Как да боядисам върху венецианска мазилка?

  • 6 782
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 600
Здравейте,
купихме си жилище, но предишния собственик е бил човек, който харесва кичозните неща. Освен всички други "красоти" заварихме и венецианска мазилка, която нито ни харесва по цвят, нито като цяло като покритие на стените. Много искаме да я махнем и да боядисаме с бяла дишаща боя за стени и тавани. Въпроса ми е - как да махнем въпросната венецианска мазилка и след това да боядисаме. Знам, че в нея има восъци, освен това макар и привидно гладка има наслоявания и мисля, че ще си личи ако директно се боядиса. Много моля, ако някой се е сблъсквал с този проблем и има опит да го сподели. Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 476
Спроед мен трябва да се прешпаклова целия апартамент....това обаче ще излезе супер скъпо удоволствие...

...ние по тая причина се отказахме да правим мазилки в нашия апартамент, защото като ни писне след някоя и друга година и какво ще ги правим...

# 2
  • Мнения: 1 842
Спроед мен трябва да се прешпаклова целия апартамент....това обаче ще излезе супер скъпо удоволствие...

...ние по тая причина се отказахме да правим мазилки в нашия апартамент, защото като ни писне след някоя и друга година и какво ще ги правим...
И според мен е така! Peace
Аз се чудя как се махат тапети, до сега не ми се е налагало да махам някой има ли представа? newsm78 И после трябва ли нещо да се прави със стените или може направо с латекс да ги обработим?

# 3
  • Мнения: 600
Тапетите ги мокриш и така ги сваляш. Лепилото е водорастворимо.

# 4
  • София
  • Мнения: 8 280
Бетон контакт и нова шпакловка - казвам го от опит. Не махаш нищо. След бетонконтакта шпакловката хваща
И аз заварих такава мазилка в коридора, харесах я, но при нас се налагаше поправка. Поправката се прави с нова цялостна мазилка, средства за която не бях превидила. Ойкос започваха от 38лв./m2

# 5
  • Мнения: 3 886
sami edva li 6te go napravite  po dobre  maistor az imam poznat mnogo dobyr maistor  koito gi pravi dobre  Peace

# 6
  • Мнения: 600
Благодаря на всички, вече намерихме майстор и работим по въпроса  Peace

# 7
  • Мнения: 1 842
Тапетите ги мокриш и така ги сваляш. Лепилото е водорастворимо.

Благодаря ти, тапетите са много стари и се надявам да се махнат...в другата стая си спомням, че май върху старите лепихме. Ще е един ужас не ми се мисли направо. Confused

 

Общи условия

Активация на акаунт