Потребителски кредит докато човек е в предизвестие

  • 2 588
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте,

Знаете ли дали някоя банка би отпуснала потребителски кредит в граници 5-15 000 лв. на човек, който е в предизвестие при положение, че човека вече има сключен договор със следващия си работодател на заплата по-висока от предходната?
Четох условията и повечето банки имат изискване, човека да не е в предизвестие или изпитателен период. Реално това би означавало, че най-рано след 6 месеца може да се вземе този кредит в дадения случай.

Имате ли идеи дали може да се пренебрегне това изискване?

Поздрави

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Това може да ти го каже само банката. Аз лично, считам че следва да се отпусне, щом има сключен нов трудов договор, ако същият може да се докаже/ да е регистриран/и в него не е предвиден изпитателен срок. Заплатата е без значение, защото доходът, който се изследва, когато се преценява платежоспособността, е за минал, а не за бъдещ период. Не винаги е логично, но е така, просто защото бъдещите доходи все пак не са сигурни.
Но каквото и да ти напиша, няма да има никакво значение, защото банката е напълно свободна да прецени кого да кредитира и кого не. И да отговаряш на всичките им условия, пак могат да ти откажат и не са длъжни да се аргументират. Така че само те могат да решат как да си тълкуват изискването. Отиваш и питаш.

# 2
  • Мнения: 9 050
Това, че договорът е сключен, не значи нищо. Трудовият договор влиза в сила, когато служителя се яви на работа на първия си работен ден. До тогава - това е просто едно обещание и нищо повече. В тази връзка, този договор не е от интерес за банката към момента.

Дори и да влезе в сила обаче, той вероятно е с изпитателен срок. Този срок е рисков, защото днес има работа - утре няма. Затова банките имат подобно изискване.

Възможно е да се получи потребителски кредит в описаната ситуация, но случая ще бъде разглеждан като кредит без доказване на доход. Тези кредити са по-рискови и съответно са с по-висока лихва. Важно е и че банките обикновено отказват подобни кредити на лица с лоша кредитна история или такива, които вече имат друг кредит.

Ако все пак кредита е спешен, тогава можете да вземете такъв, с по-висока лихва, а след 6 месеца, когато изтече изпитателния срок на новата работа, да предоговорите условията или да изтеглите друг кредит, с който да погасите този с високата лихва.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Това, че договорът е сключен, не значи нищо. Трудовият договор влиза в сила, когато служителя се яви на работа на първия си работен ден. До тогава - това е просто едно обещание и нищо повече.
Казваш, че ако утре сключа договор с компанията Х, в който запишем, че ще постъпя след месец, пусна си предизвестието към сегашния работодател и след един месец, като се явя в Х, откажат да ме допуснат до работа, нямам какво да направя, защото всъщност не съм постъпила, подписаният договор всъщност не влязъл в сила и е просто едно обещание, което не са длъжни да изпълнят? Тц, тц, горката аз...
Трудовото право е като футбола - всеки го разбира Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт