Пъпки по нослето?

  • 2 190
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 38 495
От около месец забелязах, че на дъщеря ми и се появиха повечко бели пъпчици по носа. То даже не бяха пъпки, ами "бели точки". Тия дни станаха и две пъпки вече - със зачервяване - една на носа и една на брадичката. Чудя се какво е това чудо - ранен пубертет ли, какво ли? Да я водя ли на кожен или да купя някаква козметика?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 103
 Не искам да те плаша, но ние с едното дете това лято от такива уж безобидни пъпчици стигнахме до болница с циреи и се наложи операция за изтегляне на гнойта от тях. Едва ли щеше да се стигне до там ако още първия лекар, на който го водих беше пуснал микробиология и беше предписал правилния антибиотик, а не такъв на сляпо. При нас се оказа стафилококова инфекция. Започна по подобен начин с малки пъпчици с бели върхове по нослето после инфекцията се разпространи и се стигна до циреи - един на корема и един на челото, който беше по-опасен и наложи ходене в болница.

# 2
  • Мнения: 3 993
И аз забелязах преди седмица няколко бели точки на носа на дъщеря ми. Вечер в банята гледам да измием хубаво лицето с гъба и малко бебешки сапун, като със сапуна внимавам, защото по принцип изсушава кожата. Питала съм моята козметичка какво е подходящо за почистване на лицето на толкова малко дете, но тя все пак не е дерматолог. Ако скоро не се отървем от тези бели точки, ще се консултирам с професионалист.

Предполагам, че са пъпки от мръсотия. Сега през лятото като играят предимно на открито, децата вечно са с мръсни ръце (и крака). Вероятността да е пипнала лицето си с мръсни ръце не е малка. Освен това въздухът в София е много мръсен. Белите точки (милиуми) както и черните точки, се причиняват от натрупване на себум (мазнина) в порите на кожата. Помага редовно и хубаво почистване. С какво точно да миеш, ще ти каже лекарят, какво е подходящо за възрастта на детето. Заведи я на кожен, за да получиш професионален съвет и да си спокойна.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт