# 17
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Както при много други теми няма единно мнение и еднозначен отговор не можеш да получиш. Аз лично давах известно време, но сега- не.

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Не виждам каква вреда може да има от флуора, ако се спазват предписаните дози. Хайде да не говорим за световни конспирации, малко смешно ми звучи. Все пак става въпрос просто за профилактика, струва стотинки и не е задължителна!  Wink
Границата между безопасната и опасната доза е много тънка и неотчитайки флуора във водата (където има) или използването на флуорирани пасти за зъби може да доведе до сериозни последствия.
На мен светосните конспирации изобщо не ми звучат смешно, а по скоро плашещо и трагично, но всеки го разбира както си иска.
Аз профилактика с флуор няма да правя, пък дори и без пари да ми дават Зимафлуора Wink

# 19
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Не съм давала на Алекс досега,а и не мисля да го правя. Чак да съм против-не съм,но не смятам за нужно да давам.
Иначе докато бях бременна пих Зимафлуор на хапченца по съвет на гинеколожката.

# 20
  • Мнения: 7 640
неотчитайки флуора във водата (където има)
точно във водата в България флуор НЯМА, всеки авторитетен детски стоматолог ще го потвърди.
Относно въпроса-всеки си гледа децата както прецени Hug

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
неотчитайки флуора във водата (където има)
точно във водата в България флуор НЯМА, всеки авторитетен детски стоматолог ще го потвърди.
Относно въпроса-всеки си гледа децата както прецени Hug
Затова съм написала "където има".
В София и Стара Загора няма, но до колкото ми е известно Бургаската съдържа флоур - по данни на тамошното ХЕИ.

Последна редакция: пн, 21 ное 2005, 16:04 от Jade

# 22
  • Мнения: 7 640
така ли, това е нещо ново. Дано е така, з-то бургазлиите и израстналите там се познават по жълтите зъби, да не се засегне някой сега, точно защото водата е проблемна.

# 23
  • Мнения: 2 631
а аз ви се чудя как може още да употребявате чешмяна вода? Simple Smile още повече и на децата да давате такава, има чудесни трапезни вди, които се използват за питейна. относно зимафлуор - моята зълва,която е зъболекар също е против, защото все пак са прерабтени и препоръчва минерална вода.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Лекаря ми каза да давам и аз давам.От Бургас съм но не знаех за флуора,и нямам жълти зъби.

# 25
  • Мнения: 2 755
Давам от втория месец по 4 капки. Говорила съм с 3-ма педиатри и един стоматолог и всички са единодушни, че тези капки трябва да се дават. Имам повече вяра на компетентни хора отколкото на различни мнения от некомпетентни такива. Някой бил чул, друг бил прочел ......моля, моля. Когато касае здравето на сина ми слушам само лекариNaughty Crossing Arms
newsm10 Аз също поразпитах компетентните лица, стоматолози и педиатри и всички бяха единодушни, че Зимафлуора е добра профилактика против кариеса и е добре да се дава на децата. Аз го пих по време на бремеността, после започнах да го давам на сина ми, от вторият месец. След като в София водата е мека, не виждам проблем в това да се дава Зимафлуор.

# 26
  • Paradise
  • Мнения: 3 103

Момичета,помогнете ми да реша дали да давам капки Зимафлуор на малката.Вие давате ли ?Моята педиатърка е на мнение,че били само химия и били ненужни.От друга страна и аз и тати сме с много,ама много лоши зъби.И ако капките помагат зъбките да са по-здрави,бих ги давала.Но така ли е ?
А и още нещо - чувала съм от други мами,че помагат по-лесно да излезат зъбките - това вярно ли е ?
Споделете !

П.С.Иначе аз от един месец и давам такива капки,но все нещо ме гризе дали е правилно.... Thinking

същият въпрос зададох на нашето педи при една от консултациите и той ми отговори така:
"Всичко е реклама - според производителите на Calgon, в България водата е варовите, т.е. има флуор във водата, затова тр. да се купува техния продукт (за предпазване от котлен камък).
Ако гледаме рекламите с пасти за зъби - здраво редлагат такива с флуор, т.е. в България водата е бедна на флуор.
Имам брат, майка ни никога не ни е давала флуор, аз имам много развалени зъби, а брат ми е със супер здрави зъби.
Ако искаш давай, ако искаш недей.
Като се събереш с майки, които казват, че е лошо да се дава Зимафлуор, казвай, че не го даваш. Като си с мами, които дават, и ти казвай, че даваш..."
Цитирах ти моето педи, досега аз лично не съм давала, а и не смятам да давам.

# 27
  • Мнения: 3 777
Против.
Прочети много интересни неща тук

http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=budeshtimaiki&Number= … part=all&vc=1

# 28
  • София
  • Мнения: 1 057
Аз също поразпитах компетентните лица, стоматолози и педиатри и всички бяха единодушни, че Зимафлуора е добра профилактика против кариеса и е добре да се дава на децата...
По съвет на стоматолог, трябваше да давам "Зимафлуор" от втората седмица след раждането. Поисках мнението на нашата педиатърка и тя каза, че мога да го давам СЛЕД седми месец. Обясни, че при кърменето на бебето, калция от кърмата и флуора образуват съединение, което не може да се усвои ефективно от организма на бебето. Затова засега не давам капки "Зимафлуор".

# 29
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Аз слагам Зимафлуор по 4 к-ки в обедното пюре през делничните дни. Събота и неделя правя почивка.

Общи условия

Активация на акаунт